Letní teploty se zatím nevrátí, po polovině týdne přijde možná vydatný déšť
Přidal/a Meteo Aktuality dne 24.06.2018 13:50
SITUACE Zpočátku týdne bude do střední Evropy od západu zasahovat oblast vysokého tlaku vzduchu. Krátce k nám bude pronikat teplejší vzduch. Po polovině týdne ovlivní počasí u nás tlaková níže, která se bude přesouvat přes Polsko k jihozápadu až západu. Na konci týdne se odsune dále do severní Evropy. Na naše území by měl pronikat studený a vlhčí vzduch od západu až severozápadu.

PŘEDPOVĚĎ Oproti minulým dvěma týdnům budou poslední dny června a také první dny července o poznání chladnější a také vlhčí. Srážek přibude zejména po polovině týdne a místy mohou být v oblasti tlakové níže i vydatnější (to bude nutné upřesnit během dalších dnů). Pokud vyjdou dnešní předpoklady, na většině území bude významným způsobem zmírněno sucho a zlepší se průtoky vodních toků. Tyto jsou nyní na některých místech i na historickém minimu dle typů vodností. Teploty nebudou až na výjimky dosahovat letních hodnot, o tropických zatím vůbec nemluvě. Noční minima budou vyšší zejména při velké oblačnosti a denní se od nich bude lišit jen minimálně při trvalém dešti v průběhu dne, zejména na konci pracovního týdne.

Nejnižší teploty očekáváme v intervalu 13 až 8°C, při velké oblačnosti po celou noc mezi 16 až 11°C. Nejvyšší teploty vystoupí na počátku a konci týdne na 18 až 24°C, v oblasti tlakové níže při srážkách jen na 15 až 21°C.

SHRNUTÍ Počasí v ČR bude patrně kompenzovat uplynulé suché a teplé týdne. Teploty by měly být lehce pod dlouhodobým normálem pro konce června či začátek července. Lokalizace vydatných srážek je zatím orientační a bude se během dalších dnů upřesňovat.

Průměrné teploty očekáváme v rozmezí 11 až 16°C, napršet by mělo 20 až 60mm, místy až 80mm srážek.

Týden 25.6. až 1.7.2018 bude:

> Teplotně průměrnýslabě podprůměrný
> Srážkově průměrnýslabě nadprůměrný