Pondělí téměř letní, poté velmi studené počasí včetně ranních mrazů
Přidal/a Meteo Aktuality dne 09.04.2017 13:45
SITUACE V pondělí vyvrcholí na naše území příliv teplého vzduchu, který bude následně ukončen výraznou studenou frontou přecházející naše území od severozápadu. Za frontou k nám bude pronikat od severozápadu studený vzduch. V polovině týdne se přechodně obnoví příliv teplého vzduchu od jihozápadu. Ve čtvrtek tento přechodný příliv teplejšího vzduchu ukončí další studená fronta. Na konci týdne bude počasí ve střední Evropě pod vlivem tlakové níže udržující se nad Skandinávií ve studeném a vlhkém západním až severozápadním proudění.

PŘEDPOVĚĎ V pondělí nás čeká přechodně téměř letní počasí. Teploty opět zamíří k 23°C, ojediněle v Čechách i výše. Následně dojde k významné změně v počasí a další dny se budou od toho pondělního diametrálně lišit. Velmi studené a vlhké budou i Velikonoce. V úterý zaznamenáme studené severozápadní proudění poprvé. Následně se přechodně cirkulace stočí na jihozápadní a teploty budou mít tendenci stoupat. Tlaková níže přesouvající se zvolna přes severní Evropu ale učiní relativně pěknému počasí přítrž. Od čtvrtka a zejména od pátku čekáme převážně velkou oblačnost s častými srážkami, které budou od 500m sněhové, v nočních a ranních hodinách může zasněžit i v nížinách. To platí hlavně o přelomu týdnů, kdy k nám příliv studeného vzduchu ještě zesílí.

Nejnižší teploty budou stejně tak jako nejvyšší v pondělí vysoké, klesnou na 10 až 6°C. V úterý a ve čtvrtek klesnou na 7 až 2°C a ve středu a ve zbytku týdne na +4 až -3°C, při vyjasnění ojediněle i níže. Nejvyšší teploty vystoupí v pondělí na 19 až 23°C, v úterý, v pátek a v neděli na 5 až 11°C a ve středu, ve čtvrtek a v sobotu na 8 až 13°C.

SHRNUTÍ V týdnu bude převažovat studené počasí a výjimkou nebudou ani ranní mrazy, zejména ke konci týdne. Teploty budou podnormální.

Průměrné teploty vystoupí na 3 až 9°C, naprší či často také nasněží 10 až 25mm srážek.

Týden 10. až 16.4.2017 bude:

> Teplotně podprůměrný
> Srážkově průměrný

MA 9.4.2017 13:45