23.10.2017 20:38
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· O nás
· Aktuality
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Počasí aktuálně
· Teploty aktuálně
· Srážky aktuálně
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Počasí na houby
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Přehled teorie
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
Počasí Vlhké a převá...
Počasí Slunečné a tepl...
Počasí Střídání stud...
Počasí První říjnové...
Počasí Sušší počasí...
Počasí Studené teplotn...
Počasí Rychlé střídá...
Počasí Září bude pokr...
O nás Počasí na festi...
Počasí Přelom srpna a z...
Poslední články
· Výhled z 22.10.2017
· Průběh a charakter...
· O víkendu změna po...
· Výhled z 19.10.2017
· Sjízdnost k 19.10.2017
Programy
· Informační zpráva... [28]
· Informační zpráva... [8]
· Informační zpráva... [14]
· Přehrady v ČR (POh) [30]
· Přehrady v ČR (POd) [28]
Rychlý přehled počasí

MSG animace
Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Zpočátku týdne studené noci, na konci týdne tropické teploty
PočasíSITUACE Ve studeném severozápadním proudění bude putovat přes střední Evropu oblast vyššího tlaku vzduchu směrem k severovýchodu. Po její zadní straně k nám začne ve druhé polovině týdne pronikat teplý vzduch od jihovýchodu, jehož příliv bude sílit hlavně o víkendu a to zřejmě zejména na východě a jihovýchodě našeho území. Ke konci týdne k nám v oblasti nižšího tlaku vzduchu pronikat o něco vlhčí vzduch.

PŘEDPOVĚĎ V týdnu dozná počasí poměrně velkých změn a to zejména teploty vzduchu. V prvních dnech týdne bude panovat málo oblačné počasí s typickým denních chodem oblačnosti v letním období, kdy jasno až skoro jasno bude hlavně večer, v noci a ráno, během noci a ráno místy s možností tvorby radiačních mlh. Také čekáme studené počasí, zejména v nočních hodinách. Ve druhé polovině týdne nás čeká opět výraznější příliv teplého vzduchu a teploty rychle vystoupí v maximech nad letní hodnoty, v závěru týdne zřejmě i nad tropickou "třicítku". I noční teploty se významně zvýší, zatímco nejstudenější bude středeční noc/ráno, tak nejteplejší bude poté sobotní či nedělní noc. Podobné to bude přes den, to budou ale nejchladnější první dva dny týdne, nejteplejší poté rovněž poslední dny a opět to vypadá, že zejména na jihovýchodní Moravě půjde o vysoké teploty. KE konci týdne bude přibývat srážek, ovšem konvekčních a velmi lokálních. Na přelomu týdnů se mohou objevit i silné bouřky, které budou poté spojeny zejména s ukončením tohoto přílivu teplého vzduchu. Předpověď ukončení přílivu teplého vzduchu a též lokalizace konvekce není zajisté ze současného pohledu spolehlivě možná.

Nejnižší teploty budou v první polovině týdne v intervalu 12 až 6°C, v horských údolích lze čekat mírné přechodné ranní mrazy. Ve druhé poloviny týdne budou v rozmezí 16 až 10°C, postupně 20 až 15°C. Nejvyšší teploty vystoupí do středy na 18 až 26°C, ve druhé polovině týdne pak na 25 až 31°C a v závěru týdne na 27 až 32°C, na jihovýchodě Moravy možná o něco výše.

SHRNUTÍ V týdnu se vystřídá studené proudění s velmi teplým a z hlediska celkového průměru se teploty více méně vyrovnají. Srážek bude celkově méně, budou lokální a hydrologicky nevýznamné.

Průměrné teploty čekáme mezi 14 až 19°C, srážek spadne od 5 do 20mm, jen velmi lokálně až kolem 40mm.

Týden 21. až 27.8.2017 bude:

> Teplotně nadprůměrný
> Srážkově průměrnýpodprůměrný (lokální rozdíly úhrnů)

MA 20.8.2017 13:53
Návrat letního počasí vystřídají během týdne opět silné bouřky a v jeho závěru možná vydatné srážky
PočasíSITUACE V prvních dnech týdne se bude přes střední Evropu přesouvat k východu až severovýchodu oblast vyššího tlaku vzduchu. Od jihovýchodu k nám bude zesilovat příliv teplého vzduchu. Tlaková výše se přesune k severovýchodu a v polovině týdne ovlivní počasí v ČR studená fronta. Za tou se obnoví následně příliv teplého vzduchu ve výběžku další anticyklony. Příliv teplého vzduchu definitivně ukončí zvlněné frontální rozhraní zřejmě v závěru týdne.

