23.10.2017 20:36
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· O nás
· Aktuality
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Počasí aktuálně
· Teploty aktuálně
· Srážky aktuálně
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Počasí na houby
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Přehled teorie
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
Počasí Vlhké a převá...
Počasí Slunečné a tepl...
Počasí Střídání stud...
Počasí První říjnové...
Počasí Sušší počasí...
Počasí Studené teplotn...
Počasí Rychlé střídá...
Počasí Září bude pokr...
O nás Počasí na festi...
Počasí Přelom srpna a z...
Poslední články
· Výhled z 22.10.2017
· Průběh a charakter...
· O víkendu změna po...
· Výhled z 19.10.2017
· Sjízdnost k 19.10.2017
Programy
· Informační zpráva... [28]
· Informační zpráva... [8]
· Informační zpráva... [14]
· Přehrady v ČR (POh) [30]
· Přehrady v ČR (POd) [28]
Rychlý přehled počasí

MSG animace
Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Během týdne krátké tropické období, srážky výhradně lokální a často bouřkového rázu
PočasíSITUACE Na počátku týdne ovlivní naše území frontální systém přecházející od severozápadu. Během týdne se přesune od západu až severozápadu nad střední Evropu tlaková výše a z jižních směrů k nám pronikne teplý vzduch. Během druhé poloviny týdne bude po její zadní straně příliv teplého vzduchu zesilovat a v pátek vrcholit před přechodem studené fronty, která bude naše území přecházet od západu a ukončovat příliv teplého až velmi teplého vzduchu. Bude se nad střední Evropou pravděpodobně též vlnit.

PŘEDPOVĚĎ Týden bude o poznání teplejší než uplynulý. Očekáváme postupné oteplování a celkové vylepšování počasí. V pondělí bude oblačnosti více a místy se objeví déšť nebo přeháňky, přes den ojediněle i bouřky. Od úterý bude oblačnosti méně, přechodně i slunečno. Jinak zejména odpoledne polojasno až oblačno a ojediněle se budou během týdne objevovat z tepla přeháňky či bouřky a to zejména na jihozápadě a západě Čech. Na konci týdne se počasí změní, přibude oblačnosti a objeví se četné přeháňky či bouřky, ojediněle intenzivní a více jich bude pravděpodobně stále na jihozápadě a západě Čech. Srážky budou ale značně lokální a úhrny se tak bude velmi lišit.

Nejnižší teploty budou klesat zpočátku týden na 14 až 8°C, postupně na 17 až 12°C a od čtvrtka do soboty na 20 až 15°C. Maximální denní teploty budou v rozmezí 21 až 27°C, postupně 28 až 34°C a pravděpodobně v závěru pracovního týdne zejména na JV až 36°C a v závěru týdne po ochlazení 23 až 29°C, v sobotu ještě na JV až 34°C - konkrétní hodnoty bude nutno během týdne upřesnit. Velmi pravděpodobně bude nutné vydat pro celé území výstrahu před vysokými teplotami a to od čtvrtka do pátku, na JV/V pak do soboty. A na JV/V půjde dle současných prognóz i o teploty velmi vysoké. Současně vzroste na území ČR během týdne nebezpečí požárů, na J/JV značně.

SHRNUTÍ Týden přinese i mírně nadprůměrné teploty s odchylkami +6-8°C od dlouhodobého normálu, srážek bude málo a nebudou nijak moc hydrologicky významné. Nejvíce jich bude pravděpodobně na JZ/Z Čech.

Průměrné teploty budou mezi 16 až 21°C, ojediněle 23°C, naprší 15 až 30mm, lokálně 30 až 45mm a na východě republiky spíše 10 až 20mm, jen velmi lokálně více.

Týden 17. až 23.7.2017 bude:

> Teplotně nadprůměrný
> Srážkově podprůměrný, na východě mírně podprůměrný

MA 16.7.2017 13:06
Hodně srážek, do středy převážně konvekčních, poté snížení teplot
PočasíSITUACE V prvních třech dnech týdne bude ovlivňovat naše území zvlněné frontální rozhraní v mělké brázdě nízkého tlaku vzduchu, které se bude zvolna přesouvat k východu. Rozhraní bude oddělovat teplý vzduch na východě a jihovýchodě od studeného na západě až severozápadě. Po přesunu rozhraní na naše území pronikne po polovině týdne studený vzduch od západu. Vlhké a chladnější proudění s přechodem jednotlivých front od západu nás čeká do konce týdne.

