30.04.2017 14:53
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· O nás
· Aktuality
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Fotoalbum
· Atlas oblaků
· Historie meteorologie
· Světové extrémy počasí
· Souhrn počasí
· Výstrahy
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Hydrologická situace
· Sjízdnost řek
· Počasí na email
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Bouřky
· Počasí v ČR
· Teploty v ČR
· Srážky v ČR
· Počasí v Evropě
· Počasí ve Světě
· Počasí na stanicích
· Kamery ČR

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi
Kontakt
Latest News
Počasí Jarní a ustálen...
Počasí Ve středu dalš...
Počasí Uprostřed týdne...
O nás Velikonoční pro...
Počasí Pondělí témě...
Počasí Během týdne ná...
Počasí Sušší a teplé...
O nás Světový den vod...
Počasí Střídání stud...
Počasí Do pátku témě...
Poslední články
· Spadlé srážky a a...
· Výhled z 27.4.2017
· Sjízdnost k 27.4.2017
· Předpokládané sr...
· Výhled z 25.4.2017
Programy
· Informační zpráva... [0]
· Přehrady v ČR (POh) [0]
· Přehrady v ČR (POd) [1]
· Ročenka 2016 [2]
· Přehrady v ČR (PMo) [3]
Rychlý přehled počasí

MSG animace
Kde nás najdete

Statistiky webu
Novinek: 524
Článků: 2877
Komentářů: 14
Příspěvků: 0
Vláken: 0
Downloadů: 224
Zpráv v Shoutboxu: 292
Registrací: 7
Dnes je: 30.04.2017
Svátek má: Blahoslav
Photo cloud
Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Katalogy stránek

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK


Do pátku téměř beze srážek a postupně jarní teploty
PočasíMETEOROLOG ONLINE cca Po - Pá 10:30 až 18:30

17.3.2017


18:30 Na závěr je nutno konstatovat, že o víkendu nebude na venkovní aktivity příliš vhodné počasí. Oproti dnešku a včerejšku lze čekat ochlazení, časté srážky a hlavně zítra silný vítr s nárazy. Od pondělí by se mělo počasí zlepšit. V nové aktualitě pokračuje služba opět v Po 20.3.2017.
18:00 Dále na frontě putuje od severozápadu déšť a konvekce rychle ustává. Srážky budou během noci také přechodně ustávat. Další ale už putují z Británie, jejichž postup lze v dalších hodinách sledovat například na radaru Německa nebo západní Evropy.
17:35 V ČR se tvoří v oblasti studené fronty a těsně před ní konvekční srážky v podobě přeháněk a také bouřek. Nejvyšší teploty nyní registrujeme na jižní Moravě a na jihu Čech. právě tam je největší pravděpodobnost výskytu bouřky.
15:40 Srážky studené fronty putují Německem a blíží se k naší severozápadní hranici. Během následujících hodin vstoupí na naše území a budou putovat přes Čechy k jihovýchodu.
12:40 Kdy přijdou do ČR první srážky a jak budou vydatné? To můžeme ve vztahu k této situaci sledovat nejlépe na radaru Německa, například v provedení na Wetteronline a zjistíte, že fronta nepřináší nyní žádné významnější srážky. V souladu s předpovědí, například regionální dle modelu Aladin vidíme, že dnes skutečně v ČR ještě příliš srážek nebude. Podíváme-li se dále, zjistíme že zítra a znovu během neděle jich bude ale už podstatně více. Proč? Přes ČR bude putovat další frontální systém, viz například synoptická mapa od ČHMÚ.
12:05 Nejtepleji je v jižních Čechách, kde ještě není příliš mnoho vysoké oblačnosti. Husinec hlásí 16.5°C, podobně Plzeň, Dobřichovice či také Čáslav.
11:20 Naše území pokrývá kromě jižní části vysoká oblačnost uvozující studenou frontu. Samotná fronta postupuje přes Německo a vyznačuje se úzkým srážkovým pásem.

16.3.2017


19:10 Jasné počasí lze zítra čekat jen ráno, během dne začne postupně přibývat oblačnosti a odpoledne bude na většině území již zataženo. Od SZ se přidají srážky. Teploty tak stačí vystoupit na vyšší hodnoty spíše na JV/V území než na SZ/JZ.
17:10 Nejtepleji je od Prahy na jihozápad a severozápad a to až 16.5°C, nejvyšší teploty hlásí Staňkov, Žatec, Dobřichovice, Plzeň a další stanice v okolí.
13:25 Zítra bude velmi teplo, až 19°C a ojediněle více. V sobotu se počasí ale značně změní, změna přijde už zítra během odpoledne a večera od Z/SZ.
12:10 Zejména v Čechách by se dnes mohla teplota dostat nad 15°C, nejtepleji je zatím na Plzeňsku, v okolí a na Teplicku a to přes 13°C.
11:05 Tlaková výše postoupila nad střední Evropu a na naše území tak vládne jasno, skoro jasno. Na obloze najdeme zejména střední oblak hezkého tvaru, jde o oblaky Altocumulus lenticularis. Ty jsou viditelné například ze Sněžky, pozorovat je lze pomocí kamer třeba nad Krkonošemi http://kamery.humlnet.cz/cz/kamery/.

