23.03.2017 09:10
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· O nás
· Aktuality
· Články
· Odkazy
· Fotoalbum
· Stahování
· Atlas oblaků
· Historie meteorologie
· Světové extrémy počasí
· Souhrn počasí
· Výstrahy
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Sezónní výhled
· Počasí na hory
· Hydrologická situace
· Sjízdnost řek
· Počasí na email
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Sníh
· Synoptické mapy
· Střednědobé předpovědi
· Meteogramy 1
· Meteogramy 2
· Meteogramy 3
· Meteogramy 4
· Počasí v ČR
· Teploty v ČR
· Srážky v ČR
· Počasí v Evropě
· Počasí ve Světě
· Počasí na stanicích
· Kamery ČR

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi
Kontakt
Latest News
Počasí Střídání stud...
Počasí Do pátku témě...
Počasí Studené a vlhké...
Počasí Klimatologické j...
Časopis Vyšlo 46. čísl...
Počasí Únor a zároveň...
Počasí Více sluníčka,...
Počasí Zima se příšt...
O nás ONLINE ROZHOVOR -...
Počasí Přelom ledna a ...
Poslední články
· Aktuální hydrologi...
· Zima 2016/2017
· Výhled z 21.3.2017
· Deštivá středa a ...
· Výhled z 19.3.2017
Programy
· Přehrady v ČR (PMo) [1]
· Informační zpráva... [1]
· Přehrady v ČR (PVl) [2]
· Přehrady v ČR (PLa) [2]
· Meteolisty č. 46 (P... [4]
Rychlý přehled počasí

MSG animace
Kde nás najdete

Statistiky webu
Novinek: 516
Článků: 2831
Komentářů: 14
Příspěvků: 0
Vláken: 0
Downloadů: 220
Zpráv v Shoutboxu: 292
Registrací: 8
Dnes je: 23.03.2017
Svátek má: Ivona
Photo cloud
Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Katalogy stránek

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

I poslední lednový týden bude mrazivý a suchý s teplotní inverzí
PočasíSITUACE Počasí nejen nad střední Evropou bude i po zbytek ledna určovat rozsáhlá oblast vysokého tlaku vzduchu. Do vyšších hladin atmosféry bude na našem území pronikat zejména od poloviny týdne teplý vzduch, v nižších polohách tak dojde k vyplnění území studeným vzduchem. V závěru týdne by se měl teplejší vzduch dostávat místy i do nižších poloh.

PŘEDPOVĚĎ Podle nejnovějších modelových prognóz to vypadá, že mrazivé počasí vydrží až do konce ledna. Určitě by mělo vydržet po celý příští týden, tedy cca do 28 či 29. ledna. Nicméně teploty budou hodně rozdílné, neboť na území ČR se bude udržovat inverzní zvrstvení atmosféry. V nižších polohách a údolích lze čekat nižší teploty, při vyjasnění i v podobě silného mrazu. Na vrcholech naopak teploty vystoupí přes den během druhé poloviny týdne i výrazněji nad bod mrazu, což způsobí velmi krátkodobou oblevu. V noci budou i v těchto oblastech teploty záporné, místy půjde o silnější mrazy. V polohách nižších či středních lze čekat trvalý výskyt nízké oblačnosti nebo také mrznoucích mlh. Za tohoto předpokladu bude v noci mráz mírnější, ale přes den naopak nedojde k takovému oteplení. Při slunečném počasí vystoupí teploty na horách či případně i jinde (tam bude ale takový stav počasí spíše ojedinělý) na hodnoty lehce nad bodem mrazu.

Noční teploty budou primárně při oblačnosti klesat na -4 až -10°C, při vyjasnění po celou noc či po většinu noci však dosáhnou -10 až -17°C. V údolích budou minima i podstatně nižší. Maxima dosáhnou při nízké oblačnosti -8 až -3°C, při vyjasnění ale -3 až +3°C s tím, že tepleji bude ke konci týdne.

I v tomto týdnu platí absence frontálních srážek, tzn. slabě sněžit či případně ve druhé polovině týdne i mrholit s namrzáním takových srážek a tvorbou ledovky může jen z nízké oblačnosti. Týden tak bude suchý. Změna přijde pravděpodobně až během dalšího týdne.

SHRNUTÍ Teplotně bude týden opět vybočovat od normálu směrem do záporných odchylek a to místy i výrazněji. Teploty budou ale značně rozdílné nejen z hlediska nadmořské výšky, ale i určitých lokalit v ČR (to můžeme pozorovat již o tomto víkendu). Srážkově bude počasí též významně vybočovat směrem do záporných odchylek.

