23.10.2017 20:55
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· O nás
· Aktuality
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Počasí aktuálně
· Teploty aktuálně
· Srážky aktuálně
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Počasí na houby
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Přehled teorie
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
Počasí Vlhké a převá...
Počasí Slunečné a tepl...
Počasí Střídání stud...
Počasí První říjnové...
Počasí Sušší počasí...
Počasí Studené teplotn...
Počasí Rychlé střídá...
Počasí Září bude pokr...
O nás Počasí na festi...
Počasí Přelom srpna a z...
Poslední články
· Výhled z 22.10.2017
· Průběh a charakter...
· O víkendu změna po...
· Výhled z 19.10.2017
· Sjízdnost k 19.10.2017
Programy
· Informační zpráva... [28]
· Informační zpráva... [8]
· Informační zpráva... [14]
· Přehrady v ČR (POh) [30]
· Přehrady v ČR (POd) [28]
Rychlý přehled počasí

MSG animace
Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Vítejte

VÍTEJTE NA PORTÁLU METEO AKTUALITY.

Otevřeno: ZIMNÍ REŽIM od 23.10.2017. Více: O NÁS, Kontakty: info@meteoaktuality.cz, Facebook, Google+, Youtube.

KONZULTAČNÍ HODINY: Pondělí 12:30 až 13:30 hodin letní režim do 30.11.2017 - viz O nás.

Novinky:

SLOVNÍK POJMŮ bude do konce letošního roku dokončen a bude k dispozici ve třech dílech, meteorologický slovník, hydrologický slovník a klimatologický slovník. Půjde o otevřený slovník podoby encyklopedie, který tak bude neustále doplňován/aktualizován.

MAPA EXTRÉMŮ POČASÍ bude též dokončena. Vydány budou dvě zbývající mapy extrémů počasí - 4. a 5. mapa evropské a české extrémy. Dokončení předpokládáme spíše na počátku příštího roku, prosíme o strpení.

JIŽ BRZY budou doplněny statistiky za měsíce červen až září, které nevyšly vlivem dovolených a to včetně informačních zpráv za tyto měsíce (prosíme o strpení). Grafický výhled najdete od 22.10.2017 opět na stránce VÝHLED NA TÝDEN. A konečně také začnou přibývat nové informace na rozpracovaných stránkách a připravujeme i další inovace a novinky, například v prezentaci našich informací o počasí.

ROZŠÍŘENÍ INFORMACÍ v oblasti synoptických map, krátkodobých i střednědobých předpovědí.

Nabízíme:

> HLAVNÍ REKLAMU na váš web/projekt v trvání jednoho měsíce, pro více informací pište na info@meteoaktuality.cz.

> TEXTOVOU REKLAMU na váš web/projekt v trvání na neurčito, pro více informací pište na info@meteoaktuality.cz.

> Pravidelné měsíční informační zprávy o počasí a statistiky z našeho měření. Dále Speciální předpovědi počasí na vyžádání (různé akce, výlety, svatby, festivaly atd.) - nutno objednat emailem.

Vlhké a převážně studené počasí
PočasíSITUACE Za frontálním systémem bude na počátku týdne na naše území pronikat od západu až severozápadu vlhký a studený vzduch. Během pondělí přejde naše území slabá studená fronta. Za ní se k nám rozšíří výběžek tlakové výše od jihozápadu, která následně postoupí přes střední Evropu k východu. Ve středu přejde naše území okraj teplé fronty systému tlakové níže přesouvající se přes severní Atlantik a Británii k východu. Naše území se tak ocitne v teplém sektoru této tlakové níže, který bude ukončen během pátku přechodem studené fronty. Za tou k nám pronikne opět studený a vlhký vzduch ze západních směrů.

PŘEDPOVĚĎ Poslední říjnový týden bude více oblačný a přinese také poměrně dost srážek oproti týdnu minulému. Teploty budou převážně nižší, avšak půjde o průměrné hodnoty teplot. Po polovině týdne dojde k přechodnému oteplení ve zmíněném teplém sektoru cyklony. Teploty tak budou přechodně i mírně nad normálem. Nejvíce oblačnosti a srážek je zatím očekáváno na konci týdne. Víkendové počasí tak patrně nebude opět příliš příznivé pro venkovní aktivity.

