Teploty mírně nad 20°C a postupně lokální bouřky nabídne další květnový týden
Přidal/a Meteo Aktuality dne 06.05.2018 13:31
SITUACE Tlaková výše zvaná "Quinlan" se bude na počátku týdne odsouvat k severovýchodu a bude tedy ztrácet vliv na počasí ve střední Evropě. Na naše území bude od východu pronikat teplý vzduch. V brázdě nízkého tlaku vzduchu k nám začne od poloviny týdne pronikat vlhký vzduch. Ke konci týdne ovlivní středoevropské počasí zvlněné frontální rozhraní, za nímž se k nám od západu rozšíří výběžek talkové výše a postupně se opět obnoví příliv teplého vzduchu.

PŘEDPOVĚĎ První dny týdne budou převážně jasné, postupně bude přibývat oblačnosti a začnou se během dne vyskytovat místy přeháňky a bouřky. Těch bude více po polovině týdne, kdy nás čeká spíše typický letní chod oblačnosti a srážek. Méně jich bude v noci a ráno, více odpoledne a v podvečer. Noci budou v jasném období o něco chladnější.

Nejnižší teploty lze čekat mezi 11 až 5°C, během týdne mezi 15 až 9°C.
Nejvyšší teploty budou stoupat nejčastěji na 18 až 24°C, ojediněle budou o něco nižší nebo naopak, hlavně koncem týdne, vyšší.

SHRNUTÍ Teplotně je možno čekat počasí odpovídající normálu pro první polovinu května, srážek bude o něco méně než by mělo a bude se jednat o konvekční a lokální srážky.

Průměrné teploty čekáme mezi 11 až 16°C, naprší 10 až 25mm, lokálně 35mm.

Týden 7. až 13.5.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově podprůměrný