04.12.2016 19:18
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· O nás
· Aktuality
· Články
· Odkazy
· Fotoalbum
· Stahování
· Atlas oblaků
· Historie meteorologie
· Souhrn počasí
· Výstrahy
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Sezónní výhled
· Počasí na hory
· Hydrologická situace
· Sjízdnost řek
· Počasí na email
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Sníh
· Synoptické mapy
· Střednědobé předpovědi
· Meteogramy 1
· Meteogramy 2
· Meteogramy 3
· Meteogramy 4
· Počasí v ČR
· Teploty v ČR
· Srážky v ČR
· Počasí v Evropě
· Počasí ve Světě
· Počasí na stanicích
· Kamery ČR

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi
Kontakt
Latest News
Počasí Zpočátku týdne...
O nás Novinky v prosinc...
Počasí Přelom měsíců...
Počasí Týden teplotní ...
Počasí V polovině týdn...
Počasí Zimní charakter ...
Časopis Vyšlo 45. čísl...
O nás Podzimní novinky...
Počasí Ve středu vpád ...
Počasí Sušší počasí...
Poslední články
· Mrazivé noci, někd...
· Točnický potok
· Výhled z 1.12.2016
· Sníh k 1.12.2016
· Prosinec uvedou siln...
Programy
· Vodstvo ČR 1 (PLa) [0]
· Informační zpráva... [1]
· Meteolisty č. 45 (L... [7]
· O časopisu Meteolisty [4]
· Informační zpráva... [1]
Rychlý přehled počasí

MSG animace
Kde nás najdete

Statistiky webu
Novinek: 494
Článků: 2685
Komentářů: 14
Příspěvků: 0
Vláken: 0
Downloadů: 205
Zpráv v Shoutboxu: 1093
Registrací: 7
Dnes je: 04.12.2016
Svátek má: Barbora
Photo cloud
Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Katalogy stránek

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Vítejte

VÍTEJTE NA PORTÁLU METEO AKTUALITY: ODBORNĚ, SERIÓZNĚ A AKTUÁLNĚ.

Otevřeno: ZIMNÍ REŽIM: běžný. Více: O NÁS, Kontakty: info@meteoaktuality.cz, Facebook, Google+, Youtube.

Služby: HYDROMETEOROLOGIE/KLIMA/ČISTOTA OVZDUŠÍ/ ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ/OCHRANA PŘÍRODY A KRAJINY. Hlavní a vedlejší služby, speciální dle přání.

KONZULTAČNÍ HODINY: Středa 12:30 až 14:30hodin - viz O nás, METEOROLOG ONLINE: Po-Pá cca 11 až 19h - pravý postranní panel: stručně, jasně a odborně o počasí.

Novinky:

> MAPA SVĚTOVÝCH EXTRÉMŮ POČASÍ bude vydána již v prosinci 2016! Malý Vánoční dárek od nás v podobě několika dílů s různými zajímavými extrémy počasí ve všech kontinentech.

> VODSTVO ČR v komplexním přehledu (textová podoba a tabulkový přehled) vychází v rámci pravidelné teorie od listopadu 2016 každou druhou středu. Základní popis, údaje a zajímavosti v jednom. PŘEHRADY V ČR naváží následně příští rok dalšími přehledy s údaji a zajímavostmi.

> NOVÉ PANELY - od 1.11.2016 jsou spuštěny na hlavní stránce nové panely s rychlým přístupem (proklik) k základním informacím z oblastí hydrometeorologie, klimatu, životního prostředí a přírody.

> NOVÁ ALBA FOTOGRAFIÍ - tematická alba a výběrové fotografie pro Vás, fotografie mohou přidávat i nadále též členové.

Nabízíme:

> HLAVNÍ REKLAMU na Váš web/projekt, pro více informací pište na info@meteoaktuality.cz.

> VEDLEJŠÍ REKLAMU na Váš web/projekt, pro více informací pište na info@meteoaktuality.cz

> Počasí na houby a Počasí na hory - speciální prognózy v testovacím režimu. Připravujeme další speciální služby o počasí.

