24.11.2017 19:09
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· O nás
· Aktuality
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Počasí na hory
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
Počasí Od středy teplot...
Počasí Počátek týdne ...
Počasí Zpočátku týdne...
Počasí Během příští...
Počasí Vlhké a převá...
Počasí Slunečné a tepl...
Počasí Střídání stud...
Počasí První říjnové...
Počasí Sušší počasí...
Počasí Studené teplotn...
Poslední články
· Někde jaro, někde ...
· Výhled z 23.11.2017
· Rekordy za září 2017
· Sníh k 23.11.2017
· K ochlazení na konc...
Programy
· Informační zpráva... [0]
· Informační zpráva... [0]
· Informační zpráva... [0]
· Informační zpráva... [28]
· Informační zpráva... [8]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Vítejte

VÍTEJTE NA PORTÁLU METEO AKTUALITY

Otevřeno: ZIMNÍ REŽIM od 23.10.2017. Více: O NÁS, Kontakty: info@meteoaktuality.cz, Facebook, Google+, Youtube.

KONZULTAČNÍ HODINY: Pondělí 14:00 až 15:30 hodin (platnost od 6.11.2017, zimní režim). Více O nás.

Novinky:

PRÁVĚ NYNÍ jsou postupně doplňovány statistiky za měsíce červen až říjen, které nevyšly vlivem dovolených a to včetně informačních zpráv za tyto měsíce (prosíme o strpení) - proto se mezi články objevují statistiky za již dávno uplynulé měsíce. Realizujeme též mnohé úpravy, viz dále.

ROZŠÍŘENÍ INFORMACÍ zejména v oblasti synoptických map, krátkodobých i střednědobých předpovědí a informací o aktuálním stavu počasí - prosíme o strpení a pochopení, některé stránky mohou být přechodně nedostupné. DALŠÍ ÚPRAVY zejména grafické podoby stránek v podobě zlepšování přehlednosti či zlepšování jejich grafické úpravy. Stránky nemusejí být při úpravě přechodně dostupné - děkujeme!

ODBORNÝ SLOVNÍK POJMŮ bude dokončen a bude k dispozici ve třech dílech, meteorologický slovník (již dokončena základní verze), hydrologický slovník a klimatologický slovník. Půjde o otevřený slovník, který tak bude neustále doplňován/aktualizován.

MAPA EXTRÉMŮ POČASÍ bude brzo též dokončena. Vydány budou dvě zbývající mapy extrémů počasí - 4. a 5. mapa evropské a české extrémy. Prosíme o strpení.

Nabízíme:

> HLAVNÍ REKLAMU na váš web/projekt v trvání jednoho měsíce, pro více informací pište na info@meteoaktuality.cz.

> TEXTOVOU REKLAMU na váš web/projekt v trvání na neurčito, pro více informací pište na info@meteoaktuality.cz.

> Pravidelné měsíční informační zprávy o počasí a statistiky z našeho měření. Dále Speciální předpovědi počasí na vyžádání (různé akce, výlety, svatby, festivaly atd.) - nutno objednat emailem. Kompletní nabídku námi poskytovaných informací najdete na stránce O nás.

Od středy teplotní inverze
PočasíSITUACE Naše počasí bude určovat brázda nízkého tlaku vzduchu a od severozápadu bude na naše území pronikat studený a vlhký vzduch. Během poloviny týdne k nám bude zasahovat od jihovýchodu oblast vysokého tlaku vzduchu a zejména do vyšších hladin atmosféry začne pronikat teplý vzduch. Tato situace potrvá pravděpodobně minimálně do konce týdne.

PŘEDPOVĚĎ První dva dny týdne přinesou jediné srážky z celého období. Počasí bude cyklonální s velkou oblačností a občasnými srážkami, které budou od středních poloh sněhové nebo smíšené, níže jen přechodně. Během první poloviny týdne se bude hranice sněžení opět zvyšovat. OD středy je třeba čekat počasí beze srážek, místy polojasno a jinak zataženo a mlhavo. Ke konci týdne bude polojasné počasí v nižších nadmořských výškách spíše ojedinělé a převládat bude zataženo a mlhavo. Z nízké oblačnosti může ojediněle mrholit, což budou jediné srážky druhé poloviny týdne.

Nejnižší teploty budou klesat na +4 až -2°C, během týdne při oblačnosti na 8 až 2°C. Nejvyšší denní čekáme v rozmezí 2 až 6°C v pondělí. Jinak mezi 4 až 9°C a přechodně až na 12°C. Avšak při nízké oblačnosti bude spíše kolem 5-7°C.

