28.06.2017 21:05
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· O nás
· Aktuality
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Fotoalbum
· Atlas oblaků
· Historie meteorologie
· Světové extrémy počasí
· Souhrn počasí
· Výstrahy
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Hydrologická situace
· Sjízdnost řek
· Počasí na email
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Bouřky
· Počasí v ČR
· Teploty v ČR
· Srážky v ČR
· Počasí v Evropě
· Počasí ve Světě
· Počasí na stanicích
· Kamery ČR

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi
Kontakt
Latest News
Počasí Do středy i trop...
Počasí Slunné a až tro...
Počasí Střídání tepl...
O nás Letní omezení o...
Počasí Průměrné červ...
Počasí První tropické ...
O nás Rozšíření nab...
Počasí Méně srážek, ...
Počasí Na konci týdne i...
Počasí V polovině týdn...
Poslední články
· Výhled z 27.6.2017
· Ve středu opět sil...
· Výhled z 25.6.2017
· Bleskově velmi akti...
· Maxima 20. a 22.6.2017
Programy
· Informační zpráva... [0]
· Informační zpráva... [2]
· Informační zpráva... [2]
· Přehrady v ČR (POh) [3]
· Přehrady v ČR (POd) [23]
Rychlý přehled počasí

MSG animace
Kde nás najdete

Statistiky webu
Novinek: 534
Článků: 2944
Komentářů: 14
Příspěvků: 0
Vláken: 0
Downloadů: 226
Zpráv v Shoutboxu: 292
Registrací: 7
Dnes je: 28.06.2017
Svátek má: Lubomír
Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

První tropické teploty roku, po polovině týdne významné ochlazení
PočasíSITUACE Tlaková výše se odsune během prvních dnů týdne dále do východní Evropy. Od západu postoupí přes ČR během úterý studená fronta, před níž bude vrcholit na naše území příliv teplého vzduchu od jihu až jihovýchodu a za níž k nám pronikne studený vzduch od severozápadu. Od severozápadu se dále za frontou na konci pracovního týdne rozšíří do střední Evropy výběžek tlakové výše. Další studená fronta by přes naše území měla postoupit v závěru týdne.

PŘEDPOVĚĎ Velmi teplé počasí bude jen přechodné, i přesto nás čekají dosti vysoké teploty. Zatím nejteplejším dnem letošního roku bude úterý, kdy teploty zamíří na více místech nad 30°C a to až ke 32°C. Ve středu přijde významná změna v cirkulaci vzduchu. Za frontou k nám na místo velmi teplého vzduchu od jihu až jihovýchodu pronikne studený vzduch od severozápadu. Ve výběžku tlakové výše ke konci týdne nastane přechodně opět teplejší východní proudění, které ovšem patrně ještě na konci týdne skončí a přijde opětovné ochlazení za další zmíněnou frontou.

Nejnižší teploty v týdnu doznají stejně jako nejvyšší větších změn. V úterý a ve středu budou klesat jen na 17 až 12°C, v pondělí a poté přechodně v závěru týdne na 14 až 9°C a jinak v prostoru za frontou na 8 až 3°C nejčastěji. Zejména při delší vyjasnění budou tedy noční minima klesat pod 5°C. Maximální teploty vystoupí na 27 až 32°C v prvních dvou dnech, od středy nás čeká ochlazování a nejstudenějšími dny budou čtvrtek, první červnový den, a pátek s maximy i pod 20°C. Nejčastěji v rozmezí 15 až 20°C. Velmi podobné teploty je možno čekat za další studenou frontou, patrně v neděli. To bude nutné během týdnu zpřesňovat.

Srážek bude spíše méně, ve vztahu k teplotám bude vodní bilance záporná, během týdne spíše vyrovnaná.

Sledujte proto ostatní pravidelně aktualizované prognózy - vývoj modelových prognóz můžete sledovat na stránkách Předpověď teplot, srážek aj. nebo na stránce Střednědobé předpovědi. Souhrnné výhledy počasí na týden nabízíme graficky na stránce Výhled na týden anebo textově v článkové podobě, viz nově vydané články.

