20.06.2018 06:06
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· Aktuality
· O nás
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Hydrologický slovník
· Klimatologický slovník
· Předpovědní modely
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Aktuální oblačnost
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Předpověď konvekce
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Bouřky
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
Počasí Teplo do čtvrtka...
Počasí Přestávka od l...
Počasí Teplé a zejména...
Počasí Více srážek op...
O nás Kde, kdy a na co ...
Počasí Často slunečno,...
Počasí Studený a vlhč...
Počasí Teploty mírně n...
Počasí Květen začne te...
Počasí Po polovině týd...
Poslední články
· Výhled z 19.6.2018
· Ke čtvrtečním bou...
· Výhled ze 17.6.2018
· Tropy se vrátí, su...
· Výhled z 14.6.2018
Programy
· Meteosymboly 2018 - ... [7]
· Informační zpráva... [16]
· Meteolisty č. 51 (Z... [14]
· Ročenka 2017 [74]
· Informační zpráva... [48]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK


Studené a vlhké západní proudění
PočasíMETEOROLLOG ONLINE - Po až Pá 10:30 - 18:30
Příští online informace: 13.3.2017 11:30

10.3.2017


18:25 V příštích dnech lze čekat na horách převážně zimní počasí a sněhové podmínky tak zůstanou většinou dobré. Síh je ale většinou zmrzlý, přes den by v minulých dnech vlhký. V dalších dnech je třeba čekat zmrzlý sníh či firn. Více o sněhových podmínkách se dozvíte ve včerejším výpisu sněhových podmínek, viz články. Přejeme hezký, i když chladnější (odpovídající teplotně ale zcela současnému období) víkend. MA.
16:50 oblačnost se v Čechách od severozápadu více protrhává a místy tak převládá již polojasno. Tento trend by měl pokračovat. Také vítr oproti dopoledním hodinám výrazně zeslábl.
15:20 Hodně oblačnosti a srážek a intenzivní vpád studeného vzduchu od severu - předpověď z konce minulého týdne X málo oblačnosti, srážky pouze ojediněle a o něco mírnější příliv studeného vzduchu - předpověď aktuální. Původně to vypadalo, že konec týdne bude ve znamení bohatých srážek (zejména z pohledu lokálního) se sněžením i v nížinách. Dnes ale již víme, že srážky lze od víkendu téměř vyloučit a oblačnosti bude častěji spíše méně než více. Ani ochlazení nebude tak razantní, jak to ještě vypadalo na přelomu týdnů.
14:20 Vítr bude slábnout a oblačnosti bude s večerem ubývat přechodně i na skoro jasno. V noci na zítřek tak budou vhodné podmínky pro výskyt slabého mrazu.
12:00 V ČR fouká čerstvý vítr většinou o rychlosti 5 až 9m/s s nárazy 10-15m/s, jen ojediněle vyššími. Vítr bude postupně slábnout, zejména během večera. Na naše území se rozšiřuje oblast vysokého tlaku vzduchu od jihozápadu a ta bude odpovědna za uklidnění proudění a také ubývání oblačnosti.
11:00 Včera večer a v noci se na území ČR objevily slabé jarní bouřky na okluzní frontě. Čerstvé severozápadní až severní proudění, které k nám nyní za frontou začíná přinášet studený vzduch bude slábnout. Pod Krušnými horami můžeme pozorovat hezky zvlněnou nízkou oblačnost, nejlépe patrná je na snímku z družice MSG.

9.3.2017


18:20 Večer čekejte hlavně v SZ/S části ČR déšť, od vyšších poloh opět sněžení. Přechází další okluzní fronta. Zítra budou mít srážky charakter přeháněk a budou postupně ustávat.
17:25 V Německu se vedle deště a přeháněk vyskytují také bouřky, zejména ve střední části země. Tam se nachází bohatá kupovitá oblačnost. V severní části země se vyskytuje silný déšť.
16:40 Oblačnost se nad ČR místy protrhává a převládá polojasné počasí. Teploty jsou nejvyšší typicky na jižní Moravě, v severozápadních Čechách a v okolí Prahy s hodnotami 11-12.5°C. O poznání chladnější je například severní Morava či Slezsko, kde vládne většinou zataženo nízkou oblačností.
13:20 Hranice sněžení se zítra bude pohybovat kolem 500m n.m., o víkendu postupně s dalším ochlazováním klesne pod 500m. Smíšené srážky či případně sněhové či krupicové přeháňky je nutno čekat již kolem 300m n.m.
12:15 Sněhu je na horách stále hodně a i přes časté teplé počasí jsou na horách stále dobré sněhové podmínky. Sníh je často vlhký a zmrzlý, ale to lyžování nijak nebrání. V dalších dnech bude častěji zmrzlý, na horách totiž převládne zimní charakter počasí. Jaké jsou podmínky aktuálně a jaký je výhled? Právě vyšel výpis sněhových podmínek jak vždy ve čtvrtek, viz nové články.
11:00 Přes naše území přešla v noci okludovaná fronta, která přinesla plošnější srážky. V Čechách a na Vysočině spadlo do dnešního dopoledne většinou od 3 do 9mm, ojediněle až 13mm srážek. Nad ČR nyní převládá nízká kupovitá oblačnost a ta může produkovat přeháňky, ale spíše slabé.

