20.06.2018 06:05
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· Aktuality
· O nás
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Hydrologický slovník
· Klimatologický slovník
· Předpovědní modely
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Aktuální oblačnost
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Předpověď konvekce
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Bouřky
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
Počasí Teplo do čtvrtka...
Počasí Přestávka od l...
Počasí Teplé a zejména...
Počasí Více srážek op...
O nás Kde, kdy a na co ...
Počasí Často slunečno,...
Počasí Studený a vlhč...
Počasí Teploty mírně n...
Počasí Květen začne te...
Počasí Po polovině týd...
Poslední články
· Výhled z 19.6.2018
· Ke čtvrtečním bou...
· Výhled ze 17.6.2018
· Tropy se vrátí, su...
· Výhled z 14.6.2018
Programy
· Meteosymboly 2018 - ... [7]
· Informační zpráva... [16]
· Meteolisty č. 51 (Z... [14]
· Ročenka 2017 [74]
· Informační zpráva... [48]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK


Únor a zároveň zimu zakončí hodně srážek, převážně teplé počasí a déšť i na horách - zahrozí povodně?
PočasíMETEOROLOG ONLINE Po - Pá 10:30 až 18:30 hodin - rychle stručně a aktuálně o počasí

24.2.2017


18:15 Silný vítr je minulostí, stejně tak prozatím i vysoké teploty. čera vystoupily v jižních Čechách k téměř 18°C a to později odpoledne či v podvečer. Oteplovat se začne opět během neděle, ale více přes 10°C se teploty v dohledné době nedostanou. příští týden to vypadá v prvních dvou dnech na maximálně 11°C, poté přijde ochlazení. Maximální teploty a nárazy větru byly právě zpracovány v novém článku. Příjemný poslední únorový víkend všem!
16:50 Nejtepleji je na jižní Moravě a to 8°C maximálně. zítřejší maximální teploty vystoupí většinou do 7°C, včetně jižní Moravy. Nedělí budou už o něco vyšší, dosáhnou 10-11°C. Méně oblačnosti a téměř beze srážek bude v sobotu, ráno bude mrazivo s až -4°C. V neděli bude oblačnosti hodně a místy lze čekat občasné, postupně opět převážně dešťové, srážky.
15:30 Přeháňková činnost ve značně proměnlivé oblačnosti. Takové je páteční počasí za studenou frontou v ČR a okolí. Až slunečno může během několika minut střídat poměrně intenzivní smíšená, sněhová přeháňka či přeháňka s krupkami. Večer budou přeháňky ustávat a dojde k vyjasnění.
12:45 Nejčetnější i nejintenzivnější jsou přeháňky nyní v jihozápadní části Čech a na pomezí Vysočiny a východních Čech. Jsou sněhové, pod 400m smíšené nebo v podobě sněhových krupek, typického druhu přeháňkových srážek ve studeném severozápadním proudění. tímto typem počasí se často setkáváme na přelomu podzimu a zimy a zejména na přelomu zimy a jara, což je aktuální období.
11:10 V ČR se vyskytují přeháňky, které jsou smíšené nebo sněhové i v nižších polohách. V postupně slábnoucím studeném severozápadním proudění je lze čekat i během dnešního dne. Nejrychlejší vítr nyní fouká na Sněžce a to 25m/s v průměrné rychlosti, nárazy činí v této lokalitě 40m/s. Milešovka a Červená u Libavé hlásí 25m/s, Lysá hora 24m/s. Silný vítr začne slábnout po poledni.