SHRNUTÍ Týden by měl být teplejší než činí dlouhodobý normál pro druhou polovinu listopadu, srážky budou v týdne rozloženy nerovnoměrně, ale spadne jich průměrné množství.

Průměrné teploty čekáme mezi 3 až 8°C, naprší nebo nasněží 8 až 25mm, na horách na severu ojediněle více.

Týden 20. až 26.11.2017 bude:

> Teplotně nadprůměrný
> Srážkově průměrný

MA 19.11.2017 13:33
Počátek týdne bude znamení zimního počasí i v nížinách, poté teplotní inverze
PočasíSITUACE Za frontální vlnou k nám bude na počátku týdne pronikat studený vzduch od severozápadu až severu. Od jihozápadu se bude do střední Evropy nasouvat oblast vyššího tlaku vzduchu. Ta se bude během týdne jen zvolna přesouvat k severovýchodu až východu. Zejména do vyšších poloh bude pronikat teplý vzduch a počasí bude mít inverzní charakter. V závěru období přejde naše území studená fronta a inverzní ráz počasí ukončí.

PŘEDPOVĚĎ První dny týdne budou oblačné s přeháňkami, které budou sněhové zpočátku i v nejnižších polohách. Během týdne bude v nasouvající se tlakové výši ubývat srážek a také oblačnosti a to té frontální. Zejména v nižších polohách budou během období vznikat četné mlhy a nízká oblačnost, které se budou udržovat i celé dny, ojediněle může z této oblačnosti mrholit. Slunečno v nižších polohách během týdne většinou nebude. Půjde o téměř jediné srážky. Koncem týdne je třeba čekat od západu přibývání frontální oblačnosti.

Nejnižší teploty budou klesat zpočátku týdne a následně při zmenšené oblačnosti na +3 až -3°C, za předpokladu nízké oblačnosti během týdne půjde o minima 6 až 0°C.

Nejvyšší teploty budou vystupovat na 2 až 8°C, při zmenšené oblačnosti zejména na horách během týdne až k 10°C. V závěru týdne patrně opět klesnou na uvedený interval a ochlazení bude znát zejména na horách a tam, kde bude před tím slunečné počasí.

SHRNUTÍ Týden bude odpovídat polovině listopadu, zmenšenou oblačnost je možno čekat jen přechodně. Zejména v nížinách bude tedy slunečního svitu málo.

Průměrné teploty čekáme mezi 0 až 5°C, naprší nebo nasněží 2 až 10mm/cm srážek, na horách až 20cm sněhu.

Týden 13. až 19.11.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrnýslabě podprůměrný

MA 12.11.2017 13:41
Zpočátku týdne srážky v Čechách, ke konci i jinde
PočasíSITUACE V úvodu týdne přejde přes ČR zvolna k východu zvlněné frontální rozhraní, za nímž k nám bude pronikat studený vzduch. Následně bude přes střední Evropu přecházet tlaková výše od jihozápadu a obnoví se inverzní charakter počasí. V závěru týdne začnou naše území opět přecházet frontální systémy ze západní Evropy.

PŘEDPOVĚĎ V první polovině týdne bude srážková činnost významnější v Čechách, zejména na jihozápadě a západě území. Kolem poloviny týdne a na počátku jeho druhé poloviny bude srážek a oblačnosti méně, místy se budou tvořit mlhy a oblačnost nízká inverzí. V závěru týdne bude oblačnosti opět přibývat, srážky by se měly vedle území Čech častěji objevovat i na Moravě a ve Slezsku. Teploty budou v období inverze opět rozdílné, zejména na horách a v místech s celodenním vyjasněním budou přesahovat 10°C. Jinak budou často pod 10°C, chladnější bude na naše území jako celku počátek a konec týdne.

Nejnižší teploty budou klesat zpočátku týdne kromě pondělí na 6 až 0°C s četnými přízemními mrazíky, v období s velkou oblačností a to frontální nebo inverzní na 8 až 3°C. Na konci týdne budou spíše mezi 6 až 1°C. Nejvyšší denní teploty budou rozdílné. Zpočátku týdne bude tepleji na Moravě a ve Slezsku, ta lze čekat maxima od 7 do 12°C, v Čechách od 4 až 10°C. Po polovině týdne se mírně oteplí na 6 až 12°C, v závěru týdne se bude pravděpodobně opět ochlazovat.