Průměrné teploty v týdnu čekáme mezi -10 až -4°C, nasněží pouze maximálně 3cm sněhu nebo namrholí 3mm srážek.

Týden 23. až 29.1.2017 bude:

> Teplotně mírně podprůměrný
> Srážkově mírněvýrazně podprůměrný

MA 22.1.2017 13:39 (METEOROLOG ONLINE Vám na hlavní stránce v pracovní dny od 10.30 do 18.30 hodin opět nabídne stručné aktuality o počasí live od meteorologa ve službě)
Jsme tu pro Vás 6 let
O násDne 21.1.2011 byl oficiálně založen projekt Meteo Aktuality (byť pod tímto názvem vystupuje od června) a to na sociální síti Facebook. V červnu téhož roku byla založena webová stránka projektu, který má za úkol poskytovat informace z vědních oborů souvisejících s počasím. A to ne leda jaké informace, ale informace co nejpřesnější, zejména pak seriózní (jaké počasí bylo, je a bude zejména) a vzdělávat v oblasti vědních oborů především hydrometeorologie a klimatologie veřejnost pomocí vysvětlování souvislostí a teoretických základů (pro zájemce i hlubších) dle znalostí a zkušeností našeho týmu. Projekt má za úkol přinést na v dnešní době moderní síť internet z hlediska uvedených oborů pravdivé a kvalitní informace všeho druhu, vedle nepřeberného množství informací zavádějících, nepřesných či dokonce záměrně upravených pro bulvární účely. Cílem projektu není žádný zisk, žádné umělé způsoby zvyšování návštěvnosti ani jiné prakticky, včetně upřednostnění designu informačních prostředků pro podávané informace a ani jejich kvantita před kvalitou. Cílem je přínos kvalitních seriózních a přesných informací v podobě vlastní tvorby nebo s citací kvalitních a ověřených zdrojů v podobě podobně zaměřených projektů či případně národních meteorologických organizací a organizací pro klimatologii bez ohledu na to, kdo se je rozhodne poptávat. Vzhledem k tomu, že takových informací je na českém internetu i na internetu obecně dosti málo, je pro nás přínosem když takovéto informace poptá co nejvíce čtenářů (nejen od nás, ale i od shodně zaměřených stránek se shodným cílem).

Informace o počasí a souvislostech s ním přinášíme po celý rok každý den. Rádi Vám odpovíme na jakýkoli dotaz týkající se tématu a poskytneme Vám tak čas a v něm seriózní a co nejpřesnější informace, zajisté na základě dnešních možností v meteorologii. Informace poskytujeme ve formě různých služeb a na různých místech českého internetu. V posledních letech se zabýváme okrajově též životním prostředím a ochranou přírody a krajiny ČR.

Proč to děláme?
> POČASÍ A S NÍM SPOJENÉ JEVY NÁS BAVÍ A FASCINUJÍ
> CÍTÍME POVINNOST BUDOVAT DOBRÉ JMÉNO ČESKÉ METEOROLOGII, HYDROLOGII A KLIMATOLOGII NA ZÁKLADĚ VZTAHU K NIM
> CHCEME TÉŽ PŘINÉST V TĚCHTO OBLASTECH NA INTERNET PRAVDIVÉ INFORMACE
> MÁME SNAHU VEDLE OBECNÝCH SERIÓZNÍCH INFORMACÍ OBJASNIT I METEOROLOGICKÉ A JINÉ PROCESY, ANEB NEŘÍKAT JEN ŽE NĚJAK BYLO, JE A BUDE, ALE TAKÉ PROČ TAK JE A PŘINÉST TAK OBOHACENÍ TĚCH ZÁKLADNÍCH INFORMACÍ, KTERÉ MNOHDE CHYBÍ
> TÉŽ MÁME SNAHU HLOUBĚJI V OBORECH VZDĚLÁVAT A PŘEDÁVAT TAK TEORETICKÉ INFORMACE A TO ČÍM SE ZABÝVÁME DÁL

Otázku proč to vlastně děláme si možná někteří z Vás kladli, tady máte tedy jasnou odpověď.

Kde se dozvíte informace od nás?
> WEBOVÁ PREZENTACE (právě zde jste)
> EMAILOVÁ ADRESA info@meteoaktuality.cz
> STRÁNKA NA FACEBOOKU
> STRÁNKA NA GOOGLE+
> STRÁNKA NA TWITTERU (propojeno s Facebook stránkou z časových důvodů)

Toto jsou v současnosti hlavní místa, kde pravidelně poskytujeme informace (těžiště je zejména na webu, emailu a Facebooku). Na těchto místech jsou nejvíce poptávány a snažíme se zde zajistit provoz dle možností neustále. Ostatní stránky, na kterých existuje profil našeho projektu, jsou nyní využívány minimálně vlivem malého zájmu o naše informace na nich (primárně problém obecně nízké návštěvnosti dané sítě a nebo nízké poptávce právě po tomto druhu informací).

