28.06.2017 21:19
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· O nás
· Aktuality
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Fotoalbum
· Atlas oblaků
· Historie meteorologie
· Světové extrémy počasí
· Souhrn počasí
· Výstrahy
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Hydrologická situace
· Sjízdnost řek
· Počasí na email
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Bouřky
· Počasí v ČR
· Teploty v ČR
· Srážky v ČR
· Počasí v Evropě
· Počasí ve Světě
· Počasí na stanicích
· Kamery ČR

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi
Kontakt
Latest News
Počasí Do středy i trop...
Počasí Slunné a až tro...
Počasí Střídání tepl...
O nás Letní omezení o...
Počasí Průměrné červ...
Počasí První tropické ...
O nás Rozšíření nab...
Počasí Méně srážek, ...
Počasí Na konci týdne i...
Počasí V polovině týdn...
Poslední články
· Výhled z 27.6.2017
· Ve středu opět sil...
· Výhled z 25.6.2017
· Bleskově velmi akti...
· Maxima 20. a 22.6.2017
Programy
· Informační zpráva... [0]
· Informační zpráva... [2]
· Informační zpráva... [2]
· Přehrady v ČR (POh) [3]
· Přehrady v ČR (POd) [23]
Rychlý přehled počasí

MSG animace
Kde nás najdete

Statistiky webu
Novinek: 534
Článků: 2944
Komentářů: 14
Příspěvků: 0
Vláken: 0
Downloadů: 226
Zpráv v Shoutboxu: 292
Registrací: 7
Dnes je: 28.06.2017
Svátek má: Lubomír
Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Během týdne návrat k průměrným teplotám
PočasíSITUACE Do úterý bude ovlivňovat počasí u nás zvlněná studená fronta, zvolna se přesouvající k východu až jihovýchodu. Za ní k nám od severozápadu pronikne chladnější vzduch. Následně do střední Evropy zasáhne okraj oblasti vyššího tlaku vzduchu. Ve středu přejde od severozápadu další studená fronta, za níž zesílí příliv studeného vzduchu od severu. Ke konci týdne se začne do centrální Evropy rozšiřovat tlaková výše ze západu a obnoví se příliv teplého vzduchu.

PŘEDPOVĚĎ Teplotně bude během týdne počasí přechodně kompenzovat vysoce teplotně nadprůměrné počasí z předchozího týdne. Více oblačnosti a srážek čekáme zejména zpočátku týdne a uprostřed týdne na frontálních vlnách. Jinak bude přechodně až slunečno a současně také tepleji. Ke konci týdne nás čekají ve studenějším proudění za malé oblačnosti nižší ranní teploty.

Nejnižší teploty budou klesat na 12 až 6°C, ve středu ke 4°C a ve druhé polovině týdne za menší oblačnosti na +4 až -1°C. Maximální denní teploty čekáme v rozmezí 12 až 18°C na počátku a konci týdne s tím, že v pondělí bude na JV až 22°C. Ve čtvrtek a v pátek klesnou přechodně na 7 až 13°C.

SHRNUTÍ Týden bude jako celek spíše odpovídat normálu a to jak teplotně, tak srážkově. Přechodně budou teploty i lehce pod průměrem.

Průměrné teploty vystoupí na 6 až 12°C, naprší 5 až 30mm srážek.

Týden 3. až 9.4.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný

MA 2.4.2017 13:45
Sušší a teplé počasí, ke konci týdne místy konvekční srážky
PočasíMETEOROLOG ONLINE - archiv v celé aktualitě!


SITUACE Zpočátku týdne bude počasí u nás ovlivňovat tlaková výše, která se bude přesouvat k východu až jihovýchodu. Od jihozápadu až jihu k nám bude pronikat teplý vzduch. V polovině týdne se naše území ocitne v brázdě nízkého tlaku vzduchu. V té přejde přes střední Evropu okrajem teplá fronta. V brázdě nízkého tlaku vzduchu se budeme nacházet i na konci týdne.

PŘEDPOVĚĎ Slunečné počasí se bude během týdne měnit postupně zejména během dne n oblačné a místy se objeví přeháňky, ojediněle postupně při vyšších teplotách i slabé bouřky. V noci a ráno bude i ve druhé polovině týdne přechodně méně oblačnosti.

Nejnižší teploty klesnou na +3 až -2°C, během týdne zejména vlivem velké oblačnosti na 8 až 2°C. Maxima odpoledne vystoupí v pondělí na 11 až 15°C, během týdne většinou na 13 až 18°C a na konci pracovního týdne místy až na 20°C

SHRNUTÍ Týden by měl teplotně odpovídat normálu, srážek bude o něco méně. Srážky budou převážně lokální a slabší.

