20.04.2018 18:26
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· Aktuality
· O nás
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Hydrologický slovník
· Klimatologický slovník
· Předpovědní modely
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Aktuální oblačnost
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Počasí na hory
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Předpověď konvekce
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Bouřky
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
Počasí Teplé počasí v...
Počasí Do čtvrtka možn...
O nás NOVÁ GRAFIKA - I...
Počasí Jarní počasí n...
Počasí V noci postupně ...
O nás Novinky v dubnu: ...
Počasí Studené, zpočá...
O nás Světový den vod...
Počasí Typické před ja...
O nás Spuštěna strán...
Poslední články
· Výhled z 19.4.2018
· Sjízdnost k 19.4.20...
· Ostré jarní sluní...
· Výhled ze 17.4.2018
· Tlaková výše poč...
Programy
· Meteosymboly 2018 - ... [5]
· Informační zpráva... [7]
· Meteolisty č. 51 (Z... [12]
· Ročenka 2017 [52]
· Informační zpráva... [36]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Suchý a mrazivý týden
PočasíSITUACE Po většinu týdne bude do střední Evropy zasahovat nevýrazná oblast vysokého tlaku vzduchu. Současně bude na naše území od severu až severovýchodu pronikat mrazivý vzduch ze severní Evropy. Frontální vlny postupující od západu se budou v oblasti vysokého tlaku rozpadat. Na konci týdne se bude od jihozápadu do střední Evropy posouvat další pás vysokého tlaku vzduchu.

PŘEDPOVĚĎ Počasí bude mít v čistě únorovém týdnu čistě zimní charakter i v nížinách. Srážek bude málo, proto v nižších polohách půjde o mrazy na sucho nebo téměř na sucho (tzv. holomrazy). V nejbližších dnech lze čekat slabé přeháňky, ale poté srážky nebudou v anticykloně již žádné. Od středních a hlavně od vyšších poloh nebudou o sníh nouze, neboť obleva tam byla mírná a rozhodně při ní příliš sněhu neodtálo. Mrazivé počasí by mělo vydržet celý týden.

Nejnižší teploty budou mezi -2 až -9°C, při vyjasnění a na sněhu klesnou k -15°C. Po polovině týdne mráz přechodně zeslábne a minima lze čekat mezi 0 až -5°C. Nejvyšší denní teploty budou vystupovat zpočátku a na konci týdne na -3 až +2°C, jinak budou mezi -1 až +5°C. Nejtepleji bude patrně ve středu a ve čtvrtek.

SHRNUTÍ Počasí bude teplotně odpovídat normálu, srážky budou ovšem chybět. Poprvé nás v letošní zimě čeká souvislejší období se zimními teplotami i v nížinách, byť původní předpoklady slibovaly na celé území celodenní mrazy. To se ovšem nepotvrdilo.

Průměrné teploty je možno očekávat mezi -4 až +1°C, nasněží pouze 1 až 5cm sněhu, na horách na JZ až 15cm sněhu.

Týden 5. - 11.2.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově výrazně podprůměrný
Velmi teplo do poloviny týdne, na jeho konci možná zimní počasí i v nížinách
PočasíSITUACE V první polovině týdne lze čekat ve střední Evropě vliv frontálních systémů spojených s cyklonami putujícími ze severního Atlantiku nad Skandinávii. Bude docházet ke střídání vzduchových hmot, významnější přílivy teplého vzduchu je možno očekávat v teplých sektorech tlakových níží. První z nich se bude nad centrální Evropou nacházet v pondělí, bude následně ukončen přechodem studené fronty, druhý pak ve středu a tento uzavře další studená fronta daného systému. Současně bude přes Skandinávii k jihovýchodu postupovat hluboká tlaková níže. Též lze čekat v souvislosti s touto situací čerstvé proudění s převahou jeho západní složky. Přes střední Evropu se bude táhnout tryskové proudění. Po přechodu významnější tlakové níže začne během středy na naše území pronikat studený vzduch od severu až postupně severovýchodu. Tento příliv by měl podle současných předpokladů na konci týdne zesilovat.

