23.03.2017 09:15
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· O nás
· Aktuality
· Články
· Odkazy
· Fotoalbum
· Stahování
· Atlas oblaků
· Historie meteorologie
· Světové extrémy počasí
· Souhrn počasí
· Výstrahy
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Sezónní výhled
· Počasí na hory
· Hydrologická situace
· Sjízdnost řek
· Počasí na email
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Sníh
· Synoptické mapy
· Střednědobé předpovědi
· Meteogramy 1
· Meteogramy 2
· Meteogramy 3
· Meteogramy 4
· Počasí v ČR
· Teploty v ČR
· Srážky v ČR
· Počasí v Evropě
· Počasí ve Světě
· Počasí na stanicích
· Kamery ČR

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi
Kontakt
Latest News
Počasí Střídání stud...
Počasí Do pátku témě...
Počasí Studené a vlhké...
Počasí Klimatologické j...
Časopis Vyšlo 46. čísl...
Počasí Únor a zároveň...
Počasí Více sluníčka,...
Počasí Zima se příšt...
O nás ONLINE ROZHOVOR -...
Počasí Přelom ledna a ...
Poslední články
· Aktuální hydrologi...
· Zima 2016/2017
· Výhled z 21.3.2017
· Deštivá středa a ...
· Výhled z 19.3.2017
Programy
· Přehrady v ČR (PMo) [1]
· Informační zpráva... [1]
· Přehrady v ČR (PVl) [2]
· Přehrady v ČR (PLa) [2]
· Meteolisty č. 46 (P... [4]
Rychlý přehled počasí

MSG animace
Kde nás najdete

Statistiky webu
Novinek: 516
Článků: 2831
Komentářů: 14
Příspěvků: 0
Vláken: 0
Downloadů: 220
Zpráv v Shoutboxu: 292
Registrací: 8
Dnes je: 23.03.2017
Svátek má: Ivona
Photo cloud
Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Katalogy stránek

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

METEOKALENDÁŘE 2017: Šťastný nový rok
O násPo tradičním přání k vánocům přichází od nás přání k hezkému vstupu do nového roku 2017 a přání šťastného a úspěšného celého roku všem, kteří se ocitnou na naší webové prezentaci nejen nyní kolem přelomu roků, ale zajisté kdykoli. S přáním k novému roku přinášíme také malý dárek a tím jsou již počtvrté naše meteorologické kalendáře, které si můžete volně stáhnout a buď je používat na PC či jiném zařízení - tedy v elektronické podobě, ale také si je můžete vytisknout a zkompletovat a následně vyvěsit - použití v běžné papírové, tedy fyzické, podobě.

> Kalendáře 2017 stahujte ZDE (patřičná položka).

Nabídka kalendářů na rok 2017
A jaká je letošní nabídka kalendářů? Struktura kalendářů je obdobná jako v předchozích letech. Nabízíme několik druhů a opět je na Vás jak si kalendář sestavíte = použít můžete roční přehled, měsíční kalendář, tříměsíční či kombinace např. přehledu a měsíčního kalendáře. Na archu formátu A4 je na šířku zobrazen kalendář s dny daného měsíce. V případě ročního a půlročního jde pouze o kalendář (zmenšený) s 6+6 nebo s 12 měsíci a uprostřed archu je panoramatická fotografie. V případě měsíčních a tříměsíčních kalendářů se jedná o velký výpis dnů daného měsíce s příslušnou fotografií ve větším formátu plus v případě měsíčních se zajímavostmi o klimatu ČR, u obou s informacemi o fotografii na daném archu. Nabízíme tedy produkty:

1) ROČNÍ KALENDÁŘE - přehled roku 2017 - 12 měsíců na jednom archu + fotografie na šířku: počet druhů 5.
2) PŮLROČNÍ KALENDÁŘE - přehled 1/2 roku 2017 - 6 měsíců na jednom a 6 měsíců na druhém archu + fotografie na šířku: počet druhů 5.
3) TŘÍMĚSÍČNÍ KALENDÁŘE - přehled 1/4 roku 2017 - 3 měsíce na jednom archu, celkem 4 archy + fotografie ve formátu užšího čtverce vztahující se k danému období: počet druhů 1.
4) MĚSÍČNÍ KALENDÁŘE - přehled daného měsíce roku 2017 - 1 měsíc na jednom archu, celkem 12 archů + fotografie ve formátu čtverce: počet druhů 1.

> Kalendáře 2017 stahujte ZDE (patřičná položka).

Druhem rozumíme vyhotovení shodného kalendáře s různými fotografiemi. Při tvorbě kalendářů byly použity většinou nové fotografie hydrometeorologické tématiky či tématiky příroda a krajina pořízené během roku 2016.

Roční a půlroční kalendáře najdete ke stažení v jedné zip složce a měsíční ve druhé zip složce. Kalendáře 2017 stahujte ZDE (patřičná položka).