23.2.2017


18:25 Během pozdního večera bude od západu s blížící se výraznou změnou vzduchových hmot nad naším územím zesilovat západní vítr na silný až místy velmi silný s nárazy 15-30m/s, na horách i více. Nejsilnější vítr čekáme v noci a v pátek ráno v Čechách, zejména na jihozápadě, západě a severozápadě. Aktualizována byla informace na stránce Výstrahy.
17:10 V ČR platí na tocích několik 1.SPA a dva 2.SPA a to na Jizeře v profilu Bakov nad Jizerou a na Ploučnici v profilu Stružnice. Nejvíce povodňových stupňů platí na východě, severu a severozápadě Čech. Více informací s výpisem míst s platností SPA připravujeme do článku.
14:55 Nejtepleji je v jižních a jihozápadních Čechách či na jižní Moravě, jak pravila předpověď. Nyní odpoledne se tam protrhává oblačnost místy až na slunečno a teploty se dostávají k jarním 14 až téměř 16°C.
12:10 vodní toky klesají a klesat budou. Jen některé mohou vlivem tání ještě zakolísat (v podobě přechodného vzestupu) v posledních hodinách před ochlazením, které přinese během večera a noci studená fronta. Pokles neplatí zatím pro střední a dolní části větších toků, kde je očekáván pozvolnější vzestup do zítřejšího odpoledne nebo podvečera. Jde o 1.SPA, ojediněle 2.SPA. Nejvyšší, 3.SPA), se objevil pouze v nočních a ranních hodinách lokálně a přechodně. Nejdéle platí na Labi na stanici Brod (pod VD Les Království) kde byl v noci vlivem manipulace navýšen odtok přechodně na index Q2. Brzy bude ale už odvolán, neboť odtok je od rána snižován.
11:15 Velká oblačnost přináší do Čech slabé srážky. Vítr nyní přechodně zeslábl, před výraznou studenou frontou začne během večera opět sílit.

22.2.2017


19:25 Sever Čech ovlivňuje zmíněná fronta srážkami, ty podpoří odtávání sněhu a přidají do tamních povodí vody. Na S/SZ Čech tak mohou být v noci a zítra ráno dosaženy místy 2.SPA, jinde převážně 1.SPA a méně četně. Zítra teploty vystoupí do 12°C, díky počasí beze srážek na jihu až k 15°C.
17:25 Jak se rozsáhlé pásmo studené fronty přesouvá přes Německo nad naše území a jak se bude chovat dále můžete sledovat na přehledném zpracování německého radaru například zde http://niederschlagsradar.de/ nebo na celkovém přehledu oblačnosti a radarových dat nejen v celé Evropě zde Wetteronline.de/wetterradar
16:00 Další vlna zvyšování vodních stavů toků v ČR začíná po přechodu první části dalšího systému, teplé fronty. Ta přešla naše území ráno a dopoledne. Nyní se výrazněji otepluje i ve vyšších polohách. Stoupat tak budou vodní toky odvodňující zejména podhůří Orlických hor, Krkonoš, Jizerských hor, Krušných hor a Jeseníků s možností dosažení nižších SPA v jejich horních a maximálně středních částech.
15:00 Nejtepleji je na jižní Moravě a ve středním Polabí a to až 12.5°C. Podobné či o něco málo vyšší teploty, ale zejména na jihu území ČR, čekejme i zítra.
14:30 Studená fronta putuje přes střední a severní Německo, svou poměrně rozsáhlou srážkovou činností ovlivní zejména severní část našeho území v noci na zítřek.
9:55 Přes naše území přešla teplá fronta dalšího systému a od západu až jihozápadu k nám v zesilujícím proudění proniká opět teplý vzduch a pronikne během dne do všech poloh na celém území. Morava je nyní o poznání chladnější s 0 až 4°C, Čechy hlásí 5 až 9°C nejčastěji, ojediněle i více. Další srážky přinese studená fronta systém k večeru. Hladiny toků budou v závislosti na srážkách a dalším tání kolísat, významně stoupat by ale neměly. Sledujte naše Výstrahy před nebezpečným počasím.