Průměrné teploty vystoupí na 3 až 10°C, naprší 5 až 15mm, na západě až 35mm.

Týden 27.3. až 2.4.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný (s lokálními rozdíly, více srážek na západě)

MA 26.3.2017 13:08
Světový den vody a meteorologie 2017
O násOpět máme další rok a čas dospěl do začátku jarního období. Konkrétně kolem 22. a 23. března to znamená z hlediska meteorologie a hydrologie dva světově významné dny. Ve středu 22. března 2017 proběhl Světový den vod s mottem "Odpadní voda" (důležité je odpadní správně likvidovat a rozlišovat mez ní a vodou užitkovou i pitnou a kvalitní vodou zbytečně neplýtvat, když je pro daný účel možno využít vodu méně kvalitní). Ve čtvrtek 23. března 2017 se konal Světový meteorologický den.

V souvislosti s těmito dvěma významnými dny pořádá Český Hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) a některé státní podniky povodí spravující vodní díla na našich tocích Den otevřených dveří, který se uskuteční pro zájemce převážně v sobotu 25. března 2017 cca od 9:00 do 14:00 hodin (časy a ojediněle i datum mohou být v případě některých plánovaných exkurzí u státních podniků odlišné). Primárně jde ale o tuto sobotu 25.3.2017 a pro zájemce je opět připraven pestrý program.

Ideální počasí na exkurzi - kam vyrazit v sobotu na Den otevřených dveří?
Vezměte rodinu včetně dětí, známé a kamarády a vyrazte na nějaké pracoviště ČHMÚ nebo hydrologické oddělení státních podniků povodí (např. zdymadlo nebo přehradu). Čeká Vás zajímavý a poučný program a podíváte se do míst, kam není běžně pro veřejnost přístup. Už jste byli někdy u turbín vodní elektrárny na nějaké přehradě při její činnosti? Měli jste možnost "koukat meteorologům pod ruce" při jejich každodenní práci v podobě sestavování nejnovější předpovědi počasí? Viděli jste jak se vypouští balón s meteorologickou sondou a proč se to dělá? Byli jste někdy v kontejneru určeném k měření a sběru údajů o čistotě ovzduší v dané lokalitě?

Pokud si na výše uvedené otázky odpovíte klasicky tzv. "udiveně ne", tak určitě neuděláte chybu když například v okolí svého bydliště nějaké takové pracoviště navštívíte. Pokud chcete na určité pracoviště a nenachází se v okolí Vašeho bydliště, nebude od věci udělat si sobotní výlet. Výběr je velký a můžete zvolit některé z následujících pracovišť:

1) ČHMÚ (pobočky v Praze - jako centrála ČHMÚ Komořany, plus možnost dopravit se na observatoř Libuš, Brně, Ostravě, Hradci Králové, Plzni, Českých Budějovicích a Ústí nad Labem plus profesionální meteostanice vyjma letišť a další vybraná pracoviště) více na DOD ČHMÚ.

Jak se nejlépe dostat na pracoviště ČHMÚ v Praze?
Pokud se chystáte do Prahy, můžete stihnout jak centrální pracoviště Komořany, tak observatoř v Libuši. Pro dopravu do Komořan zvolte od metra Kačerov BUS linku 139 (do konečné zastávky a poté cca 3-5 minut pěšky), od metra Opatov linku 165 (zastávka Na Šabatce) ve směru Komořany, resp. Sídliště Zbraslav. Pro cestu od Hlavního nádrží je nejlepší použít metro linky C do výše uvedených stanic. Pro cestu z Komořan na observatoř Libuš či opačně je nejlepším spojením linka 165 (ve směru Háje) do stejnojmenné zastávky. Pro cestu na observatoř Libuš je nejlepší zvolit od metra Kačerov linku 215 do konečné zastávky Sídliště Libuš a poté jít cca 3 minuty pěšky. Při cestě ze západní či severozápadní části města je nejlepší využít linky metra (to platí i při cestě z východní části tam, kde nejezdí metro C) s přestupem na linku metra C a následným přestupem v uvedených stanicích na uvedené autobusové linky. Při cestě do Prahy po trati č. 210 z oblasti Dobříše a Čerčan je dobré vystoupit ve stanici Praha-Zbraslav a využít linku 165 ve směru Háje. Budova ČHMÚ sídlí na adrese Na Šabatce - viz odkaz na pozvánku v pdf.

2) Státní podniky povodí (vybrané přehrady a jiná vodní díla, na Labi např. zdymadla dle rozpisu zveřejněného na stránkách daných podniků - některé exkurze jsou naplánovány např. až na dubnové soboty!) více na PLA.CZ, PMO.CZ a POD.CZ.