Opět doufáme, že pro Vás budou kalendáře přínosné a budou zpestřením oproti jiným běžným kalendářům. Teď už zbývá jen přání k novému roku vyjádřené v grafické podobě (viz níže) - ať máte rádi jakékoli roční období mírného klimatu, mějte klidný a veselý rok, během něhož se Vám opět budeme snažit podávat přesné, aktuální a seriózní informace o počasí. Jsme s vámi celý rok.
Věříme ve spokojenost, MA.

MA 30.12.2016 12:52
Větrno a deštivo bude střídáno na konci roku návratem zimy
PočasíSITUACE V první polovině týdne nás čeká přechod jednotlivých frontálních systémů od západu spojených s hlubšími cyklonami přesouvajícími se přes sever Evropy. Kolem poloviny týdne postoupí z Francie a Británie nad střední Evropu mohutná oblast vysokého tlaku vzduchu. Během druhé poloviny týdne se přesune svým středem k přes naše území nad pomezí Ukrajiny a Maďarska, kde bude zvolna slábnout. Západní až severozápadní proudění bude ke konci týdne a současně roku střídáno studeným severním až postupně severovýchodním prouděním přicházejícím k nám kolem této anticyklony.

PŘEDPOVĚĎ Pestré počasí nás čeká zejména v první polovině posledního týdne letošního roku. Očekáváme přechod frontálních systémů, které budou přinášet srážkovou činnost různého druhu s tím, že v nižších polohách to bude stále převážně déšť. Přítomnost hlubokých cyklon nad severozápadní a severní Evropou a mohutné anticyklony nad jihozápadní až postupně západní Evropou bude v těchto dnech v centrální Evropě vyvolávat silný vítr v podobě západního až severozápadního proudění. Nárazy větru dosáhnou 15 až 25m/s zejména od nedělního večera do noci na středu, kdy začne vítr výrazněji slábnout s nástupem anticyklony. Současně může vznikat při poklesu teplot k bodu mrazu, zejména při přechodně zmenšené oblačnosti, náledí. Počasí se přechodně uklidní po polovině týdne, kdy převládne méně oblačnosti ale postupně s tvorbou nízké oblačnosti a mlh, neboť se nad ČR rozvine teplotní inverze. Tu ukončí pravděpodobně v závěru týdne studená fronta přecházející naše území, za kterou k nám zesílí příliv studeného vzduchu. Vývoj počasí na přelomu dalších týdnů je ale zatím nejistý.

Nejnižší teploty budou klesat vyjma pondělí, kdy klesnou jen na 8 až 4°C, na +4 až -2°C, po polovině týdne na +1 až -5°C. Maximální denní teploty čekáme v pondělí na 7 až 11°C, do čtvrtka vystoupí na 1 až 6°C a v závěru týdne jen na -2 až +4°C s tím, že zejména v pátek a v sobotu bude ve vyšších polohách a ojediněle při malé oblačnosti i jinde až 6°C.

SHRNUTÍ V týdnu nestačí příliv studeného vzduchu vykompenzovat velmi teplé první dny a čekáme tedy spíše teplejší počasí. Oproti minulým týdnům přibude ale srážek, většina srážek spadne v prvních dvou dnech týdne.

Týden 26.12.2016 až 1.1.2017 čekáme:

> Teplotně nadprůměrný
> Srážkově průměrný (pozn. na Z slabě podprůměrný, na SV/V naopak nadprůměrný)

PF 2017MA 25.12.2016 13:37
ŠŤASTNÉ A VESELÉ VÁNOCE 2016 plné klidu, pohody a lásky
O násJak že vlastně ten rok uplynul? Jako vždy rychle a jsou tu opět Vánoce, jedno z nejdůležitějších období roku nejen v naší republice. Též počasí na toto období je hojně sledováno a mnozí si každý rok přejí, aby byly Vánoce bílé od nížin až po hory s pravým mrazem a křupajícím sněhem pod nohama, jak to bývalo dříve téměř zvykem. Počasí se ale podle Vánoc neřídí a spíše se uplatňuje pranostika "Na Adama a Evu, čekej oblevu". Před Vánocemi často převládá typické zimní počasí, poté nastane ale obrat. Velice podobně tomu bude letos, i když ne ve všech polohách se sněhem, tak převládá v ČR nyní zimní ráz počasí už několik dní, ale během Vánoc dojde k citelnému oteplení a déšť nemine ani hory, v nížinách bude přes 10°C. V některých oblastech se v minulých dnech objevila četná námraza a krajina tak dostala ryze zimní nádech jak tomu má o Vánocích být. Námraza ovšem dělá na druhou stranu také neplechu. Negativní dopady mají ale i jiné zimní projevy počasí jako hlavně ledovka a náledí, které si bohužel na silnicích těsně před letošními Vánocemi vyžádaly i lidské oběti. To je velmi stinná stránka zimního počasí a uctěme tedy památku těm, kteří tu bohužel vlivem těchto událostí o Vánocích již nemohou být s námi.

