20.06.2018 06:06
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· Aktuality
· O nás
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Hydrologický slovník
· Klimatologický slovník
· Předpovědní modely
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Aktuální oblačnost
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Předpověď konvekce
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Bouřky
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
Počasí Teplo do čtvrtka...
Počasí Přestávka od l...
Počasí Teplé a zejména...
Počasí Více srážek op...
O nás Kde, kdy a na co ...
Počasí Často slunečno,...
Počasí Studený a vlhč...
Počasí Teploty mírně n...
Počasí Květen začne te...
Počasí Po polovině týd...
Poslední články
· Výhled z 19.6.2018
· Ke čtvrtečním bou...
· Výhled ze 17.6.2018
· Tropy se vrátí, su...
· Výhled z 14.6.2018
Programy
· Meteosymboly 2018 - ... [7]
· Informační zpráva... [16]
· Meteolisty č. 51 (Z... [14]
· Ročenka 2017 [74]
· Informační zpráva... [48]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK


Střídání studeného a teplé počasí i nadále
PočasíMETEOROLOG ONLINE - Po až Pá cca 10:30 až 18:30

24.3.2017


16:00 O víkendu bude pěkné počasí. Ať se chystáte na výlet či exkurzi Dne otevřených dveří (viz nová aktualita výše), tak se vám bude hodit stručná předpověď počasí do dalších dnů - právě vyšla v novém článku. A stručně řečeno, o víkendu bude hezky.
14:45 "Sluníčka" v ČR pomalu od severu přibývá. Teploty v oblastech s alespoň trochu významněji protrhanou oblačností stoupají. Nyní nás tedy čekají příjemnější dny. Upozornit je nutné akorát na nižší ranní teploty v souvislosti s malou oblačností, které při celonočním intenzivním radiačním ochlazování mohou klesnout i v nížinách lehce pod bod mrazu, toto upozornění je směřováno zejména pro zahrádkáře. Ale každému, kdo se chystá brzo ráno ven se bude hodit trochu teplejší oblečení. Jinak bude počasí pěkné a klidné a nutno dodat, že i nižší ranní teploty k současnému období ještě zcela jistě patří.
13:35 Víte, že každý den po 13. hodině aktualizuje dle nejnovějších předpovědních podkladů podrobnou předpověď na druhý den dopředu obohacenou o doplňkové předpovědní prvky? Právě byla aktualizována ta na první víkendový den, bude počasí vhodné na jarní výlety do přírody? Zjistíte na stránce Předpověď na den.
12:30 Dnes je zatím nejtepleji na S/SZ Čech, neboť je tam oblačnost protrhána místy až na slunečno. Teploty tam jsou v rozmezí 9 až 11°C, podobně jako na střední a jižní Moravě, kde je příčinou teplejšího počasí také protrhaná nízká oblačnost.
10:45 Nízká oblačnost se od severu postupně protrhává. Okrajem na naše území zasahuje pás oblačnosti vyšších pater a to zejména do jihozápadní a jižní části Čech.

23.3.2017


18:25 Významnější ubývání oblačnosti lze čekat až během zítřejšího dne. I teploty se zítra už srovnají, vystoupí stejně jako v sobotu od 10 do 15°C. Se srážkami se budeme setkávat v dalších dnech spíše výjimečně a pokud, tak nebudou nijak rozsáhlé a intenzivní. První srážky přinese slábnoucí fronta v neděli. Více prozradí dnešní výhled na týden.
17:25 Vlivem zmenšené oblačnosti dnes vystoupil teploty na jihovýchodní Moravě až na 18.5°C, maximum zaznamenala stanice Štítná nad Vláří.
16:35 V Čechách se stále nachází přetvořená nízká oblačnost z frontální oblačnosti studené fronty. Ta kromě jižní a východní části republiky setrvá.
13:15 O poznání tepleji je na JV Moravy, kde panuje protrhaná oblačnost. Teploty tam vystupují na 14 až 17°C, na zbytku území jsou mezi 4 až 9°C, tedy podstatně nižší.
11:35 Nad ČR a okolím zůstává nízká oblačnost jen velmi zvolna se odsouvající zvlněné studené fronty. Oblačnosti bude dnes od jihu částečně ubývat, zatím většinou nikoli zcela do jasné či skoro jasné oblohy.
10:20 Dnes je Světový den meteorologie, ten můžete oslavit dodatečně třeba o víkendu a to v sobotu 25.3.2017 cca od 9 do 14 hodin na vybraných pracovištích ČHMÚ a státních podniků povodí společně se Dnem vody, který se vztahuje ke včerejšímu datu. Na pracovištích bude Den otevřených dveří a pracovníci Vás seznámí s jejich prací a činností daných oddělení. Další informace nabídne samostatní aktualita.