SHRNUTÍ Týden bude rozdělen na teplotně nadprůměrnou první poloviny a spíše průměrnou až lehce podprůměrnou druhou polovinu. Srážek bude málo a převážně půjde o lokální konvekci, hlavní se soustředí do oblastí studených front v úterý, ve středu a poté zřejmě v neděli.

Průměrné teploty vystoupí na 13 až 17°C, naprší 8 až 25mm srážek.

Týden 29.5. až 4.6.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově slabě podprůměrný

MA 28.5.2017 13:58
Rozšíření nabídky informací a nové symboly 2017
O násV dohledné době proběhnou na webu další zlepšení a o těch si vás nyní dovolíme informovat prostřednictvím této aktuality. Půjde o přidávání obsahu na web a postupnou změnu designu grafiky, která je zde používána.

1) Nové informace v oblasti prognóz
Protože chceme nabídnout co nejlepší a nejširší okruh informací z oblastí, o které je ze strany návštěvníků největší zájem, proto v současné době provádíme rozšiřování informací v oblasti prognóz. Jde o předpovědní mapy zejména co se týče střednědobých předpovědí a synoptických map.

Na stránkách Střednědobé předpovědi, Synoptické mapy, Předpověď teplot, Předpověď srážek a na některých jiných proto probíhá a v dohledné době bude i nadále probíhat úprava v podobě přidávání nových map pro rozšíření informací. Úprava bude probíhat za provozu těchto stránek, proto omluvte, prosíme, případné zkušební sekce v obsahu těchto stránek a nebo i jejich případnou přechodnou nedostupnost, pokud si ji vyžádají úpravy. Celé rozšíření obsahu by mělo být dokončeno nejpozději do konce června 2017.

2) Symboly 2017
V dohledné době také plánujeme začít používat nově graficky upravené ikony a to tzv. symboly počasí. Jde o symboly nyní používané zejména v předpovědi na druhý den a v týdenních výhledech počasí. Nové ikonky budou brzy představeny v samostatné aktualitě.

V dalších měsících letošního roku budeme zavádět novou grafiku i ohledně dalších ikonek, vedle symbolů počasí. Půjde o loga jednotlivých služeb (např. Předpovědi na den) a také výstražné symboly nyní používané v nové grafické podobě či zcela nové ikonky.

Další informace přineseme v nové aktualitě až se bude zavedení všech uvedených ikonek blížit a ikonky budou oficiálně představeny. První etapa - symboly počasí, už nás čeká v dohledné době.

Věříme ve spokojenost, MA.


MA 24.5.2017 15:16
Méně srážek, více sluníčka a průměrné teploty
PočasíSITUACE Počasí ve střední Evropě bude určovat oblast vyššího tlaku vzduchu. Ta se přesune dále k severovýchodu. Po polovině týdne přejde naše území studená fronta, za kterou bude následovat přechod další anticyklony od jihozápadu. Ta bude putovat k severovýchodu jen velmi pozvolna a plně ovlivní počasí u nás na konci týdne.

PŘEDPOVĚĎ V týdnu bude převládat na obloze častěji polojasné až jasné počasí, jen přechodně oblačné a půjde častěji o oblaky srážky nevýznamné v podobě vysoké nebo střední oblačnosti či ploché kupovité oblačnosti vzniklé slabou konvekcí. Více frontální oblačnosti a srážky přinese studená fronta.

Nejnižší teploty očekáváme zpočátku a na konci týdne za studenou frontou v rozmezí od 10 do 4°C, jinak od 13 do 7°C. Maximální denní teploty čekáme nejčastěji od 18 do 23°C, jen ve vrcholícím přílivu teplého vzduchu přechodně vyšší, takže dosti vyrovnaná, za studenou frontou přechodně do 20°C.

SHRNUTÍ Týden bude teplotně odpovídat normálu, srážek bude méně a to zejména v Čechách.