PŘEDPOVĚĎ V prvních dnech týdne se budou na území ČR tvořit i velmi silné bouřky s krupobitím, přívalovými srážkami 20 až 50mm a nárazy větru do 20m/s, ojediněle až 25m/s. Od čtvrtka nás čeká studené a většinou vlhké proudění, což bude znamenat častěji velkou oblačnost na frontách s deštěm, za nimi pak místy s přeháňkami. Bouřky se objeví jen ojediněle. Ve druhé polovině týdne nás čeká též ochlazení, teploty klesnou oproti současným o 8 až 12°C.

Nejnižší teploty budou klesat do středy na 20 až 13°C s tím, že nejteplejší bude noc na úterý s minima kolem 18-19°C. Ve druhé polovině týdne v chladném proudění budou v rozmezí 14 až 9°C, při přechodně zmenšené oblačnosti je nutno čekat o něco nižší teploty, zejména v pátek. Maximální teploty budou nejvyšší v pondělí, to bude až 31°C a na JV 33°C. Během dalších dnů se budou od západu ochlazovat, tepleji tak bude prozatím na J/JV území, stále kolem 24 až 30°C, jinde už budou teploty v rozmezí 22 až 28°C, chladněji bude na západě. Od čtvrtka čekáme maxima 17 až 22°C, v závěru týdne lehké oteplení na 24-25°C v maximech.

Předběžně: Poslední modelové výstupy slibují během následujícího týdne významnější oteplení, to zatím není možno potvrdit, ale ani vyvrátit. Prognóza se bude zpřesňovat, bude záležet na dalším vývoji tlakového pole.

SHRNUTÍ Týden přinese o něco nižší teploty než uplynulý a o něco více srážek, ty budou vlivem konvekce v první polovině týdne velmi nerovnoměrně rozloženy. Některá konvekce přinese významné srážkové úhrny.

Průměrné teploty budou mezi 14 až 19°C, naprší 20 do 50mm, lokálně až 75mm.

Týden 10. až 16.7.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrnýslabě nadprůměrný

MA 9.7.2017 14:23
Průměrný začátek července, na konci týdne možná i tropy
PočasíSITUACE Na počátku týdne bude ovlivňovat počasí ve střední Evropě tlaková výše svým výběžkem. V úterý přejde přes ČR slabá studená fronta. Ke konci pracovního týdne k nám pronikne o něco teplejší vzduch, jehož příliv bude na konci týdne pravděpodobně zesilovat. Nad střední Evropou se bude udržovat nízký tlak vzduchu, čeká nás tedy příliv vlhčího vzduchu.

PŘEDPOVĚĎ První dny týden budou chladnější než činí dlouhodobý normál pro začátek července, ale během týdne se k nám vrátí léto a na jeho konci možná i tropické teploty. Doslova tropické období slibují modely jihovýchodně od našeho území, zejména pro Maďarsko. Noční teploty budou během pracovního týdne zejména při menší oblačnosti klesat i pod 10°C, v závěru týdne budou o poznání vyšší jak vlivem přílivu teplého vzduchu, tak z důvodu zvětšené oblačnosti.

Nejnižší teploty budou klesat tedy na 15 až 8°C, chladněji bude kolem poloviny týdne. Na konci týdne budou mezi 17 až 11°C. Maximální odpolední teploty čekáme mezi 20 až 27°C, v závěru týdne 23 až 30°C, na jihovýchodě bude možná tropických 30°C v závěru týdne překročeno.

SHRNUTÍ Týden čekáme celkově průměrný, teploty se budou v jeho průběhu zvolna zvyšovat. Výraznější oteplení přijde na víkend. Pršet by mělo v ČR zcela průměrně, jak by v první dekádě července mělo.

Průměrné teploty budou mezi 14 až 18°C a napršet by mělo 15 až 50mm.