Nejnižší teploty budou v chladném vzduchu zpočátku a na konci období klesat na 9 až 3°C, uprostřed období budou mezi 13 až 7°C. Maximální denní teploty podobně, zpočátku období budou v rozmezí 8 až 14°C, uprostřed mezi 12 až 18°C a na konci týdne, tzn. o víkendu mezi 6 až 11°C.

SHRNUTÍ Vlivem několika vzhledem k současnému období velmi teplých dnů bude týden vykazovat kladné teplotní odchylky. Z hlediska srážek bude období kompenzovat minulé sušší období.

Průměrné teploty je možno čekat v intervalu 6 až 12°C a napršet by mělo 15 až 35mm, místy však 30 až 60mm (hlavně na jihozápadě a východě země od vyšších poloh).

Týden 23. až 29.10.2017 bude:

> Teplotně nadprůměrný
> Srážkově nadprůměrný

MA 22.10.2017 13:50
Slunečné a teplé počasí do čtvrtka, poté změna
PočasíSITUACE Přes centrální Evropu bude zvolna postupovat k východu až severovýchodu tlaková výše, která bude při svém postupu slábnout. Od jihu až jihovýchodu k nám bude pronikat teplý vzduch se vznikem místních nočních a ranních inverzí. Na konci pracovního týdne se tlaková výše odsune dále do východní Evropy a od západu postoupí do střední Evropy první frontální vlna.

PŘEDPOVĚĎ Zcela jasno bude v pondělí a v úterý, což budou také nejteplejší dny nejen tohoto daného týdne. V noci a ráno budou míst vznikat mlhy a nízká oblačnost, které se hlavně v úterý ojediněle udrží i do odpoledních hodin. Většinou se však rozpustí a žádná jiná oblačnost se na obloze objevovat nebude. První vysoká oblačnost uvede avizovanou změnu během středy, kdy očekáváme též ráno místy mlhy a nízkou oblačnost. Další frontální oblačnost dorazí od západu se studenou frontou na přelomu pracovního týdne a víkendu. Je tedy zřejmé, že se počasí před víkendem změní k horšímu a to z jasného, klidného a teplého počasí na oblačné počasí místy se srážkami, rychlejším větrem s mírným poklesem teplot.

Nejnižší teploty budou v rozmezí 13 až 6°C, nižší budou spíše ke konci týdne. Nejvyšší denní teploty budou mezi 18 až 23°C, během pracovního týdne se mírně sníží na 15 až 21°C a v závěru týdne by se mělo ochladit na 12 až 17°C.

SHRNUTÍ Týden bude patřit ve vztahu k dlouhodobému normálu pro počátek druhé poloviny října k teplotně mírně nadprůměrným, srážek bude v ČR i nadále málo.

Průměrné teploty budou v intervalu 8 až 14°C, naprší 1 až 8mm, na západě až 15mm srážek.

Týden 16. až 22.10.2017 bude:

> Teplotně mírně nadprůměrný
> Srážkově mírně podprůměrný

MA 15.10.2017 13:47
Střídání studeného a vlhkého počasí teplým a sušším
PočasíSITUACE Zpočátku týdne ovlivní počasí u nás výběžek tlakové výše za stálého přílivu studeného vzduchu. Během úterý ovlivní počasí u nás teplá fronta. Ve druhé polovině týdne k nám za ní začne pronikat teplý vzduch z jižních směrů.

PŘEDPOVĚĎ V týdnu můžeme očekávat častěji polojasné počasí, během noci budou vznikat zpočátku místy a postupně spíše ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Počasí bude během týdne o poznání teplejší a srážky se budou vyskytovat spíše výjimečně oproti uplynulému týdnu. Také čekáme vlivem časté anticyklonality bezvětří nebo jen slabý vítr. Ten mírně zesílí pouze na frontách, zejména v první části týdne.

Nejnižší teploty budou klesat v prvních dvou dnech nízko, na 8 až 2°C a místy se objeví i přízemní mrazíky, hlavně v pondělí. Během týdne budou minima klesat na 13 až 7°C, při nízké oblačnosti nebo mlze budou spíše vyšší. Maximální teploty 9 až 15°C se po polovině týdne změní a to směrem vzhůru na 12 až 18°C, v závěru týdne na 15 až 21°C.

SHRNUTÍ Další říjnový týden přinese kompenzaci vlhkého a studeného počasí a to počasím teplejším a sušším.