PŘEDPOVĚĎ Slunečné počasí v tlakové výši nás čeká hlavně během pondělí a v úterý, kdy očekáváme skoro jasno až jasno. Jen odpoledne hlavně na horách oblačno. Teploty budou postupně překračovat letních 25°C, v úterý dosáhnou ojediněle 30°C. V oblasti studené fronty čekáme ve středu výskyt lokálních přeháněk a bouřek, hlavně v Čechách, a také slabé ochlazení. V dalším přílivu teplého vzduchu budou teploty stoupat v závěru týdne opět přechodně na hodnoty i slabě nad 30°C. V oblasti zvlněného rozhraní lze čekat opět hodně srážek, zpočátku konvekčních, o víkendu možná i trvalých a místy vydatných srážek v podobě deště. Též dojde k významnějšímu ochlazení.

Minimální noční teploty lze čekat mezi 18 až 13°C, přechodně kolem 18°C a naopak na počátku a na konci týdne mezi 15 až 10°C. Maximální denní teploty budou stoupat na 22 až 31°C do pátku, o víkendu zejména při trvalejších srážkách budou mezi 16 až 22°C.

SHRNUTÍ Celkově bude týden odpovídat teplotním normálům pro toto období nebo bude i o něco teplejší, zejména lokálně. Srážek by mělo ale spadnout více, lokálně o mnoho více než je v tuto dobu běžné. Jejich lokalizace je z dnešního pohledu ale nemožná.

Průměrné teploty budou v rozmezí 14 až 19°C, naprší 35 až 70mm srážek, ojediněle 70 až 100mm (úhrny budou v ČR vlivem konvekce opět velmi rozdílné).

Týden 14. až 20.8.2017 bude:

> Teplotně průměrnýnadprůměrný
> Srážkově nadprůměrný

MA 13.8.2017 14:16
Do středy léto, poté citelné ochlazení
PočasíSITUACE V první polovině týdne bude přes střední Evropu od jihozápadu až západu přecházet oblast vysokého tlaku vzduchu. Od jihovýchodu se obnoví příliv teplého vzduchu. Tento příliv ukončí během čtvrtka zvlněné frontální rozhraní, putující zvolna k východu. Od severozápadu k nám bude pronikat do konce týdne chladný a zpočátku vlhký vzduch.

PŘEDPOVĚĎ Počasí v první polovině týdne bude letní až místy tropické, avšak teploty nebudou tak vysoké jako v minulém týdnu. Na jižní a jihovýchodní Moravě lze čekat vysoké teploty ještě během čtvrtka, na západ bude už pronikat studený vzduch a vznikne tak na území ČR velký teplotní rozdíl. V pátek se teploty vyrovnají a ustálí na hodnotách v maximech lehce přes 20°C. I noci budou zajisté chladnější, při vyjasnění i významněji. Více oblačnosti je třeba čekat ve čtvrtek a v pátek, kdy současně spadne většina srážek z celého týdne. Po zbytek týdne budou srážky lokální a spíše zanedbatelné, do středy se neobjeví žádné.

Nejnižší teploty budou klesat zpočátku týdne na 15 až 11°C, postupně v teplém proudění na 19 až 14°C. V závěru týdne, resp. od pátku, budou v rozmezí 15 až 9°C.
Nejvyšší teploty budou stoupat na 23 až 27°C, postupně na 27 až 32°C. Po polovině týdne 18 až 23°C (na JV Moravy ještě ve Čt 32°C) a během víkendu pak 20 až 26°C.

SHRNUTÍ Týden bude celkově teplotně odpovídat normálu, slabě podprůměrné teploty čekáme na konci pracovního týdne. Srážkově bude počasí rozdílné, o něco méně srážek než by v tuto dobu mělo spadne na západě a obecně v Čechách, o něco více naopak ve Slezsku a na východě Moravy.

