21.01.2018 21:45
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· O nás
· Aktuality
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Hydrologický slovník
· Klimatologický slovník
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Aktuální oblačnost
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Počasí na hory
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
Počasí Zima v nižších...
Počasí Cyklonální a te...
O nás Upozornění pro ...
Počasí Méně srážek a...
Počasí Teplé a vlhké p...
O nás Co je nového a c...
Počasí I konec roku bude...
Počasí Studený počáte...
O nás Informace o úpra...
Počasí Zpočátku týdne...
Poslední články
· Výhled z 21.1.2018
· Níže Friederike (2...
· Před 11 lety bylo p...
· Výhled z 18.1.2018
· Sníh k 18.1.2018
Programy
· Meteolisty č. 50 (P... [46]
· Informační zpráva... [0]
· Meteolisty č. 49 (L... [0]
· Kalendář 2018: Ro... [0]
· Kalendář 2018: Ro... [0]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Slabé oteplení vystřídá na konci týdne opět ochlazení
PočasíSITUACE V noci na pondělí a v pondělí bude přes naše území přecházet okluzní fronta. Od západu až jihozápadu bude pronikat na naše území o něco teplejší a vlhčí vzduch než doposud. Přes naše území budou během týdne i nadále putovat jednotlivé frontální systémy. Ke konci týdne se nad severním Atlantikem zformuje tlaková níže, která se bude při svém postupu k východu dále prohlubovat. V závěru týdne postoupí nad Skandinávii, bude se vyplňovat a od severu k nám začne pronikat studený vzduch.

PŘEDPOVĚĎ Pracovní část týdne, zejména období od úterý do čtvrtka, bude o něco teplejší než poslední dny. V jihozápadním až západním proudění lze čekat mírné oteplení, kdy noční minima budou v nižších polohách slabě nad nulové nebo se budou pohybovat v blízkosti bodu mrazu. Při namočených površích je třeba čekat často náledí. V závěru týdne se vrátí noční mrazy a ani odpolední maxima nebudou vystupovat nijak vysoko nad bod mrazu. Srážky by se měly vyskytovat po celý týden občas, zejména do pátku na frontálních vlnách. Během týdne budou pod 500m smíšené nebo i dešťové, jinak převážně sněhové. Bude tedy hodně oblačnosti, jen přechodně je možno čekat polojasno.

Nejnižší teploty budou klesat zpočátku a na konci týdne na +1 až -5°C místy k -8°C, během týdne na +4 až -2°C, ojediněle při delším protrhání oblačnosti k -4°C. Nejvyšší denní teploty budou v intervalu 0 až 7°C, na konci týdne mezi -3 až +2°C.

SHRNUTÍ Teplotně by mělo počasí v tomto týdnu zcela odpovídat normálu pro počátek prosince, srážky budou též relativně rovnoměrně rozloženy v týdnu.

Průměrné teploty čekáme mezi -2 až +3°C, naprší nebo častěji nasněží 5 až 20mm/cm srážek , na horách hlavně na SV/V až 35mm/cm.

Týden 4. až 10.12.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný

MA 3.12.2017 12:55
Studené počasí, na horách trvalý mráz, ale hlavně v Čechách méně srážek
PočasíSITUACE Po většinu období bude počasí ve střední Evropě určovat tlaková výše s přílivem studeného vzduchu od severozápadu. V úterý ovlivní počasí u nás frontální systém a to jeho teplá fronta svým jižním okrajem, následně přejde fronta studená tohoto systému cyklony nad Skandinávií. Fronta se bude při přesunu přes střední Evropu vlnit. Za ní se rychle obnoví příliv studeného vzduchu. Na konci týdne se bude naše území nacházet mezi mělčí tlakovou níží nad Maďarskem a tlakovou výší nad západní Evropou.

PŘEDPOVĚĎ V týdnu je třeba čekat polojasné počasí, místy se budou při vlivu anticyklony tvořit mlhy, které budou často i mrznoucí a to v nočních a ranních hodinách i v nížinách, nebo nízká oblačnost. V oblasti front je třeba čekat frontální oblačnost a občas srážky, které však nebudou nijak vydatné. Další srážky jsou očekávány na konci týdne.