PŘEDPOVĚĎ Velké teplotní změny budou pokračovat i v přelomovém týdnu mezi lednem a únorem, kdy vstoupíme do poslední třetiny letošní klimatologické zimní sezóny. První polovina týdne bude vlivem výše uvedené situace ve znamení vysoce nadprůměrných teplot, byť bude docházet k jejich střídání a velmi vysoké teploty je možno očekávat na území ČR jen krátce. Druhá poloviny týdne přinese studenější počasí s tím, že v jeho úplném závěru by mělo být počasí zimní i v nejnižších polohách a případné srážky, kterých by mělo být ve druhé polovině týdne o něco více než v první, budou tedy sněhové i s tvorbou sněhové pokrývky. Srážky budou v týdnu ale relativně rovnoměrně rozloženy. Podle současných odhadů nelze čekat delší trvání zmíněného studeného počasí se zimními teplotami i v nížinách. Modely ovšem zatím nejsou schopné se shodnout na jejím trvání a na intenzitě přílivu studeného vzduchu na naše území, proto průběh počasí v následujícím týdnu bude jistější ve druhé polovině týdne na který zní tato prognóza.

Nejnižší teploty klesnou v týdnu na +3 až -2°C, jen na počátku týdne na 7 až 1°C. Naopak v závěru týdne na -2 až -7°C. Nejvyšší denní teploty očekáváme v intervalu 1 až 7°C s výjimkou pondělí, kdy bude většinou až 13°C a středy, kdy teploty dosáhnou až 10°C. Naopak v závěru týdne se budou pohybovat kolem 0°C a to patrně jen v neděli.

SHRNUTÍ V týdnu převáží vysoké teploty, proto bude tento teplotně vybočovat z normálu pro toto období a bude tedy teplejší. Srážek bude po celý týden více méně dostatečné množství, i na horách bude ovšem v jeho první polovině často kapalné.

Průměrné teploty budou mezi 2 až 8°C, naprší či nasněží 5 až 20mm, zejména od vyšších poloh místy až 35mm/cm srážek.

Týden 29.1. až 5.2.2018 bude:

> Teplotně mírně nadprůměrný
> Srážkově průměrný
Projekt Meteo Aktuality je tu 7 let
O násDne 21.1.2011 byl založen projekt Meteo Aktuality a existuje letos tedy již 7 let a vstupujeme tak celkově do 8. roku. Projekt byl založen vytvořením stránky na síti Facebook k rychlému a kvalitnímu informačnímu servisu o počasí. Do půl roku vznikla webová prezentace, která byla v roce 2012 převedena v červnu na tuto vlastní doménu. Od té doby přinášíme aktuality o počasí každý den a jsme připraveni reagovat na různé dotazy zájemců/čtenářů či chcete-li návštěvníků ohledně oborů činnosti.

Hlavním cílem je přinášet aktuální, co nejpřesnější a hlavně seriózní informace o počasí a příbuzných oborech, vzdělávat a zejména poskytovat informace o tom jaké bylo je, bude a také jaké bylo a zejména proč se takové počasí odehrává. Tento cíl se budeme snažit na všech našich stránkách plnit i nadále a přispět tam z pohledu oboru k seriózním informacím o něm.

Zima v nižších polohách nesetrvá dlouho, během týdne se krátce oteplí i na horách
PočasíSITUACE Zpočátku týdne bude na naše území pronikat chladnější vzduch. Během pondělí přejde naše území okluzní fronta, za kterou bude na naše území pozvolna od jihozápadu až jihu pronikat teplejší vzduch. Tento pronikne v polovině týdne i do vyšších vrstev atmosféry. Poté co přejde okluzní fronta zvolna k východu bude se nad střední Evropou rozprostírat oblast vyššího tlaku vzduchu. V polovině týdne ovlivní naše území svým jižním okrajem v oblasti vysokého tlaku vzduchu slábnoucí teplá fronta systému tlakové níže u Skandinávie. Během čtvrtka a v noci na pátek přejde přes ČR studená fronta tohoto systému, která se bude zřejmě při přesunu přes centrální Evropu vlnit a za kterou začne na naše území pronikat opět chladnější vzduch.

