Přestávka od léta a tropů ve středu, v závěru týdne možná jejich návrat
Přidal/a Meteo Aktuality dne 10.06.2018 14:08
SITUACE Před přechodem zvlněné studené fronty k nám bude na počátku týdne vrcholit příliv teplého vzduchu. Po přechodu fronty k nám bude pronikat od západu až severozápadu chladný a vlhčí vzduch. V závěru týdne se bude nad centrální Evropou udržovat pás nevýrazné tlakové výše a obnoví se na naše území příliv teplého vzduchu od jihovýchodu.

PŘEDPOVĚĎ Počátek a konec týdne budou ve znamení teplého až horkého počasí, zbytek týdne přinese nižší teploty, pro období před polovinou června typičtější. Noční teploty budou častěji klesat pod 15°C a ojediněle se při zmenšené oblačnosti přiblíží 10°C. Oblačnosti bude více než v minulém týdnu a objeví se i srážky a to v podobě deště, zejména na jihu a jihozápadě země kolem polovině týdne. To bude také nejchladněji. Koncem týdne se budou opět vyskytovat lokální konvekční srážky.

Nejnižší teploty očekáváme v rozmezí 18 až 14°C zpočátku a na konci týdne, jinak mezi 15 až 9°C. Nejvyšší denní 24 až 30°C, uprostřed týdne 19 až 24°C.

SHRNUTÍ Počasí bude teplotně více méně vyrovnané až slabě nadprůměrné, srážky budou vlivem časté konvekce a i lokálního deště v ČR nerovnoměrně rozloženy.

Průměrné teploty se budou pohybovat v rozmezí 14 až 18°C, místy v nejteplejších oblastech 20°C. Naprší 20 až 60mm, na J/JZ Čech místy až 100mm.

Týden 11. až 18.6.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný až místy nadprůměrný