Průměrný začátek července, na konci týdne možná i tropy
Přidal/a Meteo Aktuality dne 02.07.2017 14:01
SITUACE Na počátku týdne bude ovlivňovat počasí ve střední Evropě tlaková výše svým výběžkem. V úterý přejde přes ČR slabá studená fronta. Ke konci pracovního týdne k nám pronikne o něco teplejší vzduch, jehož příliv bude na konci týdne pravděpodobně zesilovat. Nad střední Evropou se bude udržovat nízký tlak vzduchu, čeká nás tedy příliv vlhčího vzduchu.

PŘEDPOVĚĎ První dny týden budou chladnější než činí dlouhodobý normál pro začátek července, ale během týdne se k nám vrátí léto a na jeho konci možná i tropické teploty. Doslova tropické období slibují modely jihovýchodně od našeho území, zejména pro Maďarsko. Noční teploty budou během pracovního týdne zejména při menší oblačnosti klesat i pod 10°C, v závěru týdne budou o poznání vyšší jak vlivem přílivu teplého vzduchu, tak z důvodu zvětšené oblačnosti.

Nejnižší teploty budou klesat tedy na 15 až 8°C, chladněji bude kolem poloviny týdne. Na konci týdne budou mezi 17 až 11°C. Maximální odpolední teploty čekáme mezi 20 až 27°C, v závěru týdne 23 až 30°C, na jihovýchodě bude možná tropických 30°C v závěru týdne překročeno.

SHRNUTÍ Týden čekáme celkově průměrný, teploty se budou v jeho průběhu zvolna zvyšovat. Výraznější oteplení přijde na víkend. Pršet by mělo v ČR zcela průměrně, jak by v první dekádě července mělo.

Průměrné teploty budou mezi 14 až 18°C a napršet by mělo 15 až 50mm.

Týden 3. až 9.7.2017 bude:

> Teplotně průměrnýslabě podprůměrný
> Srážkově průměrný

MA 2.7.2017 14:01