Teplo do čtvrtka, poté citelné ochlazení
Přidal/a Meteo Aktuality dne 17.06.2018 13:29
SITUACE Po přechodu slabé studené fronty se během týdne obnoví příliv teplého vzduchu od jihovýchodu při postupu tlakové výše směrem k východu. Na konci pracovního týdne ustoupí anticyklona k východu a přes naše území přejde studená fronta, která příliv teplého vzduchu ukončí. V dalších dnech bude na naše území pronikat studený a vlhčí vzduch od severozápadu.

PŘEDPOVĚĎ Počasí s nadprůměrnými teplotami postupně překračujícími slabě i 30°C v denních maximech lze čekat na konci týdne poměrně významnou teplotní změnu v podobě citelnějšího ochlazení. Počasí bude o něco vlhčí a hlavně chladné po několik následujících dní. Vypadá to, že chladné počasí vydrží i v první polovině dalšího týdne.

Nejnižší teploty budou klesat do čtvrtka na 18 až 11°C, poté na 13 až 6°C. Nejvyšší teploty budou stoupat na 22 až 28°C, ve středu a ve čtvrtek na 27 až 32°C a od pátku pak na 15 až 21°C.

SHRNUTÍ Teplé až horké počasí bude kompenzováno na konci týdne studeným. Srážek bude ovšem méně než by mělo v tomto období na území ČR spadnout.

Průměrné teploty budou v rozmezí 14 až 19°C, naprší 8 až 20mm srážek, jen lokálně v bouřkách o něco více.

Týden 18. - 24.6.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově podprůměrný