Týden 3. až 9.7.2017 bude:

> Teplotně průměrnýslabě podprůměrný
> Srážkově průměrný

MA 2.7.2017 14:01
Do středy i tropické teploty, poté významnější ochlazení a více srážek
PočasíSITUACE V první polovině týdne bude na naše území i nadále pronikat teplejší vzduch od jihozápadu, jehož příliv vyvrcholí ve středu. Poté přejde přes naše území významnější studená fronta, za níž k nám bude pronikat studený vzduch od severozápadu. Studené a vlhké západní až severozápadní proudění, v němž budou přecházet naše území jednotlivé frontální systémy, převládne i v prvních dnech července, resp. na konci týdne a na počátku toho dalšího.

PŘEDPOVĚĎ První dny týdne budou polojasné až skoro jasné, zejména odpoledne je nutno čekat oblačno a spíše ojediněle se objeví přeháňky nebo bouřky, během středy pak budou četnější. Více srážek a zajisté tedy i oblačnosti nás čeká ve druhé polovině týdne. Další ochlazování se dostaví poté v úplném závěru týdne. Srážky budou postupně častější ve formě deště či přeháněk než bouřek.

Nejnižší teploty budou klesat na 16 až 11°C, uprostřed týdne na 18 až 13°C a naopak v jeho závěru na 14 až 9°C, Nejvyšší teploty 24 až 30°C, na J/JV a ve středu i jinde 29 až 33°C. Během čtvrtka od západu ochlazování, maxima poté 20 až 27°C a v závěru týdne patrně 18 až 23°C.

SHRNUTÍ Teploty i srážky budou v týdnu celkově průměrné, zejména do čtvrtka je třeba počítat s lokálně rozdílnými úhrny při konvekční činnosti.

Průměrné teploty vystoupí na 14 až 20°C, naprší 20 až 50mm, ojediněle 65mm.

Týden 26.6. až 2.7.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný

Sledujte průběžné výhledy počasí a další informace během týdne upřesňující tento stručný výhled!

MA 25.6.2017 13:44
Slunné a až tropické počasí občas přeruší studená fronta
PočasíSITUACE Přes střední Evropu přejde v prvních dnech týdne tlaková výše, od jihovýchodu k nám bude pronikat teplý vzduch. Tento příliv ukončí během úterý a noci na středu studená fronta, která přejde od severozápadu. Ve druhé polovině týdne se obnoví anticyklonální počasí a příliv teplého vzduchu. Tento příliv opět ukončí studená fronta, pravděpodobně během víkendu.

PŘEDPOVĚĎ V dalším červnovém týdnu nás čeká celkově teplejší počasí a i nadále spíše suché. Neobjede se ale bez teplotních změn v podobě ochlazení. První teplotní změnu, tedy ochlazení, čekáme ve středu za první studenou frontou. Další ochlazení přijde zřejmě na víkend. Mezi tím se budou teploty v maximech dostávat i nad 30°C a v minimech budou často i nad 15°C. Počasí tak bude mít pravý letní charakter. Nelze ovšem čekat ustálené počasí beze srážek bez větších teplotních změn déle než 3 dny.

Nejnižší teploty budou v období přílivů teplého vzduchu, tzn. zpočátku týdne a na přelomu pracovního týdne a víkendu klesat na 19 až 13°C, za studenými frontami na 14 až 9°C. Odpolední maxima opět v teplých periodách týdne 27 až 33°C a to zejména v pondělí, úterý, ve čtvrtek a v pátek. Za studenými frontami 21 až 27°C a to zejména ve středu, v sobotu a neděli. Poté naznačují prognózy opětovné vylepšování počasí a oteplování.

SHRNUTÍ Týden přinese celkově teploty odpovídající normálu, přechodně budou slabě nadnormální. Srážek bude ale málo, přinesou je jen studené fronty s tím, že první fronta přinese hodně lokální srážky a ne nijak významné.

Průměrné teploty budou v rozmezí 14 až 19°C, naprší od 5 do 20mm, ojediněle 30mm.

Týden 19. až 25.6.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově podprůměrný

MA 18.6.2017 13:46
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.11 sekund - 21 Dotazů(y) 3,684,256 návštěv