Jarní a ustálené teploty, častěji konvekční srážky - tak začne květen
Přidal/a Meteo Aktuality dne 30.04.2017 13:51
SITUACE Zpočátku týdne bude počasí u nás převážně pod vlivem tlakové výše, byť v úterý a ve středu lze čekat vliv okludované fronty. Pronikat k nám bude z jižních směrů teplejší vzduch. Ve druhé polovině týdne začne na naše území pronikat chladnější a hlavně vlhčí vzduch od západu až severozápadu, odkud budou putovat jednotlivé systémy front.

PŘEDPOVĚĎ Častěji polojasné až skoro jasné počasí nás čeká do poloviny týdne. V úterý je možno čekat v oblasti fronty místy srážky, ojediněle i bouřkového charakteru. Ve druhé polovině týdne bude srážek přibývat, teploty však budou relativně stabilní a nečeká nás žádné významné ochlazení. Na druhou stranu nelze čekat teploty příliš vysoké, 20°C by neměly dosáhnout. Noční minima také nebudou klesat nijak nízké, při malé oblačnosti zpočátku týdne lehce pod 5°C klesnout mohou, ale ve druhé polovině týdne již nikoli.

Nejnižší teploty klesnou tedy na 7 až 2°C, ke konci týdne na 10 až 5°C. Nejvyšší teploty budou v rozmezí 11 až 18°C, jen přechodně kolem 12°C a to zřejmě v pátek.

SHRNUTÍ Teploty budou v prvních květnových dnech směřovat k průměrným hodnotám, srážek bude stále dostatek. Budou ale ne příliš rovnoměrně rozložené v rámci našeho území, neboť půjde častěji o lokální srážky.

Průměrné teploty budou v rozmezí 4 až 10°C, naprší 15 až 45mm, ojediněle lokálně hl. v Čechách až 65mm.

Týden 1. až 7.5.2017 bude:

> Teplotně průměrný lehce podprůměrný
> Srážkově nadprůměrný

MA 30.4.2017 13:51