21.2.2017


19:05 Přeháňky se vyskytují nyní na území ČR ojediněle, zejména v oblasti Šumavy a Beskyd. Jihozápadně míjí naše území řada přeháněk a směřuje k JV. Podobnou situaci lze čekat na území ČR i v noci. Více srážek přijde od SZ nad ránem.
16:20 Stavů bdělosti přibývá a bude přibývat. Vodní toky od vyšších poloh nyní přechodně klesají a klesat budou zejména na S/SV, vlivem zmíněného ochlazení viz níže. Nyní stoupají toky zejména na jihu a jihozápadě Čech a na Moravě, kde místy převládají stále četnější ledové jevy.
15:50 Nejtepleji je ve středním Polabí, na jihu a jihozápadě Čech a na jihu Moravy a to 11-12°C. V noci teploty klesnou většinou pod 6°C, na S/SV území dokonce i pod 4°C a tání se tam tedy zmírní či přechodně zastaví. Hlavně tam, kde se teploty přiblíží k 0°C. Nejchladněji bude na Moravě a ve Slezsku s minimy +3 až 0°C nejčastěji.
14:50 V ČR převládá kupovitá oblačnost druhu Cumulus. Tyto oblaky produkují typické přeháňkové srážky. Mezi nimi může být přechodně i slunečno. Od SZ je v ČR srážek nyní méně. Podíváme se na vodní toky, které budou nyní jedním z hlavních témat, resp. vývoj a nich. Na Vysočině a na Moravě nyní místy komplikují tání ledové jevy v korytech toků a ucpávají je. Významněji začínají stoupat už i vodní toky v horských polohách.
14:05 Nejvyšší riziko povodňové situace bude na severu a severozápadě Čech, kde očekáváme v další srážkové epizodě (zítra večer, v noci na čtvrtek a ve čtvrtek zpočátku dne) nejvydatnější srážky, které budou od vyšších poloh i trvalé. Mohou tam být na menších tocích dosaženy i vyšší povodňové stupně.
13:25 Přes střední Čechy přešly kolem poledne konvekční srážky, které byly i intenzivní. Nyní putují přes pomezí Vysočiny a východních Čech dále k jihovýchodu. Další přeháňky lze čekat od severozápadu, budou už ale méně časté.
10:10 Intenzivnější srážky se přesouvají přes jižní část Čech dále k jihovýchodu. Od severozápadu čekáme během dne srážky jen místy a přechodně bude i oblačno. Na noční srážky a tání zareagovaly vyšším vzestupem toky zatím jen na severozápadě Čech (Mandava ve Varnsdorfu hlásí 2.SPA, zítra by zde mohl být přesažen 3.SPA). Jinak jde o stavy bdělosti. Sledujte aktuální hydrologickou situaci na http://hydro.chmi.cz.

20.2.2017


19:00 Hodně srážek čekáme v ČR v noci i zítra během dne s tím, že častější i vydatnější budou postupně od vyšších poloh. Začne také odtávat sněhová pokrývka a budou se poměrně rychle plnit koryta vodních toků. Na menších tocích budou vyhlášeny i SPA. Situaci budeme od zítřka sledovat prostřednictvím této služby aktuálně informovat. Další, rozsáhlejší informace, najdete v článcích.
17:00 Současné teploty začnou večer slabě klesat, ale během noci k nám bude zesilovat příliv teplého vzduchu za teplou frontou a teploty tak budou na některých místech i slabě stoupat nebo zůstávat konstantní. Přechod fronty tak bude zřetelně patrný.
15:50 První srážky teplé fronty postupují ze severozápadních a západních Čech do středních, resp. jihozápadních. Jde o přední část srážkové oblačnosti, srážek je na území Německa ještě hodně.
14:00 Velkou oblačnost začne brzo na Z/SZ Čech doplňovat déšť, ve vyšších polohách zpočátku ještě sněžení. Srážková činnost teplé fronty je u našich hranic na Z/SZ.
12:40 Nejtepleji je ve středním severozápadním Polabí a to kolem 9°C. Chladnější je Morava a Slezsko bez severního pohraničí a severovýchodní Čechy. Dnes během dne přejde naše území už níže zmíněná teplá fronta a v teplém sektoru níže již pronikne teplý vzduch během noci na celé naše území včetně nejvyšších poloh.
11:50 Tento týden nás čeká živé a občas i význačné počasí, rozhodně bude co sledovat a bude nutné i před některými jevy upozorňovat - viz znění aktuality níže. Od severozápadu už přibývá oblačnosti teplé fronty, která postupuje nyní přes Německo k jihovýchodu. K večer začne ovlivňovat srážkově významnou oblačností i počasí u nás.