15.3.2017


18:10 v noci převládne postupně polojasno nebo i skoro jasno. Teploty za klidného počasí a malé oblačnosti klesnou k bodu mrazu, nejčastěji na +3 až -1°C. Poté nás čekají o něco teplejší rána, lehce mrazivé ráno se objeví patrně v neděli - zpřesníme.
16:05 Jediným dnem, kdy se udrží na většině území slunečno či maximálně polojasno bude zítřek. V pátek je třeba počítat během dne už se zhoršením počasí a to vedle ostatních vlivů se zcel zataženou oblohou.
14:45 Vysoká či střední oblačnost od SZ ubývá a převládá nízká kupovitá oblačnost, které také postupně od SZ ubývá. Nejtepleji je ve středních a severozápadních Čechách a to až 14°C. Zítra by se mohly teploty v těchto lokalitách dostat již nad 15°C a v pátek dosáhnout i 20°C.
10:20 Dnes teploty vystoupí opět jako včera do 13°C, jen ojediněle výše. Odpoledne bude postupně méně oblačnosti.
10:05 Velkou oblačnost přináší na naše území v tlakové výši slábnoucí studená fronta. Proto nečekejme žádné významné srážky. Pokud se srážky objeví, půjde o mrholení či přechodně slabý déšť.

14.3.2017


19:15 V pátek se dočkáme 17-18°C, ojediněle může být dosaženo až 20°C podobně jako 4. března. Pokořeny budou zřejmě některé teplotní rekordy. V pátek bude ale už současně přibývat oblačnosti a během dne se dostaví také srážky.
16:15 Zítra přejde naše území opět studená fronta a teploty se tak oproti dnešku prakticky nezmění. Významnější oteplení nastane ve čtvrtek s nástupem tlakové výše nad střední Evropou.
14:40 K přechodnému protrhávání oblačnosti bude v dohledné době docházet na severozápadě Čech. Oblačnost patří slábnoucí okluzní frontě. Co se týče vlivu zítřejší teplé fronty, resp. jejího okraje, přinese jen slabé místní srážky v podobě deště či mrholení.
13:10 Méně oblačnosti je na Moravě a ve Slezsku, kde panuje místy až slunečno. Nejtepleji je na jižní Moravě, severozápadě Čech, kolem Prahy a v jihozápadní části Čech. Tam teploty dosahují 12°C.
9:40 Na území ČR převládá střední a vysoká oblačnost, místy protrhaná i na polojasno. Podobné to bude i během dne. Srážky přinese oblačnost pouze velmi ojediněle a slabé.

13.3.2017


18:30 Ani zítřejší noc nebude nijak teplá, teploty klesnou nejčastěji na +2 až -2°C. Při delším protrhání oblačnosti budou dosaženy nižší hodnoty rozmezí a naopak.
17:15 Hodně oblačnosti přetrvá po celou noc i po většinu zítřejšího dne, jen místy může být až polojasno. Půjde zpravidla o oblačnost střední či vysokou bez produkce srážek. Sluníčko bude oblačnost ale občas i zcela zastiňovat.
15:30 V Evropě je nejtepleji v Itálii, na jihu Francie a na severovýchodním pobřeží Černého moře. Lokálně v těchto oblastech dosahují teploty 17 až 21°C. Teplejší místa na území Evropy zatím nenajdeme.
14:30 Zítra bude foukat o něco rychlejší vítr, oproti dnešnímu vánku či slabému větru do 4m/s, půjde o vítr mírný do 7ms severozápadního či zpočátku severního směru. Během odpoledne se vítr začne stáčet na západní.
12:50 Nejtepleji je na JV/J Moravy a to až 11°C. V dalších dnech, až do pátku, se bude každý den postupně oteplovat. Na konci pracovního týdne se odpolední maxima někdy i dosti přiblíží 20°C.
11:45 Nad ČR převládá vysoká oblačnost přibývající od severu až severozápadu. odpoledne jí bude až zataženo.


SITUACE Zpočátku týdne bude počasí ve střední Evropě pod vlivem oblasti vysokého tlaku vzduchu, zasahující na naše území svým výběžkem od jihozápadu, který bude následně slábnout. Ve středu ovlivní počasí ve střední Evropě v tlakové výši slábnoucí frontální rozhraní, za kterým do centrální Evropy pronikne teplý vzduch od jihu. Jeho příliv ukončí přechod studené fronty o víkendu.

PŘEDPOVĚĎ Následující týden přinese teplejší počasí, ale také sušší. Do pátku lze čekat počasí převážně beze srážek se stoupajícími teplotami. V pondělí bude znát ještě studené proudění, na konci pracovního týdne budou teploty ale vyloženě jarní. Studená fronta je o víkendu opět mírně sníží. zpočátku týdne nás čekají studené až lehce mrazivé noci, na konci týdne naopak dosti teplé.

Nejnižší teploty budou tedy zpočátku klesat na +2 až -4°C, během týdne na 6 až 0°C a na jeho konci vlivem velké oblačnosti na 9 až 4°C. Maxima čekáme kromě pondělí na 7 až 13°C, v pondělí do 10°C. Na konci pracovního týdne až 17°C.

SHRNUTÍ Týden bude odpovídat co do teplot normálu či bude o něco málo tepleji, srážek bude zpočátku málo, konec týdne toto období vykompenzuje.

Průměrné teploty vystoupí na 2 až 10°C, naprší či zpočátku od vyšších poloh nasněží 10 až 40mm/cm.

Týden 13. až 19.3.2017 bude:

> Teplotně průměrnýslabě nadprůměrný
> Srážkově průměrný

MA 12.3.2017 13:58
Sdílej to - Novinky
Sociální sítě:
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook Like:


Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Textová reklama

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory - a nebude vám horko

> Luckyart - reklamní agentura

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. Více v kartě NABÍZÍME nahoře. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.12 sekund - 31 Dotazů(y) 3,542,509 návštěv