20.06.2018 06:06
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· Aktuality
· O nás
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Hydrologický slovník
· Klimatologický slovník
· Předpovědní modely
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Aktuální oblačnost
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Předpověď konvekce
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Bouřky
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
Počasí Teplo do čtvrtka...
Počasí Přestávka od l...
Počasí Teplé a zejména...
Počasí Více srážek op...
O nás Kde, kdy a na co ...
Počasí Často slunečno,...
Počasí Studený a vlhč...
Počasí Teploty mírně n...
Počasí Květen začne te...
Počasí Po polovině týd...
Poslední články
· Výhled z 19.6.2018
· Ke čtvrtečním bou...
· Výhled ze 17.6.2018
· Tropy se vrátí, su...
· Výhled z 14.6.2018
Programy
· Meteosymboly 2018 - ... [7]
· Informační zpráva... [16]
· Meteolisty č. 51 (Z... [14]
· Ročenka 2017 [74]
· Informační zpráva... [48]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK


Sušší a teplé počasí, ke konci týdne místy konvekční srážky
PočasíMETEOROLOG ONLINE - Po až Pá 11:00 - 18:00

31.3.2017


16:45 Nyní je o něco tepleji v Čechách než na Moravě a ve Slezsku, nejvíce ve Staňkově, Neumětelech a Dobřichovicích či Průhonicích u Prahy a to 23-24°C. Zítra budou teploty velice podobné, zřejmě zcela shodné.
15:20 Jak bude o víkendu, hrozí srážky? Hrozí, ale budou velmi lokální. V sobotu je lze čekat k večeru na JZ/Z Čech v podobě místních přeháněk, ojedinělých bouřek. V neděli očekáváme přeháňky a ojediněle bouřky na více místech, kromě východní Moravy, Slezska a méně srážek bude také na severozápadě Čech. Teploty budou po oba dva dny příjemné, zejména v sobotu bude foukat kromě západu území čerstvý vítr i s nárazy 15-20m/s.
13:10 Nejtepleji je nyní na západě Čech, Karlovy Vary mají 20.6°C, kolem Prahy, Průhonice 20.2°C. Dále ale také v Pošumaví, Vimperk hlásí 20.1°C, nebo ve středním Polabí, kde Poděbrady měří 19.9°C. Během dalších 3-4 hodin se teploty zvýší zhruba o 3-5°C.
11:30 Dnes opět nad ČR nenajdeme, mimo málo významné oblačnosti vysokého patra zejména nad Vysočinou, žádnou oblačnost. Jasné počasí, k němuž se přidá vrcholící příliv teplého vzduchu, přinesou teploty do 23-24°C. To jsou hodnoty pro poslední březnový den významněji nadnormální.

30.3.2017


19:10 Vítr bude zítra foukat silnější ve východní polovině území, o rychlosti do 7-8m/s s ojedinělými nárazy do 15m/s. V sobotu bud, též zejména ve východní části republiky, o něco silnější. Projevovat se začne avizovaná změna počasí.
17:30 Zítra nás čeká velmi teplé počasí, pokořeno bude mnoho teplotních rekordů. Teploty vystoupí za jasného počasí na 19 až 23°C, ojediněle o několik málo stupňů výše.
16:45 Oblačnost se v ČR pomalu protrhává a její ubývání bude v nejbližší době od severozápadu pokračovat. Zítra už bude převládat většinou jasno nebo maximálně malá oblačnost, převážně vysokého patra. Chování oblačnosti můžete sledovat například na http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/sat/data_jsmsgview.html
12:45 Dnes teploty vystoupí o něco níže než včera a hlavně než zítra. Zítra nás čeká totiž nejteplejší den nejen týdne a měsíce, ale zatím nejteplejší od počátku roku. Velmi podobné teploty přinese ještě sobotní den, ale od západu se začne počasí kazit v souvislosti s přechodem vlnící se studené fronty.
12:00 Nad naším územím převládá hodně oblačnosti v podobě kombinace vysoké oblačnosti a oblaků nízkého patra. Oblačnost patří teplé frontě, srážky přináší nyní slábnoucí do severní části republiky.

29.3.2017


18:15 První frontální srážky se objevují v severozápadních a severních Čechách. Během dalších hodin jich bude přibývat a to hlavně v SV/V okrajových částech republiky. noční teploty budou vlivem velké oblačnosti vyšší, klesnou na 9 až 5°C s tím, že nejchladněji bude na západě země.
17:15 Nejtepleji je na jižní a jihovýchodní Moravě, kde převládá ještě zmenšená oblačnost. Strážnice hlásí 22.5°C, Lednice 21.7°C, Brod nad Dyjí a Pohořelice 21.5°C, Staré Město 21.3°C.
15:30 Srážková činnost studené fronty se přesouvá přes severovýchod Německa. Srážkově významná oblačnost se během večera dostane nad severní Čechy. Srážky budou ale slabé.
14:50 Nad ČR i nadále přibývá oblačnosti, jedná se převážně o oblaky nízkého patra Cumulus, směrem k S/SZ jsou oblaky spojeny a tvoří souvislejší vrstvu. Na severu a částečně ve středu republiky je a bude až zataženo.
11:25 Nejtepleji je na severu Moravy, na jihu Moravy, Čech a na SZ Čech. Teploty nyní stoupají k 17°C a to zejména v Opavě, Javorníku či Tušimicích.
10:15 Nad ČR převládá stále málo oblačnosti, ale již nikoli zcela jasno. Přes naše území putují jednotlivé pásy oblačnosti vyššího i nízkého patra uvozující studenou frontu. Nejvíce oblačnosti bude dnes v severní části republiky.