Průměrné teploty budou v rozmezí 7 až 13°C, naprší 5 až 20mm srážek.

Týden 9. až 15.10.2017 bude:

> Teplotně nadprůměrný
> Srážkově průměrný, slabě podprůměrný

MA 8.10.2017 13:40
První říjnové dny přinesou více srážek a spíše nižší teploty, postupně i pod 15°C v maximech
PočasíSITUACE Na počátku týdne přejde naše území od západu frontální systém. V úterý se bude nad střední Evropou vlnit frontální rozhraní, které následně postoupí dále k východu a za ním k nám začne pronikat studený vzduch od západu až severozápadu. Za rozhraním se nasune nad střední Evropu oblast vyššího tlaku vzduchu. Pokračovat bude převážně chladnější proudění. Ke konci týdne postoupí přes Skandinávii tlaková níže, do střední Evropy bude částečně od jihozápadu zasahovat výběžek tlakové výše.

PŘEDPOVĚĎ Počasí babího léta končí, poslední teplejší den bude v pondělí. Další dny přinesou spíše nižší teploty a to denní, postupně i noční, hlavně při vyjasnění. Ráno se budou při malé oblačnosti tvořit častěji mlhy a nízká oblačnost, hlavně ve druhé polovině týdne. V první polovině týdne spadne většina srážek, objeví se na celém území. Zejména na jihozápadě republiky dojde k mírnému snížení deficitu srážek a zvýšení vláhy v půdě.

Nejnižší teploty budou klesat při větší oblačnosti hlavně do poloviny týdne na 12 až 7°C, jinak budou mezi 9 až 3°C s ojedinělým výskytem přízemních mrazíkům. Nejvyšší denní teploty je možno čekat v pondělí a přechodně ve čtvrtek do 20°C a ve Čt na Moravě i slabě nad 20°C, jinak budou v rozmezí 11 až 16°C, v závěru týdne spíše do 14°C.

SHRNUTÍ Po několika slunných a zejména co se maximálních denních teplot týče teplejších dnech nás čeká převaha velké oblačnosti a častějších srážek. Postupně půjde o oblačnost nízkou či podobu mlh. Teploty budou také převážně nižší.

Průměrné teploty budou mezi 5 až 10°C, naprší 20 až 50mm, zejména na JZ/Z Čech ojediněle i 60mm srážek.

Týden 2. až 8.10.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově slabě nadprůměrný

MA 1.10.2017 13:55
Sušší počasí, ranní mlhy a hlavně teplejší dny
PočasíSITUACE Nad severní a hlavně severovýchodní Evropou se bude rozprostírat mohutná tlaková výše, která bude svým okrajem zasahovat do střední Evropy a ovlivňovat tamní počasí. Naše území se bude postupně nacházet v přílivu teplejšího vzduchu.

PŘEDPOVĚĎ Oproti minulým dnům a zejména uplynulému týdnu bude počasí u nás teplejší a sušší s častějším slunečním svitem. Nicméně vzhledem k období je třeba čekat jednak chladnější noci a rána a také během noci či nad ránem vznik místních mlh a nebo také nízké oblačnosti, které by se měly během dopoledních hodin rozpouštět a převládat bude méně oblaků. Zejména v prvním dnu týdne bude oblačnosti více a objeví se místní přeháňky, což budou hlavní srážky celého týdne.

Nejnižší teploty budou klesat na 12 až 6°C, nižší budou hlavně na konci týdne a při celonočním vyjasnění, při mlze či nízké oblačnosti po většinu noci budou kolem 12°C. Nejvyšší teploty lze čekat převážně mezi 15 až 21°C, od poloviny týdne mezi 18 až 24°C.

SHRNUTÍ Týden bude o poznání teplejší než uplynulý a obecně v ČR spadne mnohem méně srážek, vodní bilance bude tedy lehce záporná. Vláhu budou dotovat četné a silnější rosy nebo výskyt mlh.

Průměrné teploty budou v rozmezí 9 až 14°C, naprší 3 až 15mm, ojediněle 20mm.

Týden 25.9. až 1.10.2017 bude:

> Teplotně slabě nadprůměrný
> Srážkově průměrný až místy slabě podprůměrný

MA 24.9.2017 13:42
Jooble - práce v ČR
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.13 sekund - 21 Dotazů(y) 3,684,343 návštěv