Do středy léto, poté citelné ochlazení
Přidal/a Meteo Aktuality dne 06.08.2017 12:59
SITUACE V první polovině týdne bude přes střední Evropu od jihozápadu až západu přecházet oblast vysokého tlaku vzduchu. Od jihovýchodu se obnoví příliv teplého vzduchu. Tento příliv ukončí během čtvrtka zvlněné frontální rozhraní, putující zvolna k východu. Od severozápadu k nám bude pronikat do konce týdne chladný a zpočátku vlhký vzduch.

PŘEDPOVĚĎ Počasí v první polovině týdne bude letní až místy tropické, avšak teploty nebudou tak vysoké jako v minulém týdnu. Na jižní a jihovýchodní Moravě lze čekat vysoké teploty ještě během čtvrtka, na západ bude už pronikat studený vzduch a vznikne tak na území ČR velký teplotní rozdíl. V pátek se teploty vyrovnají a ustálí na hodnotách v maximech lehce přes 20°C. I noci budou zajisté chladnější, při vyjasnění i významněji. Více oblačnosti je třeba čekat ve čtvrtek a v pátek, kdy současně spadne většina srážek z celého týdne. Po zbytek týdne budou srážky lokální a spíše zanedbatelné, do středy se neobjeví žádné.

Nejnižší teploty budou klesat zpočátku týdne na 15 až 11°C, postupně v teplém proudění na 19 až 14°C. V závěru týdne, resp. od pátku, budou v rozmezí 15 až 9°C.
Nejvyšší teploty budou stoupat na 23 až 27°C, postupně na 27 až 32°C. Po polovině týdne 18 až 23°C (na JV Moravy ještě ve Čt 32°C) a během víkendu pak 20 až 26°C.

SHRNUTÍ Týden bude celkově teplotně odpovídat normálu, slabě podprůměrné teploty čekáme na konci pracovního týdne. Srážkově bude počasí rozdílné, o něco méně srážek než by v tuto dobu mělo spadne na západě a obecně v Čechách, o něco více naopak ve Slezsku a na východě Moravy.

Průměrné teploty budou mezi 14 až 19°C, naprší 16 až 30mm, na JV/V lokálně 60mm.

Týden 7. až 13.8.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný (s rozdíly v rámci ČR)

MA 6.8.2017 12:59