28.3.2017


19:15 Zítra vystoupí teploty do 20°C, ochlazení tedy téměř nebude znát. V oblastech s velkou oblačností a výskytem přeháněk (hlavně sever ČR), bude o něco chladněji. Jaké počasí bude v dalších i dubnových dnech, to ukáže dnešní výhled.
16:20 Kopisty s 22.5°C "předběhly" v dnešních maximálních teplotách Hanušovice a tepleji je už i na dalších stanicích, např. v Žatci, Teplicích, Děčíně a podobně. Pro zajímavost uveďme, že dnes vlivem intenzivního radiačního ochlazování sestoupily ranní minimální teploty ve Volarech a na Rokytské slati k -8°C.
15:15 Aktuálně nejvyšší teploty: 21.3°C Hanušovice, 21.2°C Kopisty, 21.0°C Neumětely a Teplice, 20.8°C Javorník, 20.8°C Dobřichovice, 20.7°C Tušimice a Děčín, 20.4°C Ústí nad Labem - Vaňov, 20.3°C Řež u Prahy a Byňov, 20.2°C Český Krumlov, Třebíč, Strojetice a Husinec, 20.1°C Troubsko, 20.0°C Vsetín, Jihlava - Huškové Dvory a Česká Lípa (údaje ke 14:00 SELČ).
13:15 Lokálně stoupají teploty nad 17°C, ojediněle nad 18°C. Nejtepleji je v severním výběžku Moravy, Javorník hlásí 19.3°C, Světlá Hora 18.8°C, dále na jihu Čech (např. Český Krumlov 18.6°C) a západně a jihozápadně od Prahy (např. Strojetice 18.2°C a Dobřichovice 18.1°C). V dalších 3-4 hodinách budou teploty mírně stoupat a zejména na těchto místech mohou lehce přesáhnout i 20°C.
10:20 Teploty dnes zejména na severozápadě Čech a ve středních Čechách lehce přesáhnou 20°C. Podobné budou ale i zítra a ve čtvrtek, jen o 1-2°C nižší. Vyšší budou i noční teploty, jednak vlivem přílivu teplého vzduchu a také vzhledem ke zvětšené oblačnosti.
10:00 Poslední zcela jasný den začíná nejen v ČR, ale v širším okolí. Tj. nejen střední Evropě. Jasno se na našem území změní k večeru místy na malou oblačnost v podobě první cirrovité oblačnosti. Zítra bude oblaků dále přibývat.

27.3.2017


18:30 Jak bylo již řečeno, zítra v Čechách mohou teploty dosáhnout až 21°C. Celý den bude jasno, postupně maximálně skoro jasno. V dalších dnech bude více oblačnosti, vyloučit nebude možno většinou ani srážky. Ale nečeká nás zas nějak nevlídné počasí.
17:30 Teplotní maximum si dnes drží stále stanice Hanušovice, nyní se 17.9°C. Podobně teplo je ale i v severozápadních Čechách, Kopisty, Teplice, Děčín hlásí kolem 17°C. Dnes je také tepleji například v Adršpachu v 500m n.m. 15.6°C, než v centru Prahy ve 190m n.m. 15.1°C.
14:40 Jediná oblačnost v ČR, kterou můžeme nyní pozorovat je okraj pásu přecházejícího přes Slovensko. Tento pás částečně zasahuje do Slezska. Počasí bude vybízet k procházkám venku ať už v podobě výletů v případě volna nebo malých procházek, např. cestou z práce, i zítra, ale ani závěr pracovního týdne nebude vyloženě nevlídný.
12:40 Nejtepleji je v Hanušovicích na severní Moravě a to 13.8°C, Varnsdorf v severozápadních Čechách a Javorník též na severní Moravě v jednom z výběžků našeho území hlásí 13.6°C. Teploty budou v dalších 4-5 hodinách stále stoupat a dnes dosáhnou nejčastěji 13 až 16°C. V dalších dnech bude o poznání tepleji, nejtepleji by mělo být v pátek a to až 22°C, ale nijak nízké teploty se nepředpokládají ani na víkend.
11:50 Nestává se často, ale dnes v přecházející tlakové výši přes střední Evropu máme na celém území jasno. Oblačnost nyní nenajdeme.


SITUACE Zpočátku týdne bude počasí u nás ovlivňovat tlaková výše, která se bude přesouvat k východu až jihovýchodu. Od jihozápadu až jihu k nám bude pronikat teplý vzduch. V polovině týdne se naše území ocitne v brázdě nízkého tlaku vzduchu. V té přejde přes střední Evropu okrajem teplá fronta. V brázdě nízkého tlaku vzduchu se budeme nacházet i na konci týdne.

PŘEDPOVĚĎ Slunečné počasí se bude během týdne měnit postupně zejména během dne n oblačné a místy se objeví přeháňky, ojediněle postupně při vyšších teplotách i slabé bouřky. V noci a ráno bude i ve druhé polovině týdne přechodně méně oblačnosti.

Nejnižší teploty klesnou na +3 až -2°C, během týdne zejména vlivem velké oblačnosti na 8 až 2°C. Maxima odpoledne vystoupí v pondělí na 11 až 15°C, během týdne většinou na 13 až 18°C a na konci pracovního týdne místy až na 20°C

SHRNUTÍ Týden by měl teplotně odpovídat normálu, srážek bude o něco méně. Srážky budou převážně lokální a slabší.

Průměrné teploty vystoupí na 3 až 10°C, naprší 5 až 15mm, na západě až 35mm.

Týden 27.3. až 2.4.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný (s lokálními rozdíly, více srážek na západě)

MA 26.3.2017 13:08
Sdílej to - Novinky
Sociální sítě:
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook Like:


Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.08 sekund - 23 Dotazů(y) 3,904,153 návštěv