Zajít se můžete podívat i do Muzea pražského vodárenství do Podolské vodárny na Praze 4. Pro dopravu využijte od metra B Karlovo náměstí všechny tramvajové linky kromě linky 7 do zastávky Podolská vodárna (směr Sídliště Modřany, resp. Nádraží Braník!).

I když se rozhodnete udělat si celodenní výlet při příležitosti absolvovat některou z nabídnutých exkurzí, počasí bude v sobotu po celý den velmi příjemné. Ráno to bude chtít teplejší oblečení, neboť klesnou teploty na +2 až -2°C nejčastěji, odpoledne bude příjemných 11 až 15°C. Po celý den bude malá oblačnost až polojasno, jen odpoledne na SV/V území až oblačno a to vysokou oblačností. Srážky se určitě neobjeví, takže zavazadlo budete mít lehčí minimálně o deštník. Vítr bude foukat od SV/S a bude mírný do 6m/s.

Příjemně strávený den s poučením!

MA 24.3.2017 15:33
Střídání studeného a teplé počasí i nadále
PočasíMETEOROLOG ONLINE - archiv v celé aktualitě!


SITUACE Po přechodu teplé fronty k nám pronikne o něco teplejší vzduch od jihozápadu. Tento příliv uzavře studená fronta přecházející přes naše území od západu během úterý a noci na středu. V dalších dnech přejde přes střední Evropu nevýrazná oblast vysokého tlaku vzduchu a obnoví se příliv teplého vzduchu z jižních směrů. Tento příliv ukončí studená fronta o víkendu.

PŘEDPOVĚĎ Počasí bude vlivem častého přechodu front značně proměnlivé a to jak počasí na obloze (oblačnost, srážky) tak teploty. Očekáváme primárně více oblačnosti, jen přechodně polojasno. Srážky se objeví zejména na studených frontách, tedy ve středu a poté v závěru týdne (upřesníme). Teploty i srážky by měly být v celku ale průměrné.

Nejnižší teploty budou klesat na 8 až 2°C, za studenými frontami a zmenšené oblačnosti na +4 až -2°C. Maxima vystoupí na 10 až 16°C, ve středu a na konci týdne do 13°C, naopak v pátek opět zřejmě až k 18-19°C.

SHRNUTÍ Týden přinese v celku průměrné, avšak dosti proměnlivé počasí.

Průměrné teploty vystoupí na 3 až 10°C, naprší a na horách přechodně i nasněží 5 až 30mm/cm.

Týden 20. až 26.3.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný

MA 19.3.2017 14:08
Do pátku téměř beze srážek a postupně jarní teploty
Počasí<>METEOROLOG ONLINE - archiv v celé aktualitě!


SITUACE Zpočátku týdne bude počasí ve střední Evropě pod vlivem oblasti vysokého tlaku vzduchu, zasahující na naše území svým výběžkem od jihozápadu, který bude následně slábnout. Ve středu ovlivní počasí ve střední Evropě v tlakové výši slábnoucí frontální rozhraní, za kterým do centrální Evropy pronikne teplý vzduch od jihu. Jeho příliv ukončí přechod studené fronty o víkendu.

PŘEDPOVĚĎ Následující týden přinese teplejší počasí, ale také sušší. Do pátku lze čekat počasí převážně beze srážek se stoupajícími teplotami. V pondělí bude znát ještě studené proudění, na konci pracovního týdne budou teploty ale vyloženě jarní. Studená fronta je o víkendu opět mírně sníží. zpočátku týdne nás čekají studené až lehce mrazivé noci, na konci týdne naopak dosti teplé.

Nejnižší teploty budou tedy zpočátku klesat na +2 až -4°C, během týdne na 6 až 0°C a na jeho konci vlivem velké oblačnosti na 9 až 4°C. Maxima čekáme kromě pondělí na 7 až 13°C, v pondělí do 10°C. Na konci pracovního týdne až 17°C.

SHRNUTÍ Týden bude odpovídat co do teplot normálu či bude o něco málo tepleji, srážek bude zpočátku málo, konec týdne toto období vykompenzuje.

Průměrné teploty vystoupí na 2 až 10°C, naprší či zpočátku od vyšších poloh nasněží 10 až 40mm/cm.

Týden 13. až 19.3.2017 bude:

> Teplotně průměrnýslabě nadprůměrný
> Srážkově průměrný

MA 12.3.2017 13:58
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. Více v kartě NABÍZÍME nahoře. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 1.04 sekund - 29 Dotazů(y) 3,592,475 návštěv