V polovině týdne předčasní zmrzlí, poté návrat průměrných jarních teplot
Přidal/a Meteo Aktuality dne 07.05.2017 13:45
SITUACE Po přechodu studené fronty během pondělí pronikne na naše území od severu studený vzduch. Za frontou se od západu do centrální Evropy rozšíří výběžkem tlakové výše. Po polovině týdne se vrátí na naše území teplé proudění z jižních směrů. Koncem týdne bude počasí ve střední Evropě určovat oblast nízkého tlaku vzduchu, od západu k nám začne proudit o něco chladnější vzduch od západu.

PŘEDPOVĚĎ V polovině týdne čekáme krátkodobé a významnější ochlazení, které bude signalizovat příchod typických zmrzlých a to v předstihu. Po ochlazení dojde zpět k přílivu teplého vzduchu a teploty tak budou v maximech opět stoupat nad 15°C, celkově čekáme vyrovnané počasí a to nejen z pohledu teplotních charakteristik. Srážky budou zejména ke konci týdne opět častěji konvekční, kolem poloviny týdne od vyšších poloh sněhové.

Nejnižší teploty budou klesat na 8 až 3°C, od úterý do čtvrtka v době malé oblačnosti za přílivu studeného vzduchu od severu na +3 až -4°C a na konci týdne v teplém proudění naopak doznají velké změny a budou v intervalu 12 až 7°C. Maximální teploty budou mít podobný trend, zpočátku a po polovině týdne vystoupí na 10 až 17°C, v úterý do 10°C a ke konci týdne na 16 až 21°C.

SHRNUTÍ Týden bude celkově teplotně odpovídat normálu, byť nás čeká kolem poloviny týdne citelné ochlazení.

Průměrné teploty vystoupí na 6 až 12°C, naprší 15 až 35mm.

Týden 8. až 14.5.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný

MA 7.5.2017 13:45