23.10.2016 14:02
Navigace
· Úvod
· O nás
· Aktuality
· Články
· Odkazy
· Fotoalbum
· Stahování
· Atlas oblaků
· Historie meteorologie
· Výstrahy
· Souhrn počasí
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Počasí na houby
· Počasí na hory
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Synoptické mapy
· Střednědobé předpovědi
· Meteogramy 1
· Meteogramy 2
· Meteogramy 3
· Meteogramy 4
· Počasí v ČR
· Teploty v ČR
· Srážky v ČR
· Hydrologická situace
· Sjízdnost řek
· Počasí v Evropě
· Počasí ve Světě
· Počasí na stanicích
· Kamery ČR

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi
Poslední články
· Nedělní ráno stud...
· Rekordy za srpen 2016
· Bílý potok
· Výhled z 20.10.2016
· Srpen 2016
Latest News
Počasí Suché počasí, ...
Počasí Postupné ochlazo...
Počasí Studené prouděn...
Počasí Podzim v plné s...
O nás Od října plný ...
Počasí Týden babího l...
O nás Nový design webu...
Počasí Studené a sušš...
Víte, že ... Víte, že v pát...
Počasí Do čtvrtka horko...
Programy
· Informační zpráva... [1]
· Meteolisty č. 44 (J... [6]
· Informační zpráva... [5]
· Informační zpráva... [7]
· Informační zpráva... [6]
Rychlý přehled počasí

MSG animace
Photo cloud
Kde nás najdete

Katalogy

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Vítejte

VÍTEJTE NA PORTÁLU METEO AKTUALITY: ODBORNĚ, SERIÓZNĚ A AKTUÁLNĚ = "POČASÍ ŽIJE, NAUČME SE ŽÍT I MY S NÍM - AŤ POGODA JE POHODA".

Otevřeno: LETNÍ PROVOZ: běžný. Více: O NÁS, Kontakty: info@meteoaktuality.cz, Facebook, Google+, Youtube.

Služby: HYDROMETEOROLOGIE/KLIMA/ČISTOTA OVZDUŠÍ/ ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ/OCHRANA PŘÍRODY A KRAJINY. Hlavní a vedlejší služby, speciální dle přání.

KONZULTAČNÍ HODINY: Středa 12:30-14:30hodin - viz O nás, METEOROLOG ONLINE: Po-Pá cca 11-19h - pravý postranní panel: stručně, jasně a odborně o počasí.

Novinky:

> NOVÁ ALBA FOTOGRAFIÍ - tematická alba a výběrové fotografie pro Vás, fotografie mohou přidávat i nadále též členové.

> NOVÝ DESIGN WEBU od října 2016.

Nabízíme:

> VEDLEJŠÍ REKLAMU na Váš web/projekt, pro více informací klikněte na kartu nabízíme nebo přímo pište na info@meteoaktuality.cz

> Doplnění statistik a informačních zpráv od června do září - během října 2016 (sledujte položky stahování sekce Ročenky a zprávy a také nové články)

> Počasí na houby, počasí na hory - speciální prognózy v testovacím režimu. Připravujeme další speciální služby o počasí - již brzy.

> Pravidelné měsíční informační zprávy o počasí a dále Speciální předpovědi počasí na vyžádání. (různé akce, výlety, svatby, festivaly atd.)

Astronomické informace
Suché počasí, uprostřed týdne i přízemní mrazíky
PočasíSITUACE Počasí u nás bude po většinu týdne ovlivňovat oblast vysokého tlaku vzduchu, která bude mohutná a poměrně rozsáhlá. Uprostřed týdne přejde naše území slábnoucí studená fronta, za kterou k nám pronikne přechodně chladnější vzduch. Jinak lze čekat teplé proudění od jihovýchodu, které se vzhledem období projeví zejména ve vyšších polohách.

PŘEDPOVĚĎ Čeká nás typicky podzimní, převážně anticyklonální, počasí. V nižších polohách se budou často tvořit mlhy a nízká oblačnost, ze které může také mrholení. Uprostřed týdne lze čekat frontální oblačnost a místy se objeví déšť. Ve druhé polovině týdne se nad střední Evropou plně prosadí oblast vysokého tlaku vzduchu.

Nejnižší teploty budou klesat zpočátku a na konci týdne na 11 až 5°C, uprostřed týdne na 6 až 0°C s přízemní mrazíky s tím, že v případě výskytu oblačnosti a mlh se budou teploty pohybovat spíše kolem 5°C. Nejvyšší teploty vystoupí zpočátku a na konci týdne na 12 až 17°C, při výskytu celodenní nízké oblačnosti spíše na 12-13°C. Uprostřed týdne se budou maximální teploty pohybovat od 7 do 12°C.

SHRNUTÍ Týden by měl být suchý, ale teplotně bude počasí odpovídat normálu pro konec října.

Týden 24. až 30.10.2016 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově podprůměrný

MA 23.10.2016 13:31
Postupné ochlazování a typicky podzimní počasí
PočasíSITUACE Nevýrazná oblast vysokého tlaku vzduchu bude určovat počasí u nás v samotném počátku nového týdne. Během úterý ovlivní počasí u nás okludovaný frontální systém spojený s oblastí nízkého tlaku vzduchu. Ve druhé polovině týdne k nám bude postupně pronikat chladnější vzduch od jihozápadu.

PŘEDPOVĚĎ Většinou lze čekat velkou oblačnost, v oblasti front a nízkého tlaku vzduchu se objeví místy slabé srážky. Jen přechodně čekáme polojasnou oblohu, neboť pokud nastane absence frontální oblačnosti, budou se v české kotlině často tvořit mlhy a oblačnost nízká. Teploty se budou během týdne pozvolna snižovat tak, jak zeslábne příliv teplého vzduchu od jihovýchodu.

Nejnižší teploty budou klesat zhruba do čtvrtka na 11 až 6°C, zejména za vlády oblačnosti budou v blízkosti 10°C. Na konci týdne je čekáme v rozmezí 6 až 0°C a v případě zmenšené oblačnosti se objeví i přízemní mrazíky. Maximální teploty 11 až 16°C se od čtvrtka změní na 7 až 13°C.

SHRNUTÍ Týden bude odpovídat normálům pro druhou polovinu října a bude o něco teplejší než uplynulé dva.

Týden 17. - 23.10.2016 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný

MA 16.10.2016 13:37
Studené proudění i v dalším týdnu
PočasíSITUACE Od severu bude na naše území i v dalších dnech pronikat studený a vlhčí vzduch. Zpočátku týdne se ocitne naše území v nevýrazné tlakové oblasti. Po polovině týdne se více prosadí hřeben tlakové výše se středem nad Skandinávií. Na konci týdne k nám jen přechodně pronikne o něco teplejší vzduch, jehož příliv ovšem ukončí přechod studené fronty pravděpodobně během víkendu.

PŘEDPOVĚĎ: Charakter počasí se v příštím týdnu nebude oproti tomuto nijak lišit. Očekávat je nutné spíše více oblačnosti a místy se objeví srážky, které ale nebudou tak vydatné jako v minulém týdnu. Ubývání srážek i oblačnosti nás čeká přechodně po polovině týdne v přechodném vlivu hřeben tlakové výše, v němž se budou vzhledem k období ale v nížinách tvořit místy mlhy či nízká oblačnost. Na konci týdne bude více srážek v oblasti studené fronty. Teploty budou velice podobné těm, které panovaly v minulém týdnu.

Nejnižší teploty budou klesat na 7 až 2°C, při déletrvajícím vyjasnění na +4 až -1°C. Nejvyšší teploty čekáme v rozmezí 7 až 12°C, jen přechodně patrně na přelomu pracovního týdne a víkendu vystoupí k 15°C.

SHRNUTÍ Počasí bude mít prakticky shodný ráz jako v minulém týdnu, tzn. že studené a vlhčí počasí bude pokračovat.

Týden 10. až 16.10.2016 bude:

> Teplotně podprůměrný
> Srážkově průměrný

MA 9.10.2016 13:57 (Každý všední den Vás informuje o dění v počasí služba METEOROLOG ONLINE v pravém postranním panelu hlavní stránky webu!)
Textová reklama

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory - a nebude vám horko

> Luckyart - reklamní agentura

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. Více v kartě NABÍZÍME nahoře. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

21.10.2016
Po 24.10.2016 od 16:00h

21.10.2016
19:00: V neděli ráno pozor, při vyjasnění lze čekat teploty až ba 0°C a četné mrazíky při zemi! Hezký podzimní víkend všem.

21.10.2016
16:30: Na SV Evropy se rozprostírá rozsáhlá anticyklona (střed tl. 1039hPa). V oblasti vzniká inverzní oblačnost. méně oblaků je dále na JV Evropy.

21.10.2016
14:40: Který den z víkendu vybrat na výlet? Neděli, bude o něco tepleji a srážky by se neměly objevit nikde v ČR. Místy bude až slunečno, ráno je ale reálná nízká oblačnost.

21.10.2016
13:00: Na východě Moravy a ve Slezsku budou během odpoledne srážky opět od jihu ustávat. Teploty se dnes zastaví do 12°C a nejtepleji je nyní v oblasti s protrhanou oblačností - hl. SČ.

Statistiky webu
Novinek: 486
Článků: 2627
Komentářů: 14
Příspěvků: 0
Vláken: 0
Downloadů: 198
Zpráv v Shoutboxu: 950
Registrací: 7
Dnes je: 23.10.2016
Svátek má: Teodor
Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.10 sekund - 34 Dotazů(y) 3,384,732 návštěv