Smyslem této novinky je ale popřát všem, kteří se ocitnou na naší webové stránce přinášející každý den aktuality o počasí:
Tak si užijte Vánoce 2016 podle svých představ bez ohledu na to, že na jejich začátku bude venku pohádkově zimní počasí a na jejich konci dost možná i přes 10°C s deštěm. Jako podkladový obrázek pro přání byl letos zvolen pěkně vyvinutý letní oblak Cumulus.

MA 23.12.2016 21:19
Vánoční a novoroční provoz
O násOd 23.12.2016 vstupujeme do období dovolených a mírného omezení našeho provozu. Jde o druhé omezení v roce hned po letních dovolených. V období Vánoc a Nového roku nebudou v provozu některé služby a bude upravena naše provozní doba. Negarantujeme též rychlejší odpovědi.

Vzhledem k tomu, že svátky připadají letos často na víkendové dny, příliš změn v našem provozu neplánujeme. Veškeré služby budou v období svátků zajištěny v nezměněné podobě s následujícími výjimkami:

> Od 23.12.2016 do 1.1.2017 nebude v provozu služba Meteorolog online, lze využít ostatní informace.

> Ve shodném období odpadá též garance konzultačních hodin pro obsáhlejší dotazy či řešení nějaké situace, jde tedy pouze o konzultační hodiny ve St 28.12.2016.

> Úprava hlavní provozní doby (platí přiměřeně, provoz zajišťujeme dle situace v počasí):

Pá 23.12.2016 BEZ PROVOZU (jen nejdůležitější informace večer, pravidelné omezení místo soboty)
So 24.12.2016 10:00 až 14:00 (jen nejdůležitější informace)
Ne 25.12.2016 12:00 až 20:00
Po 26.12.2016 12:00 až 20:00
Út až Pá 27. - 30.12.2016 AKTUÁLNĚ PLATNÁ PROVOZNÍ DOBA
So 31.12.2016 10:00 až 18:00
Ne 1.1.2017 12:00 až 20:00 (jen nejdůležitější informace)

Od Po 2.1.2017 platí opět běžná hlavní provozní doba s garancí aktualizace všech informací, včetně konzultačních hodin a rychlých odpovědí na dotazy.

Přejeme Vám Veselé Vánoce a Šťastný nový rok 2017 s pro Vás vhodným počasím


Věříme ve spokojenost, MA

MA 21.12.2016 12:18
Rozsáhlá a mohutná tlaková výše - týden beze srážek a výrazná teplotní inverze, včetně Vánoc
PočasíSITUACE Po celý týden a pravděpodobně i dále bude počasí nad celou střední Evropou určovat mohutná a rozsáhlá oblast vysokého tlaku vzduchu zvaná "Wolfgang", která se bude téměř bez vývoje udržovat nad shodnou oblastí střední a částečně severovýchodní Evropy. Do vyšší hladin atmosféry začne během týdne pronikat teplejší vzduch.

PŘEDPOVĚĎ Čekáme v nižších oblastech častou nízkou oblačnost a mlhavo, mlhy hlavně v noci a ráno a v tuto dobu budou též často i mrznoucí. Nízká oblačnost bude většinou chybět od vyšších poloh, kde bude slunečno. Místy se bude rozpouštět i jinde, ale bude záviset na podmínkách v konkrétní den. Noční teploty budou při oblačnost klesat jen lehce pod nulu, denní pro změnu stoupnou jen lehce nad nulu a čekáme tak nízké denní amplitudy teplot. Opakem bude horské oblasti s nočními silnějšími mrazy a s denními vysokými teplotami.

Nejnižší teploty se budou řídit tedy výskytem oblačnosti, klesnou na +1 až -4°C, při vyjasnění k -5 až -8°C, na horách i níže. Denní podobně, za nízké oblačnosti vystoupí na -2 až +3°C, při vyjasnění a to hlavně na horách na 4 až 9°C.

SHRNUTÍ Týden čekáme výrazně srážkově chudý, nenapadne tedy žádný nový sníh a to ani na Vánoce. Na horách bude sníh přes den mírně odtávat vlivem slunečního svitu a vyšších teplot. V teplotách lze čekat mezi nížinami a horami rozdíly.

Týden 19. až 25.12.2016 bude:

> Teplotně podprůměrný, na horách nadprůměrný
> Srážkově výrazně podprůměrný

MA 18.12.2016 13:46
Textová reklama

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory - a nebude vám horko

> Luckyart - reklamní agentura

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. Více v kartě NABÍZÍME nahoře. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.28 sekund - 29 Dotazů(y) 3,513,548 návštěv