22.3.2017


18:30 V dalších dnech se budeme kromě první poloviny zítřka, často setkávat s malou oblačností nebo alespoň polojasnou oblohou. I o víkendu bude často polojasno, jen v oblasti slábnoucí fronty dojde ke zvětšení oblačnosti. Srážek bude minimum.
17:20 Od jihozápadu putuje přes Plzeňsko a okolí srážkové pásmo směrem do centrálních Čech. Mělo by slábnout.
16:10 Teplotní maximum hlásí Děčín s 9.4°C, dále Čáslav, Turnov, centrum Prahy a Hradec Králové s 8.5°C.
14:40 Frontální oblačnost se v Čechách přetváří na nízkou oblačnost druhu Sc, ze které jen místy slabě mrholí. Srážky postupně ustávají i na severovýchodě země. Protrhávání oblačnosti se bude dít zatím jen místy a spíše přechodně, zůstane velká oblačnost a to převládající nízká.
10:20 Teploty dnes dosáhnou při velké oblačnosti a srážkách jen hodnot kolem 7°C. Tam, kde srážky dříve ustanou, vystoupí k 9-10°C.
9:20 Dnes je Světový den vody a ta nám na většině území nyní padá z "nebe", lépe řečeno z oblaků zvlněné studené fronty zvolna se posouvající k východu až jihovýchodu. Právě na jihovýchodě území a nyní i na severozápadě je počasí beze srážek.

21.3.2017


19:15 Středa bude deštivá vlivem již několikrát zmíněné zvlněné studené fronty. Více srážek bude na JZ Čech a na SV/V území ČR obecně. Teploty budou situaci odpovídat, vystoupí nejčastěji do 9°C.
18:55 Srážkové pásmo studené fronty se zvolna blíží k naší západní a severozápadní hranici.
15:45 Srážky studené fronty se blíží k naší západní hranici, v podvečer je lze čekat v západní a severozápadní části republiky. budou dešťové, jak se bude ochlazovat, tak začnou přecházet na horách ve sněhové.
13:40 Nejtepleji je ve středním Polabí (Brandýs nad Labem 15.3°C) a na jižní či jihovýchodní Moravě (Lednice, Vizovice též 15.3°C). Odpoledne budou teploty ještě slabě stoupat. Zejména na jižní Moravě, kde dosáhnou i 18°C.
10:05 Velká oblačnost více oblačných pater v ČR přetrvá. Od západu až severozápadu postupuje studená fronta, přinášející srážky nad Německo, která se bude při postupu dále k východu vlnit.

20.3.2017


18:25 Zítra bude zpočátku i polojasno, ale od odpoledne postupně v Čechách a následně i jinde zataženo. Srážky se objeví až později odpoledne na Z/SZ, během večera pak na zbytku území. Den bude dosti teplý, zejména na jižní Moravě. Tam teploty stihnou dosáhnout i 20°C, takže za teplem nemusíte vyrážet z naše hranice, postačí-li Vám běžné jaro.
17:40 Nejméně oblačnosti z celé Evropy je nad Španělskem a Alpami či převážně malá oblačnost panuje i ve Středomoří. Nejtepleji je právě vedle pobřeží Jaderského moře v nejrozsáhlejší oblasti se slunečným počasím, tedy nad Španělskem. Tam dnes měří až 24-25°C.
16:30 Teplota je v ČR ve všech polohách, do nichž lze po pevné zemi vystoupat, nad 0°C - tzn. i na Sněžce. Do vyšších hladin atmosféry též proniká teplý vzduch a bude tomu tak do zítřejšího večera, kdy přejde studená fronta.
14:25 Dnes v 11:28 SEČ začalo astronomické jaro a tomu zatím odpovídá i počasí. Teploty budou v dohledné době překračovat i 15°C. Tato hodnota je obecně považována za tzv. jarní teplotu. Studené vpády za studenými frontami budou ale patřit k počasí i v dalších týdnech. První okusíme hned ve středu.
12:40 Nejtepleji je na jižní Moravě, Kobylí hlásí 16°C, podobně jako Brod nad Dyjí, Lednice a Dyjákovice. Zítra by v těchto lokalitách mohlo být dosaženo až 20°C. Čechy bude již tou dobou ovlivňovat studená fronta, alespoň svou oblačností.
11:45 Nad naší republikou převládá velká oblačnost jen v jižní části je místy nyní až polojasno. Za teplou frontou se ocitáme v teplém sektoru, který uzavře během zítřka fronta studená.


SITUACE Po přechodu teplé fronty k nám pronikne o něco teplejší vzduch od jihozápadu. Tento příliv uzavře studená fronta přecházející přes naše území od západu během úterý a noci na středu. V dalších dnech přejde přes střední Evropu nevýrazná oblast vysokého tlaku vzduchu a obnoví se příliv teplého vzduchu z jižních směrů. Tento příliv ukončí studená fronta o víkendu.

PŘEDPOVĚĎ Počasí bude vlivem častého přechodu front značně proměnlivé a to jak počasí na obloze (oblačnost, srážky) tak teploty. Očekáváme primárně více oblačnosti, jen přechodně polojasno. Srážky se objeví zejména na studených frontách, tedy ve středu a poté v závěru týdne (upřesníme). Teploty i srážky by měly být v celku ale průměrné.

Nejnižší teploty budou klesat na 8 až 2°C, za studenými frontami a zmenšené oblačnosti na +4 až -2°C. Maxima vystoupí na 10 až 16°C, ve středu a na konci týdne do 13°C, naopak v pátek opět zřejmě až k 18-19°C.

SHRNUTÍ Týden přinese v celku průměrné, avšak dosti proměnlivé počasí.

Průměrné teploty vystoupí na 3 až 10°C, naprší a na horách přechodně i nasněží 5 až 30mm/cm.

Týden 20. až 26.3.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný

MA 19.3.2017 14:08
Sdílej to - Novinky
Sociální sítě:
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook Like:


Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.08 sekund - 23 Dotazů(y) 3,904,155 návštěv