8.3.2017


18:30 V noci čekejte od západu na většině území déšť, od středních poloh smíšené nebo sněhové srážky. V noci a ráno se mohou objevit smíšené srážky i v polohách nižších.
18:00 Přechodné oteplení nastane právě zítra po přechodu teplé fronty systému, maxima dosáhnou 8 až 12°C. V pátek je čekáme už většinou do 9°C a ještě o něco chladnější by měl být víkend. Vyplývá to z nejnovějších modelových podkladů.
15:10 První srážky se blíží k naší západní hranici, sledovat jejich postup přes naše území můžete v aplikaci http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/rad/data_jsradview.html, při postupu Německem pak například v aplikaci http://niederschlagsradar.de/ či komplexní pohyb oblačných systémů produkujících srážky nad Evropou v aplikaci Wetteronline/wetterradar.
14:45 V západní části Čech se na obloze setkáváme již s kompaktní oblačností vysokého patra, která uvozuje okluzní frontu. Oblačnost se začíná nasouvat i do centrálních Čech, kde zatím není nijak hustá. Pod ní se ale nachází oblačnost nízkého patra. V dalších hodinách se na západě objeví i oblačnost srážkově významná na samotné frontě.
10:15 Na území ČR převládá místy jasno či skoro jasno, nyní se začíná vlivem slunečního svitu nevýraznou konvekcí tvořit nízká kupovitá oblačnost. Odpoledne bude až oblačno. Frontální oblačnost se srážkami je nad Německem, kde se nachází frontální systém, následně půjde o okludovanou frontu. Ta promluví do počasí na západě Čech srážkami večer.

7.3.2017


19:15 Srážková činnost od západu až severozápadu ustává. Oblačnost se protrhává a bude protrhávat i nadále, místy až na skoro jasno.
16:20 Zítřejší minima klesnou za podpory malé oblačnosti nejčastěji na +1 až -3°C, čeká nás po delší době mrazivé ráno. Naposledy klesly v nižších polohách teploty pod bod mrazu v sobotu. Další noci budou opět o poznání teplejší.
15:10 Nejvíce přeháněk nyní registrujeme na Vysočině a v jižních Čechách. V některých padají vlivem výskytu studeného vzduchu ve výšce i sněhové krupky. Po krátké přestávce čekáme další srážkovou činnost a to zítra večer. Příčinou bude přechod frontálního systém ze západní Evropy.
13:10 Srážky přecházejí spíše do přeháněk, oblačnosti zůstává stále hodně. Nejtepleji je na jižní a střední Moravě a to kolem 8-9°C, jinak se teploty pohybuje od 4 do 8°C maximálně.
9:15 Okludovaná fronta přináší na naše území místy déšť, od středních a vyšších poloh jde o smíšené až sněhové srážky. Mělo by tomu tak být i nadále, odpoledne lze čekat přechod k přeháňkám.

6.3.2017


18:15 Noční minima klesnou nejčastěji na +4 až -1°C, ještě chladnější bude středeční ráno vlivem menšího množství oblačnosti. Přeháňky budou na území ČR nyní přechodně ustávat, ve druhé polovině noci jich začne opět přibývat.
17:45 I zítra je nutno počítat s přeháňkami nebo zpočátku i občasným deštěm, od vyšších poloh půjde o smíšené či sněhové srážky. Do středy se bude naše území ocitat ve studeném a vlhkém západním proudění.
16:20 Nejtepleji je na jižní Moravě, v okolí Prahy a v Polabí a to 10-11°C. Velmi podobné maximální teploty nás čekají zítra. V oblasti přeháněk je nutné počítat s přechodným poklesem teploty.
14:35 Nad naším územím se vyskytuje řada přeháněk, v jižním pohraničí byly přechodně detekovány i ojedinělé bleskové výboje. Jde o první slabé jarní bouřky pro tento typ proudění typické.
12:40 Dnes i zítra se teploty v maximech zastaví na 10°C maximálně, větrné počasí se zatím nevrátí, i když zcela klidno také čekat nelze a to zejména na otevřeném prostranství a v údolích řek.
11:45 Hodně oblačnosti, která je místy protrhána hlavně na jihu Čech a na Vysočině, přináší zejména do centrální části ČR mrholení či slabý déšť. Se slabými srážkami je třeba počítat nejen během dnešního dne, ale také zítra.


SITUACE Počasí v ČR bude v první polovině týdne ve znamení přílivu chladného a vlhčího vzduchu od západu. V tomto proudění bude přes naše území putovat jednotlivé frontální systémy spojené s cyklonami. Ve druhé polovině týdne se od jihozápadu rozšíří do střední Evropy oblast vyššího tlaku vzduchu a pronikne k nám od jihozápadu až jihu teplý vzduch. Toto proudění ukončí během víkendu přechod studené fronty.

PŘEDPOVĚĎ V týdnu můžeme čekat typické počasí pro první polovinu března, kdy bude docházet k častým přílivům chladného vzduchu od západu mez krátkými přílivy teplého vzduchu z jižních směrů. Ve chladném vzduchu od západu bude také více vlhkosti a proto je nutno čekat převážně oblačné počasí častěji se srážkami. Méně srážek a oblačnosti čekáme od čtvrtka do soboty, což bude současně období s nejvyššími teplotami.

Nejnižší teploty budou klesat na 6 až 1°C, při vyjasnění v první polovině týdne až k -2°C a naopak v přílivu teplého vzduchu na přelomu pracovního týdne a víkendu na 9 až 4°C. Maximální denní teploty lze čekat v intervalu 5 až 11°C, v přílivu teplého vzduchu v rozmezí 9 až 14°C.

SHRNUTÍ Počasí bude více méně odpovídat normálu pro první březnové dny.

Průměrné teploty čekáme v rozmezí 2 až 8°C, naprší či od vyšších poloh převážně nasněží 5 až 25mm, na hřebenech hor hlavně na severu až 40mm srážek.

Týden 6. - 12.3.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný

MA 5.3.2017 13:49
Sdílej to - Novinky
Sociální sítě:
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook Like:


Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.08 sekund - 23 Dotazů(y) 3,904,151 návštěv