SITUACE Počasí ve střední Evropě bude po zbytek února plně pod vlivem vlhkého a teplejšího západního proudění, které bude často čerstvé až silné. Teplejší a hlavně vlhký vzduch k nám bude pronikat od Atlantiku a přinášet jednotlivé frontální systémy. Na konci pracovního týdne k nám jen velmi přechodně pronikne o něco chladnější vzduch od severozápadu. V závěru týdne by se mělo opět obnovit teplé jihozápadní proudění a mělo by také zeslábnout.

PŘEDPOVĚĎ Vzhledem k očekávané synoptické situaci nás čeká v posledních dnech pestřejší počasí, zejména oproti první polovině měsíce. Lze konstatovat, že v některých ohledech bude i význačné. Čekat lze převážně teplé počasí, neboť bude po celé období velmi aktivní Atlantik. Současně lze za této cirkulace čekat hodně frontální oblačnosti a srážek spojených s frontálními systémy a tlakovými nížemi, které budou i poměrně hluboké a budou postupovat přes severní Evropu dále na východ. Zejména prostřednictvím systémů front bude určovat počasí u nás. Též lze čekat střídání teplot na základě přechodu front s výměnou vzduchových hmot s převahou teplejších dnů a o včetně nejvyšších horských poloh, kde se objeví též často dešťové srážky. Slábnout by mělo toto proudění na konci týdne a vypadá to, že o víkendu překročí teploty 10°C v maximech na více místech. Vyhlídku na víkend berte ale zatím orientačně.

Nejnižší teploty budou častěji kladné, za silného větru a velké oblačnosti zůstanou i nad 5°C. Klesat budou zpočátku týdne a na přelomu pracovního týdne a víkendu na +3 až -2°C, jinak na 8 až 3°C. Nejvyšší teploty čekáme do čtvrtka v intervalu 5 až 12°C, v pátek to vypadá na přechodné ochlazení s maximy do 6°C, ale o víkendu opět na významné oteplení a maxima se dostanou na 7 až 13°C.

Na základě této prognózy se nabízí otázka, zda nedojde k výraznějšímu tání sněhu i z horských poloh a rozvodnění vodních toků? Je nutno čekat první významnější tání podpořené nejen srážkami, ale i silnějším větrem a tím nastane také zvyšování průtoků v korytech zejména potoků a bystřin. Díky přechodnému ochlazení zejména v pátek a zpočátku soboty se tání zastaví. Následně se po výrazném oteplení opět obnoví, ale tam bude nutné počkat na aktuální informace o dalším vývoji počasí a to také především srážkové činnosti a její intenzity. Na větší povodňovou situaci to ale zatím nevypadá.

Další informace najdete během týdne v dílčích prognózách a dalších článcích.

SHRNUTÍ Týden přinese kompenzaci srážek za první polovinu měsíce a také spíše před jarní počasí. Teploty se budou ale dosti střídat.

Průměrné teploty vystoupí na 2 až 9°C a převážně naprší 20 až 50mm srážek, na návětří hor místy i 70mm.

Týden 20. až 27.2.2017 bude:

> Teplotně nadprůměrný
> Srážkově mírně nadprůměrný

MA 19.2.2017 12:45 (Jaké v týdnu počasí skutečně bude a další informace o jeho předpovědi vám opět přinese od Po do Pá během dne služba METEOROLOG ONLINE - ZDE!)
Sdílej to - Novinky
Sociální sítě:
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook Like:


Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.08 sekund - 23 Dotazů(y) 3,904,149 návštěv