SHRNUTÍ Jako celek by měl být týden vyrovnaný a to teplotně i srážkově. Lehce podprůměrné hodnoty je třeba čekat hlavně v Čechách zpočátku týdne, místy budou během týdne naopak slabě nadnormální. Srážky budou rozděleny do dvou hlavních epizod - na počátek a konec týdne.

Průměrné teploty budou v rozmezí 5 až 10°C, naprší 3 až 18mm na Moravě a ve Slezsku, v Čechách 12 až 30mm.

Týden 6. až 12.11.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný, na východě lehce podprůměrný

MA 5.11.2017 13:52
Během příštího týdne oteplení a méně srážek
PočasíSITUACE Na počátku týdne se bude naše území nacházet v čerstvém a studeném severozápadním proudění. Od jihozápadu se na naše území rozšíří výběžek tlakové výše, která se bude během první poloviny týdne přesouvat přes jižní a střední Evropu k východu. V polovině týdne začne na naše území pronikat teplejší vzduch. Anticyklonální počasí je možno čekat do konce týdne.

PŘEDPOVĚĎ Počátek týdne bude ještě větrnější a vlhčí, současně také studený. Rozhodně už ale nelze čekat tak silný vítr jako o víkendu. Naopak lze čekat sněžení od středních poloh, zejména od 600m i s tvorbou sněhové pokrývky. I v nížinách bude v ranních hodinách v prvních dnech týdne slabě mrznout. V dalších dnech se teploty zvýší. Současně bude méně srážek, místy se budou tvořit ranní mlhy a nízká oblačnost. Ty mohou setrvávat i po celé dny.

Nejnižší teploty budou klesat do poloviny týdne na +4 až -2°C, ojediněle níže. Od čtvrtka pak na 11 až 5°C. Nejvyšší denní čekáme mezi 4 až 11°C, po polovině týdne mezi 6 až 14°C.

SHRNUTÍ Teploty by měly v příštím týdne odpovídat normálu. Zpočátku budou slabě podprůměrné, ale ke konci týdne i lehce nadprůměrné. I srážek lze čekat dostatečné množství odpovídající konci října a počátku listopadu.

Průměrné teploty budou v intervalu 4 až 9°C, naprší 10 až 45mm srážek.

Týden 30.10. až 5.11.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný

MA 29.10.2017 14:03
Vlhké a převážně studené počasí
PočasíSITUACE Za frontálním systémem bude na počátku týdne na naše území pronikat od západu až severozápadu vlhký a studený vzduch. Během pondělí přejde naše území slabá studená fronta. Za ní se k nám rozšíří výběžek tlakové výše od jihozápadu, která následně postoupí přes střední Evropu k východu. Ve středu přejde naše území okraj teplé fronty systému tlakové níže přesouvající se přes severní Atlantik a Británii k východu. Naše území se tak ocitne v teplém sektoru této tlakové níže, který bude ukončen během pátku přechodem studené fronty. Za tou k nám pronikne opět studený a vlhký vzduch ze západních směrů.

PŘEDPOVĚĎ Poslední říjnový týden bude více oblačný a přinese také poměrně dost srážek oproti týdnu minulému. Teploty budou převážně nižší, avšak půjde o průměrné hodnoty teplot. Po polovině týdne dojde k přechodnému oteplení ve zmíněném teplém sektoru cyklony. Teploty tak budou přechodně i mírně nad normálem. Nejvíce oblačnosti a srážek je zatím očekáváno na konci týdne. Víkendové počasí tak patrně nebude opět příliš příznivé pro venkovní aktivity.

Nejnižší teploty budou v chladném vzduchu zpočátku a na konci období klesat na 9 až 3°C, uprostřed období budou mezi 13 až 7°C. Maximální denní teploty podobně, zpočátku období budou v rozmezí 8 až 14°C, uprostřed mezi 12 až 18°C a na konci týdne, tzn. o víkendu mezi 6 až 11°C.

SHRNUTÍ Vlivem několika vzhledem k současnému období velmi teplých dnů bude týden vykazovat kladné teplotní odchylky. Z hlediska srážek bude období kompenzovat minulé sušší období.

Průměrné teploty je možno čekat v intervalu 6 až 12°C a napršet by mělo 15 až 35mm, místy však 30 až 60mm (hlavně na jihozápadě a východě země od vyšších poloh).

Týden 23. až 29.10.2017 bude:

> Teplotně nadprůměrný
> Srážkově nadprůměrný

MA 22.10.2017 13:50
Jooble - práce v ČR
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.11 sekund - 21 Dotazů(y) 3,709,097 návštěv