Rychlé střídání chladnějšího a teplejšího počasí, více srážek na východě
Přidal/a Meteo Aktuality dne 10.09.2017 13:54
SITUACE Zpočátku týdne bude počasí u nás pod vlivem zvlněného frontálního rozhraní, které se bude zvolna odsouvat k východu. Za ním k nám bude od západu pronikat chladný vzduch. Zpočátku bude okrajem do střední Evropy zasahovat výběžek tlakové výše nad západní Evropou. V polovině týdne se tlaková výše přesune přes Středomoří k východu. V dalších dnech budou přes střední Evropu v převládajícím západním proudění postupovat jednotlivé frontální systémy spojené s tlakovými nížemi. V závěru týdne bude do střední Evropy zasahovat okrajem tlaková výše od jihozápadu.

PŘEDPOVĚĎ V dalším týdnu nás čeká spíše chladnější počasí, zejména na východě bude i vlhčí. Zpočátku týdne lze čekat v oblasti Moravy a Slezsku trvalejší a místy vydatnější déšť. V noci a ráno budou teploty klesat většinou pod 10°C, ojediněle i 5°C a to hlavně v závěru týdne. Odpolední maxima je nutno čekat většinou pod 20°C.

Nejnižší teploty budou klesat tedy nejčastěji na 13 až 7°C, ojediněle v závěru týdne k 5°C. Zpočátku týdne na východě a během týdne velmi přechodně i jinde na 15 až 10°C. Nejvyšší teploty čekáme mezi 15 až 22°C, přechodně v oblasti studených front a též v závěru týdne v rozmezí 13 až 19°C.

SHRNUTÍ Týden bude celkově teplotně vyrovnaný až slabě podprůměrný, srážek bude více na východě země.

Průměrné teploty vystoupí na 6 až 12°C, naprší 8 až 25mm, na Moravě a ve Slezsku 15 až 40mm a ojediněle 50mm.

Týden 11. až 17.9.2017 bude:

> Teplotně průměrnýslabě podprůměrný
> Srážkově podprůměrný, na východě průměrný

MA 10.9.2017 13:54