23.10.2017 20:48
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· O nás
· Aktuality
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Počasí aktuálně
· Teploty aktuálně
· Srážky aktuálně
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Počasí na houby
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Přehled teorie
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
Počasí Vlhké a převá...
Počasí Slunečné a tepl...
Počasí Střídání stud...
Počasí První říjnové...
Počasí Sušší počasí...
Počasí Studené teplotn...
Počasí Rychlé střídá...
Počasí Září bude pokr...
O nás Počasí na festi...
Počasí Přelom srpna a z...
Poslední články
· Výhled z 22.10.2017
· Průběh a charakter...
· O víkendu změna po...
· Výhled z 19.10.2017
· Sjízdnost k 19.10.2017
Programy
· Informační zpráva... [28]
· Informační zpráva... [8]
· Informační zpráva... [14]
· Přehrady v ČR (POh) [30]
· Přehrady v ČR (POd) [28]
Rychlý přehled počasí

MSG animace
Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Studené teplotně podprůměrné počasí bude pokračovat, více srážek spadne na východě země
PočasíSITUACE Ve studeném a vlhkém západním proudění se bude naše republika nacházet i v dalších dnech. Zejména východ našeho území budou ovlivňovat jednotlivé frontální systémy spojené s tlakovými nížemi. Ke konci týdne lze čekat na našem území příliv o něco teplejšího vzduchu.

PŘEDPOVĚĎ První dny týdne budou dosti studené a vlhčí zejména na východě země, kde lze čekat i trvalejší srážky. Tyto srážky přispějí k významnému zmírnění deficitu vláhy a rozvinutému suchu, které zejména na jižní a místy na střední Moravě převládá již od léta. Druhá polovina týdne přinese o něco teplejší počasí, přechodně i bez srážek a s menší oblačností. V závěru týdne zřejmě oblačnosti i srážek opět přibude.

Nejnižší teploty čekáme mezi 9 až 4°C, ke konci týdne pak mezi 12 až 7°C. Nejvyšší denní mezi 11 až 17°C, při trvalejších srážkách (tj. hlavně na východě) jen kolem 11°C a ve druhé polovině týdne mezi 14 až 20°C, v jeho úplném závěru však přijde patrně opět ochlazení.

SHRNUTÍ Týden bude srážkově v ČR rozdílný, na JV/V spadne velké množství srážek, na Z/SZ budou úhrny zanedbatelné. Teploty budou nižší než by měly na přelomu druhé a třetí zářijové dekády být.

Průměrné teploty budou mezi 6 až 13°C, naprší 5 až 18mm na Z/SZ, na zbytku území 15 až 40mm a na JV/V Moravy či ve Slezsku místy 75mm.

Týden 18. až 24.9.2017 bude:

> Teplotně podprůměrný
> Srážkově průměrný (s rozdílem mezi západem a východem)

MA 17.9.2017 13:37
Rychlé střídání chladnějšího a teplejšího počasí, více srážek na východě
PočasíSITUACE Zpočátku týdne bude počasí u nás pod vlivem zvlněného frontálního rozhraní, které se bude zvolna odsouvat k východu. Za ním k nám bude od západu pronikat chladný vzduch. Zpočátku bude okrajem do střední Evropy zasahovat výběžek tlakové výše nad západní Evropou. V polovině týdne se tlaková výše přesune přes Středomoří k východu. V dalších dnech budou přes střední Evropu v převládajícím západním proudění postupovat jednotlivé frontální systémy spojené s tlakovými nížemi. V závěru týdne bude do střední Evropy zasahovat okrajem tlaková výše od jihozápadu.

PŘEDPOVĚĎ V dalším týdnu nás čeká spíše chladnější počasí, zejména na východě bude i vlhčí. Zpočátku týdne lze čekat v oblasti Moravy a Slezsku trvalejší a místy vydatnější déšť. V noci a ráno budou teploty klesat většinou pod 10°C, ojediněle i 5°C a to hlavně v závěru týdne. Odpolední maxima je nutno čekat většinou pod 20°C.

Nejnižší teploty budou klesat tedy nejčastěji na 13 až 7°C, ojediněle v závěru týdne k 5°C. Zpočátku týdne na východě a během týdne velmi přechodně i jinde na 15 až 10°C. Nejvyšší teploty čekáme mezi 15 až 22°C, přechodně v oblasti studených front a též v závěru týdne v rozmezí 13 až 19°C.

SHRNUTÍ Týden bude celkově teplotně vyrovnaný až slabě podprůměrný, srážek bude více na východě země.

Průměrné teploty vystoupí na 6 až 12°C, naprší 8 až 25mm, na Moravě a ve Slezsku 15 až 40mm a ojediněle 50mm.

Týden 11. až 17.9.2017 bude:

> Teplotně průměrnýslabě podprůměrný
> Srážkově podprůměrný, na východě průměrný

MA 10.9.2017 13:54
Září bude pokračovat průměrným počasím
PočasíSITUACE Od jihozápadu se v prvních dnech týdne začne do centrální Evropy rozšiřovat oblast vyššího tlaku vzduchu. Na naše území bude zpočátku proudit studený vzduch od severozápadu. Během týdne k nám pronikne o něco teplejší vzduch od jihozápadu. V polovině týdne přejde naše území od západu slabá studená fronta. V závěru období čekáme opět anticyklonální ráz počasí s obnovou teplého proudění.

PŘEDPOVĚĎ V prvním zářijovém týdnu čekáme klidné počasí, od slunečného počasí nebo ranních mlh po zataženo se srážkami se vystřídá vše. Často bude polojasno beze srážek. Srážky budou spíše lokální ve formě přeháněk, na frontálních vlnách a to hlavně v oblasti studené fronty v polovině týdne půjde i o déšť, ojediněle se objeví také bouřky. Závěr týdne bude o něco teplejší, kdy mohou teploty v maximech místy překročit i letních 25°C. Takových dnů a míst v ČR bude v dohledné době ale málo.

Nejnižší teploty budou klesat na 13 až 7°C, v úplném závěru týdne budou spíše kolem 12-13°C. Nejvyšší teploty budou v intervalu 17 až 24°C, po teplejší středě přechodně slabě poklesnou. Nejteplejší bude víkend, kdy k nám pronikne výrazněji teplý vzduch a maxima se dostanou na letních 21 až 27°C, na J/JV Moravy možná o něco výše.

SHRNUTÍ Týden bude celkově odpovídat aktuálnímu klimatickému období, nečekáme žádné význačné počasí. Při malé oblačnosti a zejména v chladném proudění budou ráno častěji vznikat mlhy.

Průměrné teploty budou v rozmezí 11 až 16°C, naprší 8 až 20mm srážek, jen velmi ojediněle více.

Týden 4. až 10.9.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrnýslabě podprůměrný

MA 3.9.2017 13:55
Počasí na festival POHÁDKA 2017
O násV pohádkovém městě Jičíně se letos uskuteční 27. ročník multikulturního festivalu s podtitulem Český Rok aneb TRADICE tradičně i netradičně a to v období od 13. do 17. září 2017. Veškeré informace o festivalu najdete na www.pohadka.cz.

Pro konání takového festivalu ve venkovním prostředí je velmi důležité počasí. Jsme rádi, že můžeme opět poskytnout informace o předpokládaném vývoji počasí na dané období či případně upozornit na negativní vlivy počasí přicházející během období konání festivalu.

Název: Počasí na festival Pohádka (13. - 17.9.2017)

Pokud budete mít chuť, můžete sobě nebo i svým dětem udělat radost a prožít si na sklonku léta a začátku podzimu spoustu zábavy.

METEO AKTUALITY přejí vydařený 27. ročník festivalu a ať počasí nezlobí a vyprší se nyní v prvních dnech měsíce.

MA 1.9.2017 15:13
Přelom srpna a září bude převážně letní, na konci období s lokálními srážkami
PočasíSITUACE V první polovině týdne bude přes střední Evropu k východu putovat tlaková výše a to zpočátku v chladném severozápadním proudění. Cirkulace se během dalších dnů rychle stočí na východní až jihovýchodní a na naše území tak bude opět pronikat teplý vzduch, jehož příliv bude ve druhé polovině týdne sílit. Během čtvrtka postoupí přes naše území studená fronta. Po jejím přechodu se obnoví příliv teplého vzduchu, ten ukončí pravděpodobně na konci týdne další studená fronta.

PŘEDPOVĚĎ Zejména první tři dny týdne přinesou slunečné počasí beze srážek. Ve druhé polovině bude oblačnosti více a objeví se i srážky a to převážně konvekční, tedy v podobě přeháněk a bouřek. Nejvíce oblačnosti bude zřejmě v pátek, kdy lze čekat také přechodné ochlazení. jinak bude v ČR převládat letní, místy až tropické počasí. Zpočátku a ke konci týdne budou noci o něco chladnější, jinak budou velmi teplé s minimy slabě pod 20°C.

Nejnižší teploty budou klesat tedy zpočátku a přechodně před koncem týdne na 16 až 11°C, jinak na 20 až 14°C. Nejvyšší denní teploty budou v rozmezí 22 až 28°C, během týdne a zejména na východě a jihovýchodě území i na konci týdne mezi 27 až 32°C. Přechodně lze čekat teploty hlavně při srážkách za studenou frontou (patrně v pátek) nižší.

SHRNUTÍ Týden bude teplotně vybočovat z normálu, očekáváme převahu teplejšího počasí než je koncem srpna a na začátku září běžné. Srážek bude celkově méně, budou hodně lokální a úhrny se tak budou místo od místa v ČR velmi lišit. Hydrologicky nepůjde o významné srážky.

Průměrné teploty budou v rozmezí 16 až 20°C, místy 22°C. Naprší 10 až 25mm, ojediněle 30mm srážek.

Týden 28.8. až 3.9.2017 bude:

> Teplotně mírně nadprůměrný
> Srážkově podprůměrný (lokální rozdíly úhrnů)

MA 27.8.2017 13:42
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.74 sekund - 21 Dotazů(y) 3,684,308 návštěv