Uprostřed týdne zasněží i v nížinách, čekají nás silnější noční mrazy
Přidal/a Meteo Aktuality dne 16.04.2017 14:11
SITUACE V pondělí přejde naše území okludovaná fronta. Od severozápadu k nám bude i nadále pronikat studený vzduch. Uprostřed týdne zesílí na naše území příliv studeného vzduchu za okrajového vlivu oblasti vysokého tlaku vzduchu nad západní Evropou táhnoucí se v pásu nad jihovýchodní Skandinávii. Ke konci týdne k nám pronikne teplejší vzduch od jihozápadu, jehož příliv stačí pravděpodobně ještě v úplném závěru týdne ukončit studená fronta.

PŘEDPOVĚĎ Týden od Velikonočního pondělí bude velice studený a vlhčí. Očekáváme výrazně podprůměrné teploty a to zejména od úterý do čtvrtka. Teplé počasí nás výhledově nečeká, bude převažovat studené až přechodně velmi studené. Srážek čekáme průměrné množství, avšak jejich lokalizace se bude postupně zpřesňovat.

Nejnižší teploty klesnou na +4 až -2°C v pondělí a v sobotu, v ostatní dny na +1 až -5°C, především při zmenšené oblačnosti a utišení větru ojediněle i méně.
Nejvyšší teploty vystoupí na 5 až 12°C v pondělí, v pátek a sobotu, v ostatní dny na 0 až 8°C, nejstudenější budou středa a čtvrtka s maximy 0 až 4°C a 2 až 6°C.

SHRNUTÍ Týden bude celkově velmi studený a vlhčí. Teplotně nebude odpovídat normálu a bude významně podprůměrný kolem své poloviny.

Průměrné teploty vystoupí na 1 až 8°C, naprší či nasněží 16 až 30mm/cm, místy a to hlavně na horách až 50mm/cm srážek.

Týden 17. až 23.4.2017 bude:

> Teplotně výrazně podprůměrný
> Srážkově nadprůměrný

MA 16.4.2017 14:11