Děkujeme za veškerou doposud vyjádřenou chválu na naší adresu, určitě nám to v další práci velmi pomůže. Důležité je vědět, že informace najdou alespoň nějaké čtenáře. I když se v letošním roce nejedná o žádné kulaté výročí, není od věci přesné datum založení opět po roce připomenout.
Věříme ve spokojenost, MA

MA 20.1.2017 22:39
Velmi mrazivý, ale suchý týden
PočasíSITUACE Zpočátku týdne bude na naše území proudit i nadále studený a vlhčí vzduch. Během týdne se od západu až jihozápadu nad centrální Evropu nasune oblast vysokého tlaku vzduchu, která bude plně určovat počasí v celé střední Evropě po většinu týdne a bude na jeho konci jen pomalu ustupovat k východu. Po celé období bude na naše území pronikat od severu až severovýchodu mrazivý vzduch.

PŘEDPOVĚĎ V týdnu očekáváme opět zesílení mrazů a to nejen nočních, ale i denních. Mrazy zesílí zejména po polovině týdne. Díky vhodným podmínkám v anticykloně budou noční teploty často klesat pod -10°C, občas i pod -15°C i mimo horské oblasti. K takovým vhodným podmínkám přičítáme hlavně malou oblačnost a slabé či žádné proudění. Nízká oblačnost by se měla tvořit spíše ojediněle. Teploty by měly v nížinách vystoupit nad bod mrazu až na počátku dalšího týdne.

Nejnižší teploty klesnou v týdnu -4 až -10°C, po polovině týdne zejména při vyjasnění na -10 až -16°C. Při nízké oblačnosti bude pochopitelně tepleji, tento fakt rozpracují detailněji krátkodobější prognózy. Maximální denní teploty čekáme v rozmezí -7 až 0°C nejčastěji, po polovině týdne přechodně mezi -9 až -5°C.

SHRNUTÍ Týden bude oproti dlouhodobému normálu výrazně vybočovat co se týče teplot, ale i srážek, do záporných odchylek. Tam, kde nenapadne příliš sněhu (typicky Slezsko, jižní Morava, střední Polabí a jihozápadní Čechy či centrum Prahy), půjde o tzv. holomrazy.

Průměrné teploty se budou v týdnu pohybovat od -10 do -4°C, nasněží 3 až 10cm sněhu, na horách místy až 20cm.

Týden 16. - 22.1.2017 bude:

> Teplotně mírně podprůměrný
> Srážkově podprůměrný

MA 15.1.2017 12:29 (Nejen o mrazech opět pojedná od Po do Pá služba METEOROLOG ONLINE)
Zimní charakter počasí i v příštím týdnu, na SV zpočátku i silný mráz, občas zasněží
PočasíSITUACE V nevýrazném hřebeni tlakové výše od západu bude oblačnosti ubývat jen přechodně a nikoli na celém území. Během úterního dne postoupí od západu slábnoucí studená fronta, jejíž postup bude blokovat tlaková výše rozprostírající se nad Ukrajinou a Rumunskem. Během středy přejde naše území od západu okludovaná fronta spojená s hlubokou tlakovou níží se středem nad Skandinávií, za kterou k nám pronikne v přechodně čerstvějším jihozápadním až západním proudění o něco teplejší vzduch.

PŘEDPOVĚĎ Týden bude ve znamení pokračujícího zimního charakteru počasí s tím, že v první polovině týdne se budou objevovat celodenní mrazy i v nížinách, od čtvrtka budou vystupovat místy slabě nad bod mrazu. Od středních poloh čekáme trvalý mráz. zpočátku týdne půjde na SV/V země, zejména Slezsko a SV/V Morava o silné denní i noční mrazy. Občas se objeví sněžení a to zejména v úterý a poté během čtvrtka a sněžit by mělo stále ve všech polohách. Vývoj počasí od přelomu týdnů je zatím nejistý, proto budou důležité aktualizace prognózy v podobě týdenních výhledů.

