Srpen začne vlnou veder, bude ojediněle až 38°C a četné tropické noci
Přidal/a Meteo Aktuality dne 30.07.2017 14:03
SITUACE Po celý týden bude na naše území pronikat teplý až velmi teplý vzduch od jihovýchodu až jihu. Tento příliv přeruší dvě slabé studené fronty a to v pondělí a ve středu, kdy dojde ke slabému snížení teplot. Příliv velmi teplého vzduchu bude na naše území vrcholit na konci týdne, kdy bude přes naše území postupovat studená fronta zvolna k východu tento příliv definitivně ukončovat.

PŘEDPOVĚĎ Počasí bude v prvních srpnových dnech oproti minulému pracovnímu týdnu velmi horké, teploty budou mírně až výrazně nadprůměrné. Bude méně srážek, ty budou mít hodně lokální formu pouze v podobě přeháněk a bouřek. Bouřková činnost bude výraznější na konci týdne, kdy přes ČR přejde výraznější studená fronta.

V tomto týdnu dojde k prohloubení sucha a zvýšení rizika vzniku požárů. Toto riziko bude pouze zmírněno lokálními konvekčními srážkami. Srážkové úhrny budou v ČR velmi nerovnoměrně rozložené. Bude pokořena řada maximálních teplotních rekordů a též některé nejvyšší minimální teplotní rekordy. Často se budou nejnižší ranní teploty pohybovat nad 20°C a objeví se tzv. tropické noci.

Nejnižší teploty čekáme v rozmezí 20 až 15°C, ve druhé polovině týdne 24 až 19°C. Nejvyšší denní teploty čekáme v rozmezí 29 až 36°C, kolem poloviny týdne kolem 29-30°C. Naopak hlavně v úterý a poté na konci týdne až 38°C, zejména na jihu území.

Předpověď bude zpřesňována během týdne dalšími informacemi, zejména výskyt bouřkové činnosti nad ČR.

SHRNUTÍ Chladný a vlhký týden bude kompenzovat horký a sušší týden s lokálními krátkodobými srážkami, které mohou být ale i prudké.

Průměrné teploty budou v rozmezí 22 až 26°C, na jihu Moravy až 28°C. Naprší 5 až 25mm, lokálně pak 50mm.

Týden 31.7. až 7.8.2017 bude:

> Teplotně mírně nadprůměrný
> Srážkově podprůměrný

MA 30.7.2017 14:03