Srážky budou vzhledem k teplotám od vyšších poloh stále sněhové, v nižších polohách pak často sněhové nebo smíšené. V nočních hodinách se bude vzhledem k poklesu teplot pod bod mrazu v případě srážek spadlých během dne často tvořit v ne horských polohách náledí, případně zmrazky. Tepoty budou spíše nižší, v noci klesat pod nulu, při vyjasnění i výrazněji a přes den budou jen slabě až mírně nad nulou.

Nejnižší noční budou v intervalu +4 až -3°C, ve druhé polovině týdne však čekáme teploty od 0 do -6°C, při delším vyjasnění až -9°C. Nejvyšší denní teploty budou stoupat na 1 až 6°C, v úterý by mělo být přechodně až 8°C. Naopak ve druhé polovině týdne klesnou na -2 až +4°C, tzn. že se mohou objevit i v nížinách první ledové dny.

SHRNUTÍ Počasí bude mít na přelomu listopadu a prosince i v nížinách často zimní charakter, zejména pak v prvních prosincových dnech, kdy se objeví i v nížinách místy ledové dny. Hovoří tak současné modelové výstupy.

Průměrné teploty budou v intervalu -2 až +3°C, naprší či častěji nasněží 3 až 20mm/cm srážek.

Týden 27.11. až 3.12.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově podprůměrný

MA 26.11.2017 12:58
Od středy teplotní inverze
PočasíSITUACE Naše počasí bude určovat brázda nízkého tlaku vzduchu a od severozápadu bude na naše území pronikat studený a vlhký vzduch. Během poloviny týdne k nám bude zasahovat od jihovýchodu oblast vysokého tlaku vzduchu a zejména do vyšších hladin atmosféry začne pronikat teplý vzduch. Tato situace potrvá pravděpodobně minimálně do konce týdne.

PŘEDPOVĚĎ První dva dny týdne přinesou jediné srážky z celého období. Počasí bude cyklonální s velkou oblačností a občasnými srážkami, které budou od středních poloh sněhové nebo smíšené, níže jen přechodně. Během první poloviny týdne se bude hranice sněžení opět zvyšovat. OD středy je třeba čekat počasí beze srážek, místy polojasno a jinak zataženo a mlhavo. Ke konci týdne bude polojasné počasí v nižších nadmořských výškách spíše ojedinělé a převládat bude zataženo a mlhavo. Z nízké oblačnosti může ojediněle mrholit, což budou jediné srážky druhé poloviny týdne.

Nejnižší teploty budou klesat na +4 až -2°C, během týdne při oblačnosti na 8 až 2°C. Nejvyšší denní čekáme v rozmezí 2 až 6°C v pondělí. Jinak mezi 4 až 9°C a přechodně až na 12°C. Avšak při nízké oblačnosti bude spíše kolem 5-7°C.

SHRNUTÍ Týden by měl být teplejší než činí dlouhodobý normál pro druhou polovinu listopadu, srážky budou v týdne rozloženy nerovnoměrně, ale spadne jich průměrné množství.

Průměrné teploty čekáme mezi 3 až 8°C, naprší nebo nasněží 8 až 25mm, na horách na severu ojediněle více.

Týden 20. až 26.11.2017 bude:

> Teplotně nadprůměrný
> Srážkově průměrný

MA 19.11.2017 13:33
Počátek týdne bude znamení zimního počasí i v nížinách, poté teplotní inverze
PočasíSITUACE Za frontální vlnou k nám bude na počátku týdne pronikat studený vzduch od severozápadu až severu. Od jihozápadu se bude do střední Evropy nasouvat oblast vyššího tlaku vzduchu. Ta se bude během týdne jen zvolna přesouvat k severovýchodu až východu. Zejména do vyšších poloh bude pronikat teplý vzduch a počasí bude mít inverzní charakter. V závěru období přejde naše území studená fronta a inverzní ráz počasí ukončí.