Průměrné teploty budou mezi 14 až 19°C, naprší 16 až 30mm, na JV/V lokálně 60mm.

Týden 7. až 13.8.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný (s rozdíly v rámci ČR)

MA 6.8.2017 12:59
Srpen začne vlnou veder, bude ojediněle až 38°C a četné tropické noci
PočasíSITUACE Po celý týden bude na naše území pronikat teplý až velmi teplý vzduch od jihovýchodu až jihu. Tento příliv přeruší dvě slabé studené fronty a to v pondělí a ve středu, kdy dojde ke slabému snížení teplot. Příliv velmi teplého vzduchu bude na naše území vrcholit na konci týdne, kdy bude přes naše území postupovat studená fronta zvolna k východu tento příliv definitivně ukončovat.

PŘEDPOVĚĎ Počasí bude v prvních srpnových dnech oproti minulému pracovnímu týdnu velmi horké, teploty budou mírně až výrazně nadprůměrné. Bude méně srážek, ty budou mít hodně lokální formu pouze v podobě přeháněk a bouřek. Bouřková činnost bude výraznější na konci týdne, kdy přes ČR přejde výraznější studená fronta.

V tomto týdnu dojde k prohloubení sucha a zvýšení rizika vzniku požárů. Toto riziko bude pouze zmírněno lokálními konvekčními srážkami. Srážkové úhrny budou v ČR velmi nerovnoměrně rozložené. Bude pokořena řada maximálních teplotních rekordů a též některé nejvyšší minimální teplotní rekordy. Často se budou nejnižší ranní teploty pohybovat nad 20°C a objeví se tzv. tropické noci.

Nejnižší teploty čekáme v rozmezí 20 až 15°C, ve druhé polovině týdne 24 až 19°C. Nejvyšší denní teploty čekáme v rozmezí 29 až 36°C, kolem poloviny týdne kolem 29-30°C. Naopak hlavně v úterý a poté na konci týdne až 38°C, zejména na jihu území.

Předpověď bude zpřesňována během týdne dalšími informacemi, zejména výskyt bouřkové činnosti nad ČR.

SHRNUTÍ Chladný a vlhký týden bude kompenzovat horký a sušší týden s lokálními krátkodobými srážkami, které mohou být ale i prudké.

Průměrné teploty budou v rozmezí 22 až 26°C, na jihu Moravy až 28°C. Naprší 5 až 25mm, lokálně pak 50mm.

Týden 31.7. až 7.8.2017 bude:

> Teplotně mírně nadprůměrný
> Srážkově podprůměrný

MA 30.7.2017 14:03
Vlhčí a chladnější počasí, na konci týdne návrat léta
PočasíSITUACE V první polovině týdne bude počasí u nás ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu a s ní spojená zvlněná studená fronta, která se bude zvolna přesouvat k východu. Od západu k nám bude za frontou pronikat chladnější a vlhký vzduch. Ve druhé polovině týdne se nad střední Evropu rozšíří oblast vyššího tlaku vzduchu a obnoví se příliv teplého vzduchu z jižních směrů.

PŘEDPOVĚĎ Zejména první část týdne by měla být vlhčí a chladnější, postupně se bude vracet léto a na konci týdne se možná dočkáme i tropických teplot. Současně bude ve druhé půlce týdne méně srážek a více sluníčka.

Nejnižší teploty očekáváme v intervalu 16 až 11°C, uprostřed týdne a při menší oblačnosti na počátku víkendu až 9°C. Nejvyšší teploty budou v pracovním týdnu mezi 18 až 24°C nejčastěji, o víkendu pak mezi 21 až 28°C a v neděli místy až na 30°C.

SHRNUTÍ týden bude o něco vlhčí a chladnější než minulý, jinak by měl odpovídat dlouhodobým normálům teplot a většinou i srážek.

Průměrné teploty lze čekat mezi 14 až 18°C, ojediněle 20°C. Srážek spadne 20 až 50mm, ojediněle 65mm a velmi lokálně lehce pod 20mm.

Týden 24. až 30.7.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrnýslabě nadprůměrný

MA 23.7.2017 14:12, obnoveno na serveru 25.7.2017 14:17
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.12 sekund - 21 Dotazů(y) 3,684,263 návštěv