> Pravidelné měsíční informační zprávy o počasí a dále Speciální předpovědi počasí na vyžádání. (různé akce, výlety, svatby, festivaly atd.)

Časopis Meteolisty
Zpočátku týdne i ledové dny, na konci až 10°C
PočasíSITUACE Na našem území bude pokračovat za vlivu rozsáhlejší oblasti vysokého tlaku vzduchu příliv studeného vzduchu od severu, který začne v polovině týdne postupně slábnout současně s tím, jak se poměrně mohutná anticyklona odsune dále do východní až jihovýchodní Evropy. Od západu uvolní cestu frontálním vlnám, které budou v její oblasti ještě patrně slábnout a nebudou mít při vlivu na počasí ve střední Evropě, zejména v její východní části, tak významný vliv. Ve druhé polovině týdne na naše území ale pronikne teplý vzduch od jihozápadu až západu.

PŘEDPOVĚĎ Týden bude možno rozdělit dle rázu počasí do dvou období. Zhruba do čtvrtka, kdy se v Čechách začne už během dne oteplovat, bude v ČR převládat zimní charakter počasí. Zejména v prvním dni týdne se i v nižších oblastech může objevit ledový den, tj. den ve kterém maximální teplota nevystoupí nad nulu. V mnoha oblastech se bude jednat o maximum jen velice lehce nad bodem mrazu. Do středy a na východě ještě ve čtvrtek lze čekat maxima do 3-4°C s pozvolným oteplováním. Významnější oteplení přijde během čtvrtka s frontální vlnou a skončí tak zimní ráz počasí. Teplý vzduch pronikne ale do všech poloh, i do horských, kde teploty vystoupí též i nad 5°C a započne tam tedy obleva. Délka trvání tohoto teplého období je zatím nejistá.

Nejnižší teploty budou zpočátku týdne klesat na -4 až -10°C, ve čtvrtek na 0 až -5°C a na konci týdne na +5 až -1°C. Nejvyšší teploty v pondělí dosáhnou pouze -3 až +1°C, do čtvrtka pak -1 až +4°C a od pátku budou stoupat na 5 až 11°C.

SHRNUTÍ Teplotně slabě podprůměrné počasí na počátku týdne bude kompenzováno slabě nadprůměrným na konci týdne a celkově tak lze čekat týden teplotně vyrovnaný. Chybět budou ovšem srážky, těch bude minimum a nejvíce by jich mělo být opět na S/SV země.

Týden 5. - 11.12.2016 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově mírně podprůměrný

MA 4.12.2016 13:00
Novinky v prosinci 2016
O násOpět pro Vás máme informace o nově zavedených službách a nově přidaných informacích na tomto webovém portálu. Začal nám nový měsíc a současně nové klimatické období a blíží se postupně také Vánoce. to je pravý důvod, proč spustit opět několik novinek či neoprášit po roce tradiční služby.

> Mapa světových extrémů počasí je připravována již více než rok a vzhledem k náročnosti sestavování a naší vytížeností přípravou nepřeberného množství dalších informací byla tato novinka během roku odložena. Nyní se dostává ovšem ke slovu a mapy extrémů počasí Světa budou během prosince 2016 vydány. Co to vlastně budou MAPY SVĚTOVÝCH EXTRÉMŮ? Bude se jednat o zobrazení naměřených extrémních hodnot různých prvků či jevů a nebo případně hodnot zjištěných v podobě následků jevů. Tento soubor informací bude mít 3 díly = budou vytvořeny celkem 3 mapy pro světové extrémy. První se bude zabývat absolutními světovými extrémy počasí, druhá extrémy počasí z pohledu kontinentů (tzv. další, tzn. druhé a případně třetí extrémy) a třetí mapa bude zobrazovat ostatní extrémy dělené dle druhu prvku či jevu. Ale protože extrémů je hodně a z hlediska důležitosti Evropy a ČR pro naše účely budou vydány ještě speciální detailnější mapy s extrémy počasí v Evropě, které bude obsahovat 4. mapa a s extrémy České Republiky zanesenými do 5. mapy celého cyklu MSEP (Mapa světových extrémů počasí) - tyto vyjdou ale až v příštím roce. Důvodem je též udržení alespoň průměrné přehlednosti map. Mapy budou k dispozici v plném velikosti ke stažení - po zavedení služby. Vše včetně návodu na interpretaci bude detailně vysvětleno na samotné stránce služby a ještě ohledně této novinky vydáme samotnou aktualitu.

UKÁZKA ČÁSTI MAPY - PO KLIKNUTÍ NA CELOU AKTUALITU

> Turistické cíle jsou od listopadu v levém postranním panelu hlavní stránky ve formě odkazů buďto na oficiální weby přírodních oblastí nebo na stránky s informacemi o nich. To je jen základ služby Turistické cíle. Nemůžeme zaručit zda už v prosinci 2016 a nebo až během ledna 2017 či o něco později, každopádně v dohledné době bude vytvořena další stránka s názvem Turistické cíle k tomuto panelu s odkazy na hlavní stránce. Tato stránka bude přinášet základní informace, zajímavosti či další údaje o nejvýznamnějších přírodních lokalitách ČR s tipy na trasy a výlety v nich či v blízkém okolí. Opět těsně před zavedením novinky o ní budeme informovat samostatně a podrobněji. Též připravujeme mutaci této služby s regionálním omezením a to ve formátu pdf, zatím s omezením na hl. m. Prahu, během roku 2017 vyjde brožurka Zelené stopy hlavního města Prahy s prezentací přírodních oblastí s tipy na výlety a turistické atrakce.

> Vodstvo ČR vychází od listopadu v rámci odborných článků jednou za 14 dní vždy ve středu. Po obecném úvodu začaly vycházet články s přehledem vodních toků v ČR rozdělné dle správy povodí (5 oblastí, 5 článků) a s přehlednou tabulkou s vodními toky a základními hydrografickými a hydrologickými informacemi o nich. Tabulky budou ve formátu PNG k dispozici ke stažení vždy poté, co vyjde v rámci článku (první je ke stažení již nyní). Doplnění poskytují stručné přehledy průběhu toků se základními informacemi vycházející pravidelně každý pátek ve formě článků.

> Přehrady ČR volně naváží v příštím roce na přehled vodních toků v ČR se stejným obsahem, včetně přehledových tabulek a ty budou též dostupné ke stažení. Do budoucna, během roku 2017, plánujeme ještě další druhy těchto přehledů v rámci hydrologie ČR či v méně podrobné podobě se zaměříme následně též na vodstvo Světa (alespoň v základní rovině).

> Klimatická mapa Světa je v plánu skutečně až v delší budoucnosti, dále během roku 2017. Tuto službu zatím nepřipravujeme, ale její sestavení je v plánu. V rámci odborných článků bude následně řeč o klimatologii nejen ČR a k těmto článkům opět vyjde příloha v podobě mapy. Ta bude mít stejně jako mapa extrémů též svoji stránku, kde ji bude moci každý kdykoli zobrazit včetně informací s ní souvisejících.

Takovým předčasným vánočním dárkem od nás je, když Vám zatím seriózně nemůžeme poskytnout předpověď počasí na letošní vánoční svátky, výčet delších plánů nových informací které najdou své místo zde na webové prezentaci MA v horizontu dalších měsíců. A protože naším úkolem je vedle seriózních informací o počasí, klimatu a dalších i poskytnutí vzdělání a vysvětlení veškerých jevů, tak opravdu nezahálíme. První by měly v dohledné době vyjít služby uvedené v úvodu této aktuality a další pořadí bude zhruba odpovídat časové ose, poslední uvedené novinky spatří "světlo světa" až později.

Hezký vstup do klimatologické zimy 2016/2017


Věříme ve spokojenost, MA

MA 1.12.2016 15:42
Přelom měsíců a první dny klimatologické zimy přinesou pravou zimu, na horách dojde na vydatnější sněžení
PočasíSITUACE Za studenou frontou k nám v noci na pondělí pronikne studený vzduch. Ve znamení studeného proudění bude počasí u nás po celý příští týden, kdy končí poslední klimatologicky podzimní měsíc, listopad, a začíná první zimní měsíc, prosinec. Ve druhé polovině týdne očekáváme vliv oblasti nízkého tlaku vzduchu, která ve středu prohloubí nad Skandinávií a s ní spojený frontální systém bude ovlivňovat i počasí v centrální Evropě. Od východu až severovýchodu bude na naše území pronikat stále studený vzduch. Níže se bude následně přesouvat dále k východu a vyplňovat se. Na konci týdne ztratí vliv na počasí u nás.

PŘEDPOVĚĎ Týden bude ve znamení zimního počasí, během druhé poloviny týdne by mělo napadnout na horách i více sněhu. Od vyšších poloh je třeba čekat trvalý mráz, v nižších polohách budou vystupovat teploty slabě nad bod mrazu, ve středních nadmořských výškách se budou maxima udržovat maximálně kolem 0°C. V noci lze čekat silnější mráz zpočátku týdne při zmenšené oblačnosti. Více srážek spadne v ČR od čtvrtka do soboty, rozložení srážek a jejich vydatnost na našem území zatím nelze předpovědět, neboť bude záviset na chování a postupu níže a s ní spojeného systému front. Tuto prognózu upřesní aktualizované výhledy.

Nejnižší teploty budou klesat zpočátku týdne na 0 až -6°C, ojediněle při delším vyjasnění i níže. Po polovině týdne budou klesat za velké oblačnosti na +2 až -3°C. Nejvyšší teploty čekáme od -2 do +3°C, uprostřed týdne a v jeho úplném závěru vystoupí až na 5-6°C.

SHRNUTÍ I přes lokální výskyt teplot kolem 5°C v maximech co se týče nížin, čekáme převahu zimního charakteru počasí. Na horách se utvoří vyšší sněhová pokrývka, hlavně na S/SV/V horách, kde spadne více srážek než by v tuto dobu mělo.

Týden 28.11. až 4.12.2016 bude:

> Teplotně průměrný slabě podprůměrný
> Srážkově průměrný, na S/SV/V nadprůměrný

Aktuální informace o význačném počasí během týdne Vám poskytne mimo jiné rychle a aktuální služba METEOROLOG ONLINE - sleduje na hlavní stránce v horní části pravého postranního panelu během dne od cca 11 do 19 hodin!

MA 27.11.2016 13:41
Týden teplotní inverze - rozdíly teplot a počasí beze srážek
PočasíSITUACE Naše území se bude nacházet v okrajové oblasti vysokého tlaku vzduchu. Nad střední Evropou se během týdne vyvine pás vyššího tlaku. Tlaková výše se středem nad severovýchodní Evropou bude zvolna slábnout a směřovat k jihu. Do vyšších hladin atmosféry a místy, postupně jen ojediněle i do nížin bude pronikat teplý vzduch.

PŘEDPOVĚĎ V týdnu nás čeká typické inverzní počasí druhé poloviny listopadu. Převážně lze čekat zataženo nízkou oblačností a mlhavo. Jediné srážky, které se mohou objevit bude mrholení z nízké oblačnosti. Nízká oblačnost se bude rozpouštět především na horách a to zpočátku týdne místy, postupně jen výjimečně. Počasí by se nemělo měnit ani v závěru týdne. Teploty a to v noci i přes den budou výrazně závislé na oblačnosti či případné mlze.

Nejnižší noční klesnou na 10 až 5°C, při vyjasnění klesnou na 5 až 0°C. Nejvyšší teploty vystoupí na 5 až 10°C, při vyjasnění zpočátku týdne i na 15-16°C.

Kde se nízká oblačnost rozpustí, což ovlivní teplotu, nelze dopředu předpovědět.

SHRNUTÍ Teplotně bude týden hodně proměnlivý a lokálně rozdílný, srážek spadne nejméně od cca 3. října.

Týden 21. až 27.11.2016 bude:

> Teplotně nadprůměrný
> Srážkově výrazně podprůměrný

MA 20.11.2016 13:46
V polovině týdne citelné oteplení a přibývání srážek, na konci týdne opět ochlazení
PočasíSITUACE Nad střední Evropou se bude nacházet na počátku týdne oblast vysokého tlaku vzduchu, která se bude následně zvolna odsouvat k jihovýchodu. Příliv studeného vzduchu od severovýchodu ukončí v noci na středu přecházející teplá fronta frontálního systému spojeného s tlakovou níží, za kterou očekáváme průnik teplého vzduchu od jihozápadu i do nejvyšších horských poloh. Teplý sektor tlakové níže uzavře v noci na sobotu přecházející studená fronta, která krátkodobý příliv teplého vzduchu ukončí a na naše území začne pronikat chladnější a také vlhčí vzduch od západu.

PŘEDPOVĚĎ Následující týden bude možno rozdělit na tři poloviny dle převažujícího charakteru počasí, který bude navzájem poměrně hodně odlišný. První dva dny týdne bude ve znamení vlivu anticyklony a tak lze čekat málo oblačnosti spíše s ojedinělou tvorbou mlh a nízké oblačnosti, ale za přílivu studeného vzduchu budou pokračovat ranní silnější mrazy podpořené vyjasněním a odpolední teploty v blízkosti nuly. V polovině týdne nastane významné oteplení za teplou frontou a čeká nás počasí bez nočních a ranních mrazů a s odpoledními teplotami i nad 10°C. Zpočátku lze čekat při přechodu teplé fronty tvorbu ledovky. Třetím obdobím budou víkendové dny, kdy lze čekat za studenou frontou opět o něco chladnější počasí, avšak zdaleka ne tak studené jako na počátku týdne.

Nejnižší teploty budou klesat zpočátku týdne na -2 až -9°C ojediněle i níže a to hlavně v Čechách, od středy se přechodně oteplí v minimech na 9 až 4°C, na konci týdne čekáme minima 7 až 2°C a budou spíše vyšší vlivem převahy velké frontální oblačnosti. Maximální teploty do úterý vystoupí na -2 až +4°C, od středy je čekáme přechodně na 7 až 12°C, o víkendu opět mezi 3 až 9°C.

SRNUTÍ Týden bude o poznání teplejší, byť teploty budou hodně proměnlivé a významné studené období bude kompenzováno krátce opačným a na konci týdne by se měly teploty ustálit na normálních hodnotách pro konec listopadu.

Týden 14. - 20.11.2016 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný

MA 13.11.2016 13:37
Textová reklama

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory - a nebude vám horko

> Luckyart - reklamní agentura

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. Více v kartě NABÍZÍME nahoře. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

03.12.2016
V Po 5.12.2016 od 15:30 hodin!

02.12.2016
19:40: V dalších několika dnech (patrně do příští středy) nás čeká ale počasí beze srážek a bez významnějších poryvů větru, často zcela klidné. Hezký zimní víkend.

02.12.2016
17:50: Teplo nebude o víkendu ani přes den, v sobotu čekejte maximálně 3°C, v neděli 1°C a místy se objeví tzv. ledový den Tmax pod 0°C.

02.12.2016
16:40: Noc na zítřek bude vlivem vyjasnění a přílivu studeného vzduchu mrazivá, nejnižší teploty klesnou na -2 až -6°C, na JZ/Z Čech až na -8°C. Ještě mrazivější bude noc na neděli.

02.12.2016
13:50: Na severozápadě a severu území už dochází za frontou rychle ke zmenšování oblačnosti místy až na skoro jasno. Současně se bude i nadále ochlazovat - na jihu Moravy je nejtepleji 6.5°C.

Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 1.80 sekund - 36 Dotazů(y) 3,422,909 návštěv