Nejnižší teploty budou v týdnu klesat na -5 až -9°C v pondělí v Čechách, jinak do středy na -10 až -17°C při ojedinělém splnění vhodných podmínek (klidno, vyjasnění) i níže a to zejména středu, kdy by měl mráz vrcholit před příchodem okluze. Od čtvrtka lze čekat oproti zejména úterku a středě výrazné oteplení na +1 až -3°C a za studenou frontou poté klesnou teploty a noční se budou do konce týdne pohybovat od -2 do -9°C nejčastěji. Denní maxima čekáme od -10 do -5°C v úterý na celém území, v pondělí a ve středu na SV/V území a na ostatních místech od -2 do -8°C nejčastěji. Od čtvrtka do konce týdne čekáme maxim s postupným ochlazováním v rozmezí -4 až +3°C. Vzhledem k trvání mrazu lze čekat pokračování nárůstu ledových jevů na tocích, obzvláště na severovýchodě a východě země. I přesto před vstupem na led důkladně vyzkoušejte v místech, kde se na něm chcete pohybovat, jeho stabilitu. Nedoporučujeme vstupovat na zamrzlé vodní toky a vodní nádrže (rozhodně ne při zjevném poklesu hladiny vody pod ledovou vrstvu), i když se jeví led stabilně.

SHRNUTÍ Teploty doznají v týdnu větších změn, velkou změnou zaznamenáme zejména v období vrcholení mrazů (úterý odpoledne a noc na středu) a oteplením za okluzí (noc na čtvrtek a čtvrtek). Jinak bude celkově chladněji než by v tomto období mělo být.

Průměrné teploty se budou pohybovat od -10 do -5°C na SV/V země, na zbytku území od -7 do -2°C. Nasněží 8 až 20cm sněhu, na horách a na západě území místy až 30cm nového sněhu.

Týden 9. až 15.1.2017 bude:

> Teplotně mírně podprůměrný
> Srážkově průměrný

MA 8.1.2017 13:49 (Aktuality z dění v počasí Vám i v tomto týdnu poskytne jasně a stručně služba METEOROLOG ONLINE od Po do Pá cca mezi 10:30 až 18:30h)
První lednový týden přinese sněžení i silnější mrazy do všech poloh
PočasíSITUACE Za pondělní studenou frontou k nám začne pronikat od severu studený vzduch, který bude současně vlhčí. V polovině týdne ovlivní počasí ve střední Evropě oblast nízké tlaku vzduchu přesouvající se přes Skandinávii a s ní spojená studená fronta, která bude během dne postupovat přes naše území. Za ní zesílí kolem tlakové níže příliv mrazivého vzduchu od severovýchodu do centrální Evropy. Slábnout by měl tento příliv pravděpodobně na přelomu týdnů.

PŘEDPOVĚĎ V prvních lednových dnech čekáme zimní charakter počasí ve všech polohách, teplotní inverze se nevrátí. Od severovýchodu bude na naše území pronikat studený až postupně mrazivý vzduch a dočkáme se tak poprvé v nižších polohách významnějšího mrazu a současně také trochu vyšší sněhové pokrývky díky přísunu vlhkosti. Nejteplejším dnem bude pravděpodobně středa, kdy maximální teploty dosáhnout až 4°C, poté nás čeká ale silnější mráz i přes den. Vypadá to, že mrazy budou slábnout jak bude současně slábnout příliv mrazivého vzduchu na konci týdne. Dále je prognóza zatím velmi nejistá.

Nejnižší teploty klesnou na -1 až -8°C, při vyjasnění po celou noc ojediněle i níže a to do čtvrtka s tím, že ve středu se bude jednat o minima +1 až -4°C je na JV/V až -6°C. Od pátku lze čekat přechodně zesílení mrazu na minima -7 až -13°C ojediněle na sněhu při jasnu i méně, ale v neděli to vypadá na slábnutí mrazu. Tam ponechme zatím ale současně otazník. Maximální denní teploty čekáme mezi -4 až +2°C, ve středu vystoupí na 4°C. Od čtvrtka ale maxima vystoupí jen na -7 až -2°C, opět platí že během víkendu se bude oteplovat jak bude slábnout příliv mrazivého vzduchu a opět zde patří otazník, neboť není úplně jisté jak se bude cirkulace v tomto období přesně vyvíjet. Dnes to vypadá na zvýšení teplot v maximech na -3 až +2°C.

SHRNUTÍ Týden bude ale ve znamení zimy a to pravé ve všech polohách. Teploty budou dokonce často i slabě podprůměrné.

Týden 2. až 8.1.2017 čekáme:

> Teplotně podprůměrný
> Srážkově průměrný

MA 1.1.2017 14:03 (METEOROLOG ONLINE Vás bude opět od Po 2.1.2017 informovat na hlavní stránce v pravém panelu o aktuálním dění v počasí!)
Textová reklama

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory - a nebude vám horko

> Luckyart - reklamní agentura

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. Více v kartě NABÍZÍME nahoře. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.13 sekund - 29 Dotazů(y) 3,513,508 návštěv