PŘEDPOVĚĎ První dny týdne budou ve znamení zimního rázu počasí i v nížinách, tam, kde napadl sníh, se tento udrží. Během první poloviny týdne se bude ale od jihozápadu oteplovat, stále bude ale východ území ČR o něco chladnější než západ a jihozápad. V polovině týdne dojde k oblevě i v horských oblastech a to v teplém sektoru níže, viz synoptický vývoj výše. Ke konci týdne se opět mírně ochladí. Celkově ale od poloviny týdne nelze v polohách pod 400-500m čekat pravé zimní počasí. Oteplení nebude ale zatím nijak významné.

Nejnižší teploty budou klesat na +4 až -2°C, na JV/V zpočátku až na -5°C a jen v pondělí ještě v celé republice na -2 až -6°C, na sněhu ojed. -9°C. Nejvyšší denní teploty lze čekat v rozmezí 2 až 8°C, na JV/V bude zpočátku o něco chladněji kolem 1-2°C, v pondělí ještě maxima vystoupí na celém území jen do +1°C nejčastěji.

SHRNUTÍ Teplotně by mělo počasí v tomto týdnu vybočovat jen velmi slabě od normálu, srážek bude spíše méně.

Průměrné teploty je možno čekat mezi -3 až +1°C na Moravě a ve Slezsku a mezi -2 až +3°C v Čechách. Nasněží či naprší 5 až 20mm/cm srážek, na Z/SZ až 25mm/cm srážek.

Týden 22. - 28.1.2018 bude:

> Teplotně průměrný slabě nadprůměrný
> Srážkově průměrnýslabě podprůměrný
Cyklonální a tedy vlhčí počasí, stále střídání teplot
PočasíSITUACE Od západu začnou od noci na úterý po odsunutí se mohutné tlakové výše dále na severovýchod až východ (anticyklona ztratí vliv na počasí u nás) postupovat do centrální Evropy jednotlivé frontální systémy spojené i s hlubokými tlakovými nížemi. Bude docházet ke střídání vzduchových hmot v občas i silném proudění.

PŘEDPOVĚĎ Na základě uvedeného synoptického vývoje je třeba oproti několika minulým dnům čekat opačné počasí. Poslední dny přinesly na jednu stranu hodně nízké oblačnosti či mlh bez významnějších srážek a s občas i zhoršenými rozptylovými podmínkami, ale také klidné počasí bez významnějšího chodu teplot. V dalším týdnu nás čeká zcela opačné počasí, s přechodem systémů spojených s cyklonami bude často větrné počasí, frontální oblačnost bude přinášet srážky a také se budou výrazněji střídat teploty. Docházet tak bude ke krátkým ochlazení, načež se bude brzo znovu oteplovat a poté zas naopak. Takové počasí převládne patrně celý týden, který také přinese poměrně hodně srážek. Občas tedy zasněží a krátce i nasněží v nížinách, poté opět roztaje a v finále se ze spadlých srážek či roztátého sněhu bude tvořit po dalším ochlazení náledí, což bude nyní častější jev právě v polohách pod 500m. K významnějšímu oteplení nyní ovšem docházet nebude, teploty nebudou vystupovat na nijak vysoké hodnoty. Na druhou stranu nás nečekají ani významnější mrazy.

Nejnižší teploty lze očekávat nejčastěji kolem nuly nebo slabě pod ní, zpočátku a na konci týdne to bude -1 až -7°C při jasném počasí i méně, jinak od +2 do -3°C. Nejvyšší denní teploty by měly být hodně proměnlivé, nižší budou zejména v pondělí, ve středu a poté o víkendu, kdy vystoupí na -2 až +3°C, v ostatních dnech 0 až 6°C, nejtepleji bude zřejmě ve čtvrtek a to i 7°C.

SHRNUTÍ Jako celek bude týden ovšem více méně odpovídat dlouhodobému normálu, srážkově nepatrně bohatší.

Průměrné teploty očekáváme v týdnu mezi -4 až +2°C, naprší a často nasněží 15 až 40mm/cm srážek, na návětří hor to bude místy až 65cm (hlavně na Šumavě).

Týden 15. až 21.1.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrnýslabě nadprůměrný
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.14 sekund - 21 Dotazů(y) 3,837,416 návštěv