Průměrné teploty budou v intervalu 6 až 12°C, naprší 5 až 20mm, na západě Čech místy jen kolem 5mm.

Týden 22. až 28.5.2017 bude
:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrnýslabě podprůměrný

MA 21.5.2017 13:49
Na konci týdne i letní teploty, občas zabouří
PočasíSITUACE Přes střední Evropu se bude od jihozápadu přesouvat tlaková výše, která bude poměrně mohutná. V polovině týdne se přesune do severní až severovýchodní Evropy a bude svým okrajem i nadále určovat počasí u nás. K nám zesílí příliv teplého vzduchu od jihovýchodu. Tento stav vydrží dle současných předpokladů do konce týdne. V posledních dnech týdne bude na naše území pronikat vlhčí vzduch.

PŘEDPOVĚĎ První polovina týdne přinese postupně počasí jen s maximálně ojedinělými přeháňkami a častěji slunečné až polojasné. Ve druhé poloviny týdne bude spíše oblačno a objeví se místy přeháňky či také bouřky.

Teploty budou průměrné až nadprůměrné a vystupovat budou na 17 až 23°C, ke konci týdne a to hlavně od pátku na 20 až 27°C. U našich německých a polských sousedů se přiblíží či dosáhnout tropické hodnoty. U nás zatím nikoli. Noční teploty budou zpočátku mezi 12 až 5°C, při vyjasnění místy o něco nižší a to mezi 9 až 4°C. Ve druhé polovině týdne stoupnou i za předpokladu zvětšené oblačnosti na 16 až 10°C.

SHRNUTÍ Týden bude více méně odpovídat normálu a to teplotně i srážkově, čekáme příjemné jarní teploty stále hodně lokální srážky, převažovat budou přeháňky či bouřky a to hlavně ke konci týdne.

Průměrné teploty budou v rozmezí 12 až 18°C, naprší 8 až 30mm srážek.

Týden 15. až 21.5.2017 bude:

> Teplotně průměrnýslabě nadprůměrný
> Srážkově průměrný (větší lokální rozdíly)

MA 14.5.2017 13:48
V polovině týdne předčasní zmrzlí, poté návrat průměrných jarních teplot
PočasíSITUACE Po přechodu studené fronty během pondělí pronikne na naše území od severu studený vzduch. Za frontou se od západu do centrální Evropy rozšíří výběžkem tlakové výše. Po polovině týdne se vrátí na naše území teplé proudění z jižních směrů. Koncem týdne bude počasí ve střední Evropě určovat oblast nízkého tlaku vzduchu, od západu k nám začne proudit o něco chladnější vzduch od západu.

PŘEDPOVĚĎ V polovině týdne čekáme krátkodobé a významnější ochlazení, které bude signalizovat příchod typických zmrzlých a to v předstihu. Po ochlazení dojde zpět k přílivu teplého vzduchu a teploty tak budou v maximech opět stoupat nad 15°C, celkově čekáme vyrovnané počasí a to nejen z pohledu teplotních charakteristik. Srážky budou zejména ke konci týdne opět častěji konvekční, kolem poloviny týdne od vyšších poloh sněhové.

Nejnižší teploty budou klesat na 8 až 3°C, od úterý do čtvrtka v době malé oblačnosti za přílivu studeného vzduchu od severu na +3 až -4°C a na konci týdne v teplém proudění naopak doznají velké změny a budou v intervalu 12 až 7°C. Maximální teploty budou mít podobný trend, zpočátku a po polovině týdne vystoupí na 10 až 17°C, v úterý do 10°C a ke konci týdne na 16 až 21°C.

SHRNUTÍ Týden bude celkově teplotně odpovídat normálu, byť nás čeká kolem poloviny týdne citelné ochlazení.

Průměrné teploty vystoupí na 6 až 12°C, naprší 15 až 35mm.

Týden 8. až 14.5.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný

MA 7.5.2017 13:45
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. Více v kartě NABÍZÍME nahoře. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.10 sekund - 29 Dotazů(y) 3,592,399 návštěv