Více srážek opět na jihozápadě a na konci týdne možná výraznější ochlazení
Přidal/a Meteo Aktuality dne 27.05.2018 14:08
SITUACE Na naše území bude i nadále pronikat teplý vzduch od východu až jihovýchodu. Od jihozápadu bude na naše území zasahovat oblast nízkého tlaku vzduchu. pronikat k nám bude teplý a vlhký vzduch. Během čtvrtka přejde naše území studená fronta, která příliv teplého vzduchu na naše území ukončí.

PŘEDPOVĚĎ po většinu týdne bude pokračovat počasí letního až místy tropického rázu s výskytem odpolední konvekce. Ta bude hlavně kolem poloviny týdne i významnější. Na konci týdne lze čekat pravděpodobně i významnější ochlazení, kdy teploty zřejmě i významněji poklesnou. Noční teploty budou klesat za malé oblačnosti i více pod 10°C. Více srážek předpokládají modely opět do jihozápadních a západních Čech a obecně do Čech než na východ území. Srážky budou konvekční a tedy opět lokálně dosti rozdílné.

Nejnižší teploty očekáváme v rozmezí 18 až 12°C, na konci týdne se ochladí na 10 až 4°C. Nejvyšší denní teploty 25 až 31°C, které budou místy snižovány výskytem četnější konvekce, se sníží od pátku na 18 až 23°C.

SHRNUTÍ Týden přinese významnější změnu počasí, kdy se teploty více sníží a vrátí tedy k běžným hodnotám pro začátek června. V noci lze čekat nižší teploty, hlavně při vyjasnění.

Týden 28.5. až 3.6.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný (lokální rozdíly)