Slunné a až tropické počasí občas přeruší studená fronta
Přidal/a Meteo Aktuality dne 18.06.2017 13:46
SITUACE Přes střední Evropu přejde v prvních dnech týdne tlaková výše, od jihovýchodu k nám bude pronikat teplý vzduch. Tento příliv ukončí během úterý a noci na středu studená fronta, která přejde od severozápadu. Ve druhé polovině týdne se obnoví anticyklonální počasí a příliv teplého vzduchu. Tento příliv opět ukončí studená fronta, pravděpodobně během víkendu.

PŘEDPOVĚĎ V dalším červnovém týdnu nás čeká celkově teplejší počasí a i nadále spíše suché. Neobjede se ale bez teplotních změn v podobě ochlazení. První teplotní změnu, tedy ochlazení, čekáme ve středu za první studenou frontou. Další ochlazení přijde zřejmě na víkend. Mezi tím se budou teploty v maximech dostávat i nad 30°C a v minimech budou často i nad 15°C. Počasí tak bude mít pravý letní charakter. Nelze ovšem čekat ustálené počasí beze srážek bez větších teplotních změn déle než 3 dny.

Nejnižší teploty budou v období přílivů teplého vzduchu, tzn. zpočátku týdne a na přelomu pracovního týdne a víkendu klesat na 19 až 13°C, za studenými frontami na 14 až 9°C. Odpolední maxima opět v teplých periodách týdne 27 až 33°C a to zejména v pondělí, úterý, ve čtvrtek a v pátek. Za studenými frontami 21 až 27°C a to zejména ve středu, v sobotu a neděli. Poté naznačují prognózy opětovné vylepšování počasí a oteplování.

SHRNUTÍ Týden přinese celkově teploty odpovídající normálu, přechodně budou slabě nadnormální. Srážek bude ale málo, přinesou je jen studené fronty s tím, že první fronta přinese hodně lokální srážky a ne nijak významné.

Průměrné teploty budou v rozmezí 14 až 19°C, naprší od 5 do 20mm, ojediněle 30mm.

Týden 19. až 25.6.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově podprůměrný

MA 18.6.2017 13:46