PŘEDPOVĚĎ První dny týdne budou oblačné s přeháňkami, které budou sněhové zpočátku i v nejnižších polohách. Během týdne bude v nasouvající se tlakové výši ubývat srážek a také oblačnosti a to té frontální. Zejména v nižších polohách budou během období vznikat četné mlhy a nízká oblačnost, které se budou udržovat i celé dny, ojediněle může z této oblačnosti mrholit. Slunečno v nižších polohách během týdne většinou nebude. Půjde o téměř jediné srážky. Koncem týdne je třeba čekat od západu přibývání frontální oblačnosti.

Nejnižší teploty budou klesat zpočátku týdne a následně při zmenšené oblačnosti na +3 až -3°C, za předpokladu nízké oblačnosti během týdne půjde o minima 6 až 0°C.

Nejvyšší teploty budou vystupovat na 2 až 8°C, při zmenšené oblačnosti zejména na horách během týdne až k 10°C. V závěru týdne patrně opět klesnou na uvedený interval a ochlazení bude znát zejména na horách a tam, kde bude před tím slunečné počasí.

SHRNUTÍ Týden bude odpovídat polovině listopadu, zmenšenou oblačnost je možno čekat jen přechodně. Zejména v nížinách bude tedy slunečního svitu málo.

Průměrné teploty čekáme mezi 0 až 5°C, naprší nebo nasněží 2 až 10mm/cm srážek, na horách až 20cm sněhu.

Týden 13. až 19.11.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrnýslabě podprůměrný

MA 12.11.2017 13:41
Zpočátku týdne srážky v Čechách, ke konci i jinde
PočasíSITUACE V úvodu týdne přejde přes ČR zvolna k východu zvlněné frontální rozhraní, za nímž k nám bude pronikat studený vzduch. Následně bude přes střední Evropu přecházet tlaková výše od jihozápadu a obnoví se inverzní charakter počasí. V závěru týdne začnou naše území opět přecházet frontální systémy ze západní Evropy.

PŘEDPOVĚĎ V první polovině týdne bude srážková činnost významnější v Čechách, zejména na jihozápadě a západě území. Kolem poloviny týdne a na počátku jeho druhé poloviny bude srážek a oblačnosti méně, místy se budou tvořit mlhy a oblačnost nízká inverzí. V závěru týdne bude oblačnosti opět přibývat, srážky by se měly vedle území Čech častěji objevovat i na Moravě a ve Slezsku. Teploty budou v období inverze opět rozdílné, zejména na horách a v místech s celodenním vyjasněním budou přesahovat 10°C. Jinak budou často pod 10°C, chladnější bude na naše území jako celku počátek a konec týdne.

Nejnižší teploty budou klesat zpočátku týdne kromě pondělí na 6 až 0°C s četnými přízemními mrazíky, v období s velkou oblačností a to frontální nebo inverzní na 8 až 3°C. Na konci týdne budou spíše mezi 6 až 1°C. Nejvyšší denní teploty budou rozdílné. Zpočátku týdne bude tepleji na Moravě a ve Slezsku, ta lze čekat maxima od 7 do 12°C, v Čechách od 4 až 10°C. Po polovině týdne se mírně oteplí na 6 až 12°C, v závěru týdne se bude pravděpodobně opět ochlazovat.

SHRNUTÍ Jako celek by měl být týden vyrovnaný a to teplotně i srážkově. Lehce podprůměrné hodnoty je třeba čekat hlavně v Čechách zpočátku týdne, místy budou během týdne naopak slabě nadnormální. Srážky budou rozděleny do dvou hlavních epizod - na počátek a konec týdne.

Průměrné teploty budou v rozmezí 5 až 10°C, naprší 3 až 18mm na Moravě a ve Slezsku, v Čechách 12 až 30mm.

Týden 6. až 12.11.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný, na východě lehce podprůměrný

MA 5.11.2017 13:52
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.15 sekund - 21 Dotazů(y) 3,751,922 návštěv