Na konci týdne i letní teploty, občas zabouří
Přidal/a Meteo Aktuality dne 14.05.2017 13:49
SITUACE Přes střední Evropu se bude od jihozápadu přesouvat tlaková výše, která bude poměrně mohutná. V polovině týdne se přesune do severní až severovýchodní Evropy a bude svým okrajem i nadále určovat počasí u nás. K nám zesílí příliv teplého vzduchu od jihovýchodu. Tento stav vydrží dle současných předpokladů do konce týdne. V posledních dnech týdne bude na naše území pronikat vlhčí vzduch.

PŘEDPOVĚĎ První polovina týdne přinese postupně počasí jen s maximálně ojedinělými přeháňkami a častěji slunečné až polojasné. Ve druhé poloviny týdne bude spíše oblačno a objeví se místy přeháňky či také bouřky.

Teploty budou průměrné až nadprůměrné a vystupovat budou na 17 až 23°C, ke konci týdne a to hlavně od pátku na 20 až 27°C. U našich německých a polských sousedů se přiblíží či dosáhnout tropické hodnoty. U nás zatím nikoli. Noční teploty budou zpočátku mezi 12 až 5°C, při vyjasnění místy o něco nižší a to mezi 9 až 4°C. Ve druhé polovině týdne stoupnou i za předpokladu zvětšené oblačnosti na 16 až 10°C.

SHRNUTÍ Týden bude více méně odpovídat normálu a to teplotně i srážkově, čekáme příjemné jarní teploty stále hodně lokální srážky, převažovat budou přeháňky či bouřky a to hlavně ke konci týdne.

Průměrné teploty budou v rozmezí 12 až 18°C, naprší 8 až 30mm srážek.

Týden 15. až 21.5.2017 bude:

> Teplotně průměrnýslabě nadprůměrný
> Srážkově průměrný (větší lokální rozdíly)

MA 14.5.2017 13:48