Studené teplotně podprůměrné počasí bude pokračovat, více srážek spadne na východě země
Přidal/a Meteo Aktuality dne 17.09.2017 13:37
SITUACE Ve studeném a vlhkém západním proudění se bude naše republika nacházet i v dalších dnech. Zejména východ našeho území budou ovlivňovat jednotlivé frontální systémy spojené s tlakovými nížemi. Ke konci týdne lze čekat na našem území příliv o něco teplejšího vzduchu.

PŘEDPOVĚĎ První dny týdne budou dosti studené a vlhčí zejména na východě země, kde lze čekat i trvalejší srážky. Tyto srážky přispějí k významnému zmírnění deficitu vláhy a rozvinutému suchu, které zejména na jižní a místy na střední Moravě převládá již od léta. Druhá polovina týdne přinese o něco teplejší počasí, přechodně i bez srážek a s menší oblačností. V závěru týdne zřejmě oblačnosti i srážek opět přibude.

Nejnižší teploty čekáme mezi 9 až 4°C, ke konci týdne pak mezi 12 až 7°C. Nejvyšší denní mezi 11 až 17°C, při trvalejších srážkách (tj. hlavně na východě) jen kolem 11°C a ve druhé polovině týdne mezi 14 až 20°C, v jeho úplném závěru však přijde patrně opět ochlazení.

SHRNUTÍ Týden bude srážkově v ČR rozdílný, na JV/V spadne velké množství srážek, na Z/SZ budou úhrny zanedbatelné. Teploty budou nižší než by měly na přelomu druhé a třetí zářijové dekády být.

Průměrné teploty budou mezi 6 až 13°C, naprší 5 až 18mm na Z/SZ, na zbytku území 15 až 40mm a na JV/V Moravy či ve Slezsku místy 75mm.

Týden 18. až 24.9.2017 bude:

> Teplotně podprůměrný
> Srážkově průměrný (s rozdílem mezi západem a východem)

MA 17.9.2017 13:37