První říjnové dny přinesou více srážek a spíše nižší teploty, postupně i pod 15°C v maximech
Přidal/a Meteo Aktuality dne 01.10.2017 13:55
SITUACE Na počátku týdne přejde naše území od západu frontální systém. V úterý se bude nad střední Evropou vlnit frontální rozhraní, které následně postoupí dále k východu a za ním k nám začne pronikat studený vzduch od západu až severozápadu. Za rozhraním se nasune nad střední Evropu oblast vyššího tlaku vzduchu. Pokračovat bude převážně chladnější proudění. Ke konci týdne postoupí přes Skandinávii tlaková níže, do střední Evropy bude částečně od jihozápadu zasahovat výběžek tlakové výše.

PŘEDPOVĚĎ Počasí babího léta končí, poslední teplejší den bude v pondělí. Další dny přinesou spíše nižší teploty a to denní, postupně i noční, hlavně při vyjasnění. Ráno se budou při malé oblačnosti tvořit častěji mlhy a nízká oblačnost, hlavně ve druhé polovině týdne. V první polovině týdne spadne většina srážek, objeví se na celém území. Zejména na jihozápadě republiky dojde k mírnému snížení deficitu srážek a zvýšení vláhy v půdě.

Nejnižší teploty budou klesat při větší oblačnosti hlavně do poloviny týdne na 12 až 7°C, jinak budou mezi 9 až 3°C s ojedinělým výskytem přízemních mrazíkům. Nejvyšší denní teploty je možno čekat v pondělí a přechodně ve čtvrtek do 20°C a ve Čt na Moravě i slabě nad 20°C, jinak budou v rozmezí 11 až 16°C, v závěru týdne spíše do 14°C.

SHRNUTÍ Po několika slunných a zejména co se maximálních denních teplot týče teplejších dnech nás čeká převaha velké oblačnosti a častějších srážek. Postupně půjde o oblačnost nízkou či podobu mlh. Teploty budou také převážně nižší.

Průměrné teploty budou mezi 5 až 10°C, naprší 20 až 50mm, zejména na JZ/Z Čech ojediněle i 60mm srážek.

Týden 2. až 8.10.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově slabě nadprůměrný

MA 1.10.2017 13:55