Po polovině týdne se teploty vrátí k normálu
Přidal/a Meteo Aktuality dne 22.04.2018 13:55
SITUACE V pondělí ovlivní počasí u nás studená fronta systému tlakové níže nad severní Evropou a přejde dále k východu. Za frontou k nám pronikne krátce o něco chladnější vzduch. Následně se obnoví teplé východní proudění. Během středy a noci na čtvrtek přejde přes ČR další studená fronta, která příliv teplého vzduchu definitivně ukončí. V dalších dnech týdne bude do centrální Evropy zasahovat od jihozápadu výběžek tlakové výše. V závěru týdne k nám začne pronikat opět teplý vzduch od jihovýchodu, který bude v oblasti nízkého tlaku vzduchu současně vlhký.

PŘEDPOVĚĎ Velmi teplé počasí vybočující z normálu pro současné období skončí ve středu. Též bude oproti minulým dnům v týdnu více oblačnosti a občas se objeví srážky, které budou co se týče jejich vydatnosti lokálně velmi rozdílné. Půjde převážně o konvekční srážkovou činnost, která může zejména v pondělí a během středy přinést lokálně vyšší srážkové úhrny. Méně oblačnosti i srážek můžeme čekat zpočátku druhé poloviny týdne v hřebeni tlakové výše. Počasí se bude v týdnu oproti minulým dvěma ale více střídat.

Nejnižší teploty budou v rozmezí 15 až 9°C zpočátku a konci týdne při velké oblačnosti, po polovině týdne v přílivu studeného vzduchu za malé oblačnosti v rozmezí 9 až 3°C s ojedinělým výskytem přízemního mrazíku a to pravděpodobně v pátek - bude nutno upřesnit. Denní maxima budou v rozmezí 18 až 25°C, ve druhé polovině týdne 15 až 22°C.

SHRNUTÍ Počasí dozná během týdne přeci jen změn, bude více oblačnosti a jen přechodně se dočkáme slunného počasí. Zejména dojde ke snížení teplot a to přesně po polovině týdne. Tyto budou odpovídat dlouhodobému normálu pro konec dubna.

Průměrné teploty lze čekat v rozmezí 8 až 14°C, ojediněle až 16°C. Naprší 10 až 30mm, ojediněle 40mm.

Týden 23. až 29.4.2018 bude:

> Teplotně nadprůměrný
> Srážkově průměrný