20.06.2018 06:06
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· Aktuality
· O nás
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Hydrologický slovník
· Klimatologický slovník
· Předpovědní modely
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Aktuální oblačnost
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Předpověď konvekce
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Bouřky
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
Počasí Teplo do čtvrtka...
Počasí Přestávka od l...
Počasí Teplé a zejména...
Počasí Více srážek op...
O nás Kde, kdy a na co ...
Počasí Často slunečno,...
Počasí Studený a vlhč...
Počasí Teploty mírně n...
Počasí Květen začne te...
Počasí Po polovině týd...
Poslední články
· Výhled z 19.6.2018
· Ke čtvrtečním bou...
· Výhled ze 17.6.2018
· Tropy se vrátí, su...
· Výhled z 14.6.2018
Programy
· Meteosymboly 2018 - ... [7]
· Informační zpráva... [16]
· Meteolisty č. 51 (Z... [14]
· Ročenka 2017 [74]
· Informační zpráva... [48]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Víkend chladnější, Vánoce ve znamení oteplení
PočasíAktuální "pohled na věc": Jak již asi jistě víte, modelové předpovědi se nyní před vánočními svátkami mění skutečně každou chvíli a nelze s určitostí předpovídat počasí na Vánoce. Podle současného modelového výstupu to ale opět vypadá na teplejší počasí, v nižších polohách bez sněhové pokrývky a s občasnými dešťovými srážkami.

Teplotní rozhraní nad ČR a zřejmě teplejší Vánoce
O víkendu se rozdělí naše území kvůli vlivu tzv. teplotního rozhraní na chladnou východní část a teplejší západní část. Uprostřed republiky nebudou mít chladné ani teplejší počasí, tzn. teploty se tam budou pohybovat kolem nuly. I když není zatím úplně jasno, tak to vypadá na to, že Vánoční svátky budou v Čechách typicky teplejší se sněhem pouze od vyšších poloh, kde se bude dát i slušně lyžovat či provozovat jiné zimní sporty.

Srážky budou v ČR četnější v neděli a pak na 2. svátek vánoční. V nížinách budou dešťové a místy zpočátku i mrznoucí tvořící ledovku.
HORY: Přechodné oteplení zažijí i horské oblasti, bohužel v období od neděle 23.12.2012 do prvního svátku vánočního se od JZ přechodně oteplí ve výšce, tj. i v nejvyšších polohách.

TIP: Výška a typ sněhu nebo provoz vleků zjistíte v aktuálním sněhovém zpravodajství, které dnes vyšlo: Sníh k 20.12.2012
TIP 2: Dnes opět vyjde vánoční předpověď speciál odpoledne, večer pak týdenní výhled do 28.12.2012 - sekce "Výhled počasí" levé menu.

Poslední předpověď na Vánoce vyjde v novinkách (hl. stránka) v neděli 23. prosince 2012 kolem poledne, doufejme, že budou mít modely už jasno. (Do té doby každý den v článcích sekce "Předpovědi počasí"!)

Data: Modelové výstupy

MA 20.12.2012 12:27
Předvánoční počasí: Převážně tepleji, stále možnost náledí
PočasíPočasí nedozná příliš velkých změn ani v čase předvánočním, tedy ani v posledních pracovních dnech před svátky a ani o víkendu, který je posledním adventním víkendem. I když bude přechodně chladněji než nyní v počátku týdne, tak žádné zimní počasí se sněhem se do nížin nechystá. Stále se ráno při poklesu teplot k bodu mrazu či slabě pod něj čeká náledí, nicméně již ne v takové míře jako do úterního dne.

Krátce o vánočním počasí
Stále to zatím spíše vypadá na teplejší počasí i o svátcích, zatím je situace ale velmi nejistá a to kvůli vlivu frontálního a tím tedy i teplotního rozhraní. Očekává se poměrně odlišné počasí ve vztahu k teplotám co se týče západu a východu území ČR. Modely budou ale situaci ještě upřesňovat. Srážek bude dle současného výstupu modelu poměrně dost a to především v Čechách, ale v nížinách se bude jednat převážně o déšť nebo srážky smíšené.

Dnes


> Speciální předpověď na Vánoce 2012 (24.-26.12.2012) dle současných výpočtů
> Výhled počasí na nejbližší 4 dny + grafický výhled do příští středy, tj. do konce Vánoc (dle odpolední aktualizace modelových předpovědí)

Data: Modelové výstupy

MA 18.12.2012 11:53
Náledí 16.-18.12.2012
VýstrahyA další výstraha na zimní meteorologické jevy navazuje na předchozí. V dalších dnech se bude při poklesu teplot pod nulu tvořit kdekoliv v ČR náledí z roztátého sněhu a po případných srážkách, které budou mít také různé podoby.

Situace: Očekává se vlhké JZ proudění kolem mohutné tlakové níže na Atlantikem.

Na jevy: Náledí (2)

Platnost: 16.12.2012 20h až 18.12.2012 10h

Pro kraje: Celá ČR

Průběh počasí: Na prochlazených površích se bude v noci a ráno při menší oblačnosti tvořit náledí v noci na pondělí i v noci na úterý, v noci na pondělí se může ojediněle objevit při mrznoucích srážkách i ledovka.

Doporučení: Sledovat dopravní zprávy, jezdit i chodit velmi opatrně.

Zdroj dat: SIVS ČHMÚ

Odkazy na zajímavé stránky najdete v minulé výstraze:

Připomeňte si aktualizovanou výstrahu platnou do 16.12.2012 10h.

MA 16.12.2012 10:36
Ledovka a náledí 14.-16.12.2012
VýstrahyVÝSTRAHA BYLA AKTUALIZOVÁNA!!

Snižuje stupeň nebezpečí na 2. stupeň, tedy vysoký st. nebezpečí a upřesňuje výstrahu o možnost tvorby náledí do 16.12.2012 10h. Platí také pro celou ČR.

Čeká nás významná změna počasí, tentokrát ze zimního rázu počasí na teplejší. Vzhledem tomu, že se ve vyšších vrstvách atmosféry bude rychle oteplovat a srážky na frontální vlně budou dešťové, tak na podchlazeném zemském povrchu namrznou. ČHMÚ varuje formou výstražné informace nejvyššího stupně před silnou ledovkou.

Příčina: Od západu bude přecházet frontální vlna. Během noci na sobotu se očekává déšť, na východ území dorazí srážky v sobotu ráno a mohou být i sněhové.

Na jevy: Silná ledovka (3) po aktualizaci Ledovka/Náledí (2)

Platnost: 14.12.2012 23h až 16.12.2012 15h (Kraje A, S, K, P, C, L a U do 15.12.2012 15h, ostatní kraje od 15.12.2012 03h do 16.12.2012 15h)
Po aktualizaci Celá ČR do 16.12.2012 10h.


Pro kraje: Celá ČR

Průběh počasí: Déšť při dopadu na podchlazený zemský povrch namrzne a vytvoří hladkou kluzkou vrstvu zvanou ledovka - nutno odlišovat od náledí! (*Pozn. Náledí vzniká při namočeném zemském povrchu - silnice, chodníky a to od předchozího deště či roztátého sněhu a při poklesu teplot pod bod mrazu - není to tak hladká a kluzká vrstva jako ledovka)
Četnou ledovku lze čekat v noci z pátku na sobotu v Čechách, v sobotu ráno tak, jak budou postupovat srážky, i na východě území. V Čechách se čekají během soboty nad nulové teploty a riziko tvorby ledovky poleví, na ostatním území a to ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku bude přetrvávat do neděle, budou tam teploty ještě nízké. Pozor: Vzhledem k podchlazeným povrchům a intenzitě srážek se nedá vyloučit v sobotu ani kalamitní situace. V noci na sobotu zesílí vítr, kromě Šumavy bude mít nárazy do 90km/h - 25m/s a tak se při sněhových srážkách mohou tvořit v Jeseníkách a Beskydech sněhové jazyky.

Po aktualizaci: Riziko vzniku náledí během noci na neděli, zrušení výstrahy na ledovku pro sever Čech, východ Čech a většinu Moravy a Slezska. Vytvořená ledovka bude i během dne ale přetrvávat i při kladných teplotách. Místy tvorba náledí při poklesu teplot pod nulu a to hlavně při zemi, v noci na neděli.

Doporučení: Omezit vycházení ven, staří lidé by neměli vycházet vůbec. V případě pohybu venku chodit opatrně. Také nevyjíždět a v případě nutnosti sledovat dopravní zprávy a jezdit velice opatrně, nutno je i počítat s prodloužením doby jízdy a s komplikacemi co se týče zásobování či zdravotnických služeb.

Zdroj dat: SIVS ČHMÚ

> ODKAZY A DŮLEŽITÉ ODKAZY V CELÉ NOVINCE

MA 13.12.2012 11:33, aktualizováno 15.12.202 20:10
ONLINE: Sněžení 9. - 11.12.2012
ONLINE SLEDOVÁNÍ11.12.2012 V noci na některých místech ještě sněžilo, náledí, které se vytvořila večer v nižších polohách (pr. i v Praze) bylo přikryto vrstvou sněhu, místy i vyšší. Takovéto skryté náledí může být také hodně nebezpečné. Sněžení bude vládnout hlavně na horách a zítra ustane.

SLEDOVÁNÍ UKONČENO

22:00 Srážky rotují a vyskytují se přibližně na stále stejných místech trvaleji. Podobné to bude i v noci. zítra se situují do vyšších poloh, tam budou četnější. Pozor v noci a ráno ale na náledí, hl. v nižších polohách! Klidnou noc.

15:00 Srážky jsou v Čechách i smíšené, ojediněle dešťové. Problémy mohou nastat večer se snížením teplot, tvořit se bude náledí!! Občasné slabé srážky se čekají i v noci a zítra při vlivu tl. níže na naše území. Náledí hrozí do zítřejších 10:00 hodin, sledování bude ukončeno zřejmě zítra ráno.

10.12.2012 11:00 V ČR občas sněží, srážky jsou ale mnohem méně vydatné než včerejší odpolední a večerní na teplé a studené frontě. Postupně lze čekat více srážek na horách. Na Šumavě dnes připadne ojediněle přes 20cm nového sněhu. V nížinách to bude do 10cm, nejvíce na západě území.

22:10 Vyšel nový výhled počasí na 7 dní, který zpočátku značí občasné sněžení, poté zesilování mrazů. Takže se v počasí bude stále něco zajímavého a zimního dít. Pozor zítra také na náledí!

>> Další informace ze sledování po přečtení novinky!

Zdroje dat: ČHMÚ, Modelové výstupy, Aktuální situace zaslané fanoušky na Facebooku (Další doplňujeme průběžně)

MA 9.12.2012 18:10 OFFLINE (od 11.12.2012 10h)
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.08 sekund - 21 Dotazů(y) 3,904,159 návštěv