Studený a vlhčí týden
Přidal/a Meteo Aktuality dne 13.05.2018 13:40
SITUACE V prvních dnech týdne se bude nad střední Evropou nacházet tlaková níže a s ní spojená okluzní fronta. Během úterý k nám začne pronikat studený vzduch od západu až severozápadu, který bude zpočátku také vlhký. Ve druhé polovině týdne se nad střední Evropu rozšíří oblast vysokého tlaku vzduchu a ke konci týdne k nám začne od východu opět pronikat teplejší vzduch.

PŘEDPOVĚĎ Počasí bude v dalších dnech o poznání chladnější než bylo v posledních týdnech a projeví se tak mírně opoždění zmrzlí, jinými slovy ledoví muži. První polovina týdne a čtvrtek přinesou hodně oblačnosti a srážek, kterých bude patrně více na jihu a jihozápadě území ČR než na opačné straně. Ve druhé polovině týdne nás čeká méně srážek i oblačnosti a to bude znamenat také velmi studené noci a rána, objeví se i přízemní mrazíky.

Nejnižší teploty budou klesat zpočátku týdne při velké oblačnosti na 13 až 7°C, během týdne na 8 až 3°C a přechodně až na 1°C místy, krátce pak na četných místech s přízemními mrazíky.
Nejvyšší teploty budou v pondělí stoupat na 20 až 24°C, poté se budou pohybovat od 12 do 18°C nejčastěji, na konci týdne stoupnou na 16 až 21°C.

SHRNUTÍ Počasí bude teplotně oproti minulým dnům a týdnům odpovídat normálu pro polovinu května, i srážek bude více.

Průměrné teploty čekáme od 10 do 14°C, ojediněle až 16°C. Naprší 15 až 40mm, místy až 60mm srážek